Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Egy olcsó, használt duplexes monokróm lézer vételén gondolkozunk.
    Jelenleg egy HP 1000W van, mostanában már magam is töltöm újra (bár fényhenger és lehúzó penge cserét csak a következő töltésnél csinálnám, eddig csak port raktam bele).
    Egyetlen dolog ami hiányzik: az automatikus duplex.

    Pl. egy HP 1320 megfelelő lehetne, találtam is tűrhető áron, csak azt még nem tudom milyen az állapota.

    De az első kérdésem arról lenne, hogy az ilyen nyomtatóknál pontosan hogyan is működik a duplex nyomtatás ? Gondolom visszaszívja, de utána hogyan megy pontosan ?
    Illetve (főleg konkrétan ennél a nyomtatónál) mennyire meghibásodásra hajlamos a duplex egység ?

    A következő kérdés a Win 7 alatti működés, mivel ehhez Win 7 alá már csak HP Universal Print Driver for Windows PCL5 létezik [link] (Vista alá még van "sima" driver: [link] - ez amúgy nem lehet, hogy fel lehetne rakni Win7-re egy kis ügyködéssel ?).
    Ez mit jelent a gyakorlatban, hogyan működik ez az Universal Driver ?
    Illetve ezen keresztül csak PLC5-öt támogat, PLC6-ot nem.
    Ez milyen hátrányt jelent otthoni használatnál (nem grafikai stúdió vagyunk...) ?
    Pl. használtam egyszer egy 2004 körüli alap HP tintasugarast, amiben nem volt "több oldal egy lapra" lehetőség. :W És ugye ez elég komoly probléma volt, az ilyesmiket szeretném elkerülni.
    Mondjuk egy elsősorban nem otthonra szánt nyomtatónál csak nem csinál ilyet a HP, még ha egy Win7-re "összerakott" drivewrről is van szó (bár ahogy sejtem az Universal Driver esetén nem a Win7 a lényeg).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák