Új hozzászólás Aktív témák

  • szentes_b

    újonc

    Ma délelőtt megcsináltuk a fenti hibák javítását, a tableten MINDEN működik 4.9GB-os data partícióval, az eredeti tesco-s firmware-el.

    Röviden:
    A hibákat az okozta, hogy a P89mini (és klónjai) más portokat használnak az I2C buszon az egyes perifériák meghajtására (hang, kamera, SD card,...), ráadásul pl a kamerái is más típusúak. Ennek a leirása az ifwi.bin file-ban történik, ami nincs meg az Op3ndott-hoz.
    Viszont ha a gyári FW van a tabon, akkor ezt le tudjuk menteni; de ez a mentés sajnos nem jó flash tool-hoz. Ellenben dd-vel simán visszaírható a partíciók irhatóvá tétele után. Megnézzük majd, hogy ez a file univerzális-e vagy minden táblagépen egyedi (szerintem univerzális), ezzel aki korábban valamit elbökött a gépén azt is vissza tudjuk majd állítani..

    A frissités lépései a következők:

    CSAK gyári FW-rel, teljesen feltöltött akkuval kezdjetek bele, természetesen saját felelősségre!!

    Azt tapasztaltuk, hogy a tabletet gyakorlatilag szinte lehetetlen téglásítani, a típushibának gondolt "USB töltés" képernyőböl is simán visszahozható a flash tool-al (a flash tool néha, valószinüleg mert USB hubon keresztül volt rákötve a tablet a gépre "elhagyta" magát, ilyenkor előjött az ominózus USB töltés ikon, de újra lehetett kezdeni lazán egy kikapcs-bekapcs után)

    1./ Biztonsági másolat mindenről.
    Ehhez javaslott egy kellően nagy (és gyors) TF kártya (pl. 16GB) A legfontosabb az mmcblk0boot0 és az mmcblk0boot1 partíciók mentés, mert ezek tartalmazzák a gyári IFWI-t!!!!!
    - A launcher-rel belépünk CWM-be
    - ADB Shell-t indítunk (pl. a Total Commander pluginból), a shellből a következő parancsokat kiadjuk:
    mount /external_sd
    dd if=/dev/block/mmcblk0p1 of=/external_sd/mmcblk0p1.img
    dd if=/dev/block/mmcblk0p2 of=/external_sd/mmcblk0p2.img
    dd if=/dev/block/mmcblk0p3 of=/external_sd/mmcblk0p3.img
    dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/external_sd/mmcblk0p4.img
    dd if=/dev/block/mmcblk0p5 of=/external_sd/mmcblk0p5.img
    dd if=/dev/block/mmcblk0boot0 of =/external_sd/mmcblk0boot0.img
    dd if=/dev/block/mmcblk0boot1 of =/external_sd/mmcblk0boot1.img
    mount /system
    tar czvf /external_sd/system.tar.gz /system

    2./ Update telepítése
    - Intel Flash tool-ból felrakni az image-et:
    A tablet kikapcsolt állapotba a Vol- és Power gombot egyszerre kell benyomni kb 5 másodpercig, ezzel belép flashloader módba (nem látszik semmi a képernyőn!!)
    Az Intel Flash toolban valami ilyesmit fogtok látni:

    A Browse gombbal be kell tallózni a csomagban megosztott "flash.xml" file-t; majd "Start to Flash"
    Ez körülbelül 10 perc alatt feltölti a P89Mini módosított alap firmware-t (AOSP 4.4.2, a lenti hibával egyelőre). Ha leakadna közben akkor ki kell kapcsolni a tabletet (power gomb hosszan), majd elölről kezdeni azt a lépést

    - A launcher-rel belépünk CWM-be
    - CWM-ből leformázzuk a /system particiót (Mounts and Storage -> format /system)
    - ADB Shell-t indítunk, majd onnan:
    mount /external_sd
    mount /system
    tar xzvf /external_sd/system.tar.gz

    echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot0/force_ro
    echo 0 > /sys/block/mmcblk0boot1/force_ro
    dd if=/external_sd/mmcblk0boot0.img of=/dev/block/mmcblk0boot0
    dd if=/external_sd/mmcblk0boot1.img of=/dev/block/mmcblk0boot1

    -CWM-ből factory reset

    Ezután gyakorlatilag elindul a szép ropogós, 4.9GB tárhellyel rendelkező Op3ndott image

    A szükséges file-okat Soma hamarosan megosztja a drive-on

    Mellékszál, hogy az "átmenetileg" használt AOSP image is egész jól fut rajta, ott "csak" a wifi drivert kell bevarázsolni a /system partícióra (erre nem volt időm, hogy kifilózzam, hogy pontosan mik is kellenek neki hozzá), így elkezdődhet a Custom ROM-ok gyártása is.

    Ha kérdésetek merülne fel arra Soma tud majd választ adni (nekem nincs Op3ndott-om; csak a szakmai kihívás miatt segítettem be)

    Üdv,
    B

Új hozzászólás Aktív témák