Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz voyagee #11562 üzenetére

    Visszamentem a laptophoz, és elmentettem egy új, 13 karakteres jelszót, mondjuk wpa-s ez is, de gondoltam, hátha ezt majd elfogadja a másik gép

    Bizonyára nem sikerült pontosan ugyanazt a 13 karaktert bevinni a routerbe és a laposba is.

    A WPA és a WEP tikosítás teljesen különböző. Hiába írod ugyanazt a kódot, nem fog csatlakozni. Ha nincs WPA/PSK AES vagy WPA2/PSK AES titkosítás valamennyi WiFi-s eszközödön, akkor bizonyára WEP-et kell beállítanod mindenhol. A routeren is.

    A szolgáltatód vagy Login Name / Password -el azonosít vagy MAC addressed alapján. Ha ez a routeren korrektül van beállítva, akkor a routered a modem közvetítésével meg fogja kapni az internet kapcsolathoz szükséges adatokat (IP, DNS..). Ha magad akarod megoldani a problémádat, akkor meg kell ismerned a routered kezelésének egy részét. Először is tudnod kell lekérdezni a statusát amivel eldöntheted, hogy az internet kapcsolat eljutott-e a routeredig.

    Ha nem óhajtasz ezzel foglalkozni, akkor mérd föl anyagi lehetőségedet és annak megfelelően fogadj szakembert (valakit behívsz az utcáról, vagy Dr. Informaticus HUBa egyetemi tanárt... :K )

    mezis

  • Truman

    senior tag

    válasz voyagee #11562 üzenetére

    Ez inkább valami szoftveres gond lesz. Pontosan milyen Wifi adapter-eket használsz, milyen op.rendszer alatt? Az adapter gyártó Wifi kezlőjét használod vagy a Windows sajátját (WZC)?

    "Gondoltam, újratelepítem az adaptert, de letakarítani se sikerült a fentlévőt, mindig azt írta, hogy running, de nem futott ott semmi."

    Talán csak látható módon nem, a folyamatoknál a feladatkezelőben megnézted?

    Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

Új hozzászólás Aktív témák