Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz fery02 #6744 üzenetére

    Szerintem ezt az SMS-t mindenkinek kiküldték. Én is megkaptam, pedig soha nem volt beszedéses hitelkártya-törlesztésem, mindig utalással fizettem vissza.

    Ezzel az üzenettel jó eséllyel nem az általad lemondott beszedést nyugtázták, hanem a március 19-től mindenkire érvényes törlesztési moratóriummal kapcsolatban tájékoztattak minden potenciálisan érintett ügyfelet, hogy a beszedéseket központilag leállították.

    Ettől persze még lehet, hogy sikerült. Ha most benézel az OTP direktbe, a hitelkártya számla részletes adatainál a törlesztés módjánál szinte biztos, hogy "Egyéni befizetés" lesz, de azt nem fogod tudni, hogy a te törlésed, vagy a bank általi lekapcsolás miatt. Ez most elég zavaros, de ha teszel nyilatkozatot arról, hogy nem élsz a moratóriummal, akkor elvileg visszaáll az eredeti állapot, csak nem tudni, meddig tart a feldolgozás. Ha a nyilatkozat után is marad Egyéni befizetés, akkor elvileg minden rendben. Ha nem nyilatkozol, akkor is marad az Egyéni, az utalást el fogják könyvelni törlesztésnek, de lehet, hogy nem felejtik el a beszedési beállítást, és majd 2021-ben, a moratórium lejártával megpróbálják visszaaktiválni.

    Szóval ez most kicsivel bonyolultabb, mint egyébként lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák