Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Leírok egy furcsaságot, hátha valakinek segít, mert látom, hogy a GTA4 elég gyakori téma a topicban. A problémám a következő volt:

    GTA4 kiege appcrash hibával elszáll induláskor véletlenszerűen. Ha egyszer elindul tökéletes órákig, de ha elsőre nem indul el kvázi elindíthatatlan. Mindig elszáll a live bejelentkezést követően még a Rockstar csillag előtt. COD Black Ops multi tökéletesen indul, stabil órákon át is, soha nincs appcrash. Indítgatom, indítgatom a GTA4-et (tegnap még ment most meg mi a fac van felkiáltással) MSI Afterburner-ben állítgatom a VGA-t mert abban biztos vagyok, hogy a VGA-nál van valami (az appcrash üziből), de semmi változás, tehát nem a gyári OC-vel van gond, de akkor meg mi van? Aztán pöcsölés-pöcsölés-pöcsölés majd rájövök, hogy ha feltekerem a tápegység 12cm-es ventijének fordulatszabályzóját elindul a játék. Valami táplálási probléma lesz. Többször kipróbálom és pontosan ugyanez történik, max tápegységventi fordulatnál (a gyárinál magasabb fordulat) elindul a GTA4 appcrash nélkül ha leveszem a ventit akkor meg többnyire elszáll. Reprodukálható.
    Bakker, de hogy a csába? Két 5770 volt CFX-ben ugyanezzel a táppal és soha nem kellett feltekerni a ventijét. Egy 650W-os delta csifi tápegység. Lövésem sincs hogy mi a csöcs van a Fermivel, de tuti biztos hogy valami olyan impulzus van az áramfelvételnél amikor órajelet vált ami AMD GPU-k esetén nincs. Akinek appcrash üzije van gyakran win7-ben tegyen kísérletet arra, hogy az egyik VGA táp-ot átalakítóval a molex-ekről veszi le még akkor is ha ez nem tűnik indokoltnak hátha úgy a tápegysége jobban elviseli a dolgot, de hogy ez nem a teljesítményen vagy az ágankénti terhelhetőségen múlik, azaz nem a tápegység specifikációja a mérvadó az tuti biztos. A tápegységemmel semmi gond nincs. Csekkoltam azonnal. Köszöni szépen jól van. Ereje teljében vígan terhelhető két VGA-val a jelenleginél sokkal nagyobb fogyasztás mellett is stabil a gép, de ha Fermi van benne akkor a tápegység elhasal valami átmeneti áramfelvételtől, de bakker a Black Ops-ban meg nem. Érthetetlen, de az 100%, hogy táplálási probléma okozza az appcrash hibát a kurva GTA4-ben, mert erősebb hűtéssel kibírja a tápom egy ágon a 460-at.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Sárpac #2156 üzenetére

    Próbáltad kisebb táppal az SLI-t, vagy élből a 850-esbe tetted?

    Én is SLI-n filózom, de valami gebasz van nálam táp felöl. Lehet beérném egy 460SLI-vel is 560 helyett a táp miatt, de így hogy egy tápágon nem 100% stabil a gép egy 460-al lehet inkább CFX lesz belőle ismét. Nem akarom elhinni bakker. Nehogymár ennyit zabáljon... Az meg hogy szoftverspecifikus az áramfelvétel pláne érthetetlen, kvázi kizártnak tartanám ha nem látnám a két szememmel. A GPU-t végtére is ugyanúgy leterheli más játék is, mint a GTA4, hogy a csába lesz más az áramfelvétel mint a többi játékban érthetetlen, monitoroztam, még csak nem is 100% a GPU terhelése a játék indításakor, 80% körülre ugrik fel, de az meg tuti hogy a táp miatt van appcrash-em hát bakker százszor próbálom és egyszer sem indul el a GTA4, feltekerem a tápventit és elindul. Tökönszúrom magam.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Eagl3 #2177 üzenetére

