Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz SwissAirplan #61228 üzenetére

    Szerintem ekkora területre, és ennyi kütyühöz kellene valami rendes hálózat ;-)

    Én sem ragaszkodnék mindenképpen egy gyártóhoz: először ki kellene találni, hogy milyen rendszer lenne a legjobb neked, aztán ahhoz választani olyan eszközöket, amikkel megvalósítható (biztosan lesz többfajta, több árkategóriában)

    A legjobb lenne természetesen, mint mindig, amit lehet kábelre lógatni... ;-)
    A wifi-s hálózatot meg kábelen összekötött eszközökkel lenne a legjobb kialakítani.
    Ez lehet Mesh is, de tovább is léphetsz ;-) valami komolyabb, "igazi" roaming-os irányba, nem túl sok pénzből: pl. a TP-Link Omada. (Ne félj a TP-Link eszközöktől!) Vagy Ubiquiti, de az jóval drágább, és állítólag nem problémamentes...

    (Én ha már, akkor mindent Omada-s eszközökkel oldanék meg: router, switch, AP-k ;-)

    A Zigbee nem tudom, mi: 10 év kimaradt a számítástechnikából, ennek utána kell néznem ;-)
    De ahogy hirtelen ránéztem, vannak egészen olcsón gateway-ek, amik gondolom összehozzák az ethernet hálózattal - bocs, ha hülyeséget mondok ;-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák