Új hozzászólás Aktív témák

  • rekop

    senior tag

    válasz StarZ3r0 #43699 üzenetére

    - a nas főleg backupra lesz, a letöltésre a dolgozóban lévő pc lesz használva, innen azért az anyagok nagyrésze valszeg átkerül a nasra
    Szerintem érdemes a nas-t hasznáni letöltésre(ha ez alatt a "filmkölcsönzést" érted), mert általában 0-24-ben megy, keveset fogyaszt. (Főleg ha dsl kapcsolaton szeretnél kölcsönözni egy 50GB-os 4K-t :D )

    elég-e a nas vagy kellene egy kisebb szerver? (korábban sokáig volt egy hp mikro, de nem használtam ki)
    Ha nem használod ki, akkor minek? Én egy Synology-ban gondolkodnék.

    - aljzatok jó helyre kerültek-e?
    Ezt neked kell tudnod mi és hol lesz elhelyezve, aminek kell a kábel.
    Amelyik eszközön van csatlakozó és fix helye van(tv, asztali gép, xbox, ps, stb) érdemes kábelt is tervezni.

    - a tv-n ettől függetlenül néznék mindkét forrásból filmeket (pc, nas), nem tudom ennek 2018ban mi a bevált módja? helyi hálón ott lesz a tv, működik-e a hálózati meghajtóról való filmlejátszás (elsősorban 1080p, 4k) vagy húzzak hdmi kábelt a tv-pc közé? dlna? egyéb?

    Nekem dedikált médialejátszó vált be legjobban kodival. Médiainfó gombnyomásra, automatikus felirat keresés, szép átlátható felület, stb. Én Apple tv 4k-t preferálom, de olcsóbb megoldásként kinai box-ok is vannak a piacon Libreelec-el egész jól használhatóak. Arra még érdemes figyelni 4K-nak sok esetben szűk keresztmetszet a 100Mbps csatlakozás.

    - elég-e az az egy ap, ha a kertben, illetve minden helyiségben szeretnék normális erősségű wifit?
    Ez csak a helyszínen beüzemelés után fog kiderülni. Nagy valószínűséggel 2.4G lesz mindenhol.

    - kábelre érdemes ennyit költeni vagy elég a cat6? vagy mégtöbbet cat7re
    Érdemes lehet szerintem Cat6A vagy 7, utólag áthúzni a házat nem kellemes. Meg kell nézni árban mi a különbség.

    egyéb tanácsot, javaslatot is szívesen fogadok, h mi van félretervezve, ki mit hova miért tenne!?
    -Miért pont mikrotik? Szükséges valami funkció amit csak ezzel lehet megoldani? Nem bántásból, de valószínű beállítani sem tudod majd. Egy Ubiquiti ER-X árban kb. ugyanott van, viszont lényegesen könnyebb bekonfigurálni.
    -Unifi AC Pro. Nagyon jó AP egyébként, de szükséges? Vannak 3x3 klienseid hozzá? Nem lebeszélni akarlak, de lehet egy UAP AC-LR is megtenné olcsóbban.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Új hozzászólás Aktív témák