Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dptrsk

    addikt

    válasz Juditta_56 #2747 üzenetére

    Ha a root valami vizsgához/teszthez kapcsolódna (és google acc.-hoz), akkor a hivatalos programok sem lennének ilyen szigorúak, az a baj, hogy a rootnál nincs egy nyilatkozat, amivel minden felelősséget vállal az user. Ugye a play store kommentekből látszik, valaki nem is tudja, hogy rootolt a készüléke, márpedig ezeknél az usereknél akár rosszindulatú kód is lehet a telefonon.

    A másik dolog pedig, hogy sokan rootolnak, de senkinek nem jutott még eszébe, hogy lefejlesszen egy OTP smartbank klónt root funkciókkal, esetleg extrákkal, amit a sima smartbank nem támogat, de jól jönne.
    ...De senki nem használna 3. féltől származó banki appot.
    Pedig egy roottal a hivatalos program közel azonos kockázatú a 3. fél programja, mint roottal a hivatalos. átlag user esetén

    A bank pedig azért nem engedi a root-ot, mert nem tud megbizonyosodni arról, hogy 3. fél nem fér hozzá a banki app kommunikációjához, user adataihoz.

    Én még Android 2.3 esetén rootoltam a telefonom, azóta nem, s nem érzem hiányát, akkor is csak "kalandvágy volt", mintsem elengedhetetlen dolog.

    Belegondolva ez a 6-8 jegyű PIN biztonságossabbá teszi az appot, mert ha kikerül, akkor csak adott SmartBankot tudják vele használni, nem az egész OTPdirektedet, mint a régi jelszavas megoldással.

    A PIN beírás kényelmetlenségre pedig sajnos azt tudom mondani, hogy Nekem ujjlenyomat olvasós(Google Fingerprint API-s) készülékem van, s így egyszerűbb a belépés, mint régen. Sajnos van most ez az ujjlenyomatolvasó "őrület", akinek van (és Fingerprint API-s), annak megkönnyíti a használatot.
    Akiknek nem, azok pedig hátrányba kerültek és kényelmetlenebb lett.
    Illetve szerintem áprilisban ebben az appban debütál az NFC-s fizetés is, de ez csak spekuláció.

Új hozzászólás Aktív témák