Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viandr

    újonc

    Sziasztok!

    Van egy Samsung SCX-4200 as multi nyomtatóm, és az a probléma vele, hogy ha a papírtálcából szeretnék nyomtatni, akkor szinte mindig gyűri, becsípi a papírt.Bár többnyire kiadja a papírt, és nyomtat is rá, de meglehetősen cafatos lesz a végeredmény. Ha a kézi adagolóból etetem, akkor nincs gond. Tehát a tálcáról való felhúzó hengerrel lehet talán a gond? Mit ajánlotok, mit lehetne csinálni? (hátulról leselkedve az a probléma, hogy ferdén húzza fel a lapot, nem egyenesen.) A tálcán lévő papírvezetőket beállítottam, épp hogy csak nem súrlódnak hozzá a lapok.
    Nem tudom, hogy befolyásoló tényező-e, hogy a nyomtató állt egy évet. Amikor leállítottuk akkor még nem produkálta. Viszont a külső, és belső portalanítást megcsináltam rajta. Előre is köszönöm, nagy segítség lenne, ha újból rendesen működhetne!

  • viandr

    újonc

    válasz Csavarnyuzo #9284 üzenetére

    SCX-4200[L:/dl/upc/2013-11/24/470048_p7esegskmibzbyyt_scx-4200.jpg](IMG:/dl/upc/2013-11/24/470048_p7esegskmibzbyyt_scx-4200.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
    Nincs, én is gondoltam rá. Illetve az egészet kipucoltam.

    Viszont úgy tűnik közben sikerült rájönnöm a hibára. A tálcán van egy egy rugón egy-egy műanyag görgő, a nyomtatón két gumigörgő.Ezeknek (feltételezem) hogy egymáshoz kell érniük. Így tud a papír felkúszni a köztük. Valószínűleg nagy lehetett a távolság a görgők között, és a papírt csak az egyik oldalon tudta felhúzni, emiatt gyűrődött. Mivel a nyomtató felőli oldalon két gumigörgő egy közös tengelyre van rakva, ezért azon nem sok állítási lehetőség van, viszont a papírtálcán lévő két görgő rugófelfogatásán egy kicsit sikerült. Így most nem gyűri, és szépen nyomtat. (remélem így is marad, de ha nem, legalább már tudom, hogy mihez kell nyúlni :) )

    Azért köszönöm szépen a segítséget, remélem a megoldással pedig gazdagítottam a fórumot, és másnak is a segítségére lehet!

Új hozzászólás Aktív témák