Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evitiguF

    senior tag

    Üdv!

    Corsair VX450 elvinne egy ilyen videókarit? Gépem adatlapomon, de gyorsba: húzott proci, 3db merevlemez, egy dvd, házban 3venti stb stb...

    ha elviszi, akkor Asus, Gainward, MSI, Gigabyte közül melyik ajánlott?

  • evitiguF

    senior tag

    Üdv!

    valaki tegye helyre a problémámat.
    Közeljövőben (1-2 héten belül) videókártya vásárlásra szánom magam, és pénzemért a lehető legjobbat szeretném kapni. Eleinte 560Ti volt a jelölt, de láttam jóárasított 570-eket is itt aprón, így esélyesként indul az is. Szeretek alapos lenni, így utánanézegettem pár dolognak, és már azt sem tudom, hogy mi lenne a jó...
    szóval a másik topikban (570/580) utolsó oldalon épp azt tárgyalják