    Sokszor olvastam én is, hogy mások is copakodnak a GTA4-el, de az ember hajlamos fenntartásokkal olvasni az ilyesmit, mert annó, amikor megjelent a játék rengeteget toltam egy EVGA 9800GX2-vel és semmi gondom nem volt. Emiatt legyintek és mondom azt magamban, hogy biztos béna a srác vagy hasonló.
    No de ezt elég nehéz szoftveres hibának kidumálni, hogy feltekerem a tápventit elindul nem tekerem fel akkor meg appcrash hibával kidob az asztalra.
    Az még csak-csak hogy leáll a VGA drivered, ott legalább a VGA-val van gond vagy max másik driver kell, no de most én ezzel mit kezdjek bakker. Eleve mázli hogy annó kivezettem és tudom szabályozni a tápventi fordulatszámát, mert különben itt lennék megfeszülve, hogy a GTA4 miért nem indul el amikor a többi meg megy, pöcsölném ezerrel meg copakodnék vele napokig. Gondolnád, hogy egy 650W-os csifi táp nem bírja el a gyári PCI-E tápcsatikon a kártyát? Egyetlen fostos kártyát? Ez milyen már?

    (#2175) Sárpac

    Köszi. Én is 600W körül számoltam, ennyire számítottam szóval elméletben egy 650-es márkás táp még akár el is bírhatná az SLI-t, no de ezek után inkább nem megyek rá a kérdéses témára. Szétidegelne ha minden alkalmazás kidobálna random az asztalra appcrash hibával.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Eagl3 #2266 üzenetére

    Áhh ezt a VGA-t totál esélytelen gariban cseréltetni szerintem. Most mit mondjak mi a baja? Még több mint 2 év gar van vissza a VGA-ból, de most ha valaki hozna nekem egy videokártzyát azzal, hogy appcrash hibája van a GTA4-ben úgy elhajtanám a csába... Én se várom el senkitől, hogy ezzel komolyan vegyen. Én se hinném el ha nem látnám. Tápegység dettó, azzal sincs egyébként semmi bajom, mondom CFX-eket simán vitte, volt benne két 4870, két 5770, nem volt gond. Valamit eltúrtak a Fermiben, tuti hogy egy tizedmásodperc erejéig benyal pár ampert pluszban.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Eagl3 #2268 üzenetére

    Persze és én majd csak azért becipelem a csurig pakolt stacker 830-at vízhűtésestül, hogy a hibát prezentálni tudjam ott neki. Áhh, nincs is most saját kocsim meg egyébként is van vagy 30kg a gép alaphangon a farancnak sincs kedve cipelni. Az Isten tudja hol ez az üzlet, hol lehet megállni, valahol BP-n, úgy vettem a karit pár hetes használtan, nem én vettem. Mindegy, jó ez, lecarom, GTA4-nél feltekerem a ventit és ennyi. Csak érdekes egy jelenség ez azért...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Eagl3 #2273 üzenetére

    Ha molexről kapja az egyik tápot átalakítóval akkor GTA4-nél se ez a vicc, akkor nem kell feltekernem a tápventit sem. Ezért írtam, hogy akinek appcrash-e van gyakran akár GTA4-ben akár másban az feltétlen próbálja meg átalakítóval adni az egyik tápot a VGA-nak akkor is ha a tápján van elég csati és nincs rászorulva átalakítóra hátha neki is a táp a gondja és ez megoldja.
    Engem nem vígasztal, hogy átalakítóval stabil mert SLI-t szerettem volna...
    Elvileg sima ügy lenne ez az egész, mert a táp vonatkozó ága kevés és ezzel a következtetéssel le lenne zárva, a bibi csak az hogy ez egy 650-es táp. Azért egy kicsit fura, hogy két 4870 összesen megy, egy Fermitől meg letérdel... azé nemá... Csak emiatt rugóztam itt az egészen, mert bazira nem értem hogy hogy a fenébe játsza a VGA határra a tápom egy ágon ... de ez van, dughatom, nagyobb tápegység kell. :O

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Sárpac #2286 üzenetére

    Ez egy logikus magyarázat lenne, erre gondoltam én is, ezért MSI Afterburner-rel visszavettem a kártya 3D órajelét nem csak a gyári OC-t vettem vissza hanem még az alap ref órajel alá is mentem, de nem hozott stabilitást, jött az appcrash és ez ráadásul 650-es táp.
    Szerintem ez VGA hiba. Úgy értem nem specifikus, garancia körébe tartozó hiba, csak szimplán elszartak valamit a Ferminél és órajelváltáskor ha egy tizedmásodpercre is de felkap pár ampert még pluszban, így egy rakás tápegységnél átalakítózni kell amik ezt egy águkon nem viselik el, mert úgy amúgy nem zabál elég sokat ahhoz hogy letérdeljen a táp, neki is csak kifagyott nem újraindult...

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák