Új hozzászólás Aktív témák

  • mullerjanos

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Otthon kialakítottam egy kis teszt hálózati környezetet.
    Win server 2012 van a serveren, ő a domain controller.
    Van még egy kliens gép, ami tartományba van léptetve (win10). A serveren vannak megosztott mappák, amihez a tartományi user a tartományba léptetett kliens gépen keresztül hozzá tud férni, a mappára létrehozott parancsikonnal.
    A hétvégén rákötöttem a hálózatra egy nem tartományba léptetett gépet (win10), amin a user szintén nincs a server userek között.
    Ennek a usernek a gépén is elérhetővé akartam tenni a serveren létező mappákat, az asztalon létrehozott parancsikonnal.
    A parancsikont létrehoztam \\ipcím\mappaneve formában. A parancsikon tulajdonságok részben a felhasználónak teljes joga van és a speciális részben is szerepel az engedélyezett felhasználók között.
    Amikor megnyitnám a parancsikont, nem nyílik meg a távoli mappa, röviden egy nincs engedély üzenettel.

    Kb. sejtem mi a gond: a tartományon kívüli usernek nincs joga a hálózati erőforráshoz.
    Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan tudnám, a tartományon kívüli gép userének hozzáférhetővé tenni a serveren megosztott mappát? Ennek a mappának a megosztási engedélyeinél be lehet állítani a hálózatra csatlakozó, de nem tartományi gép userét?

    Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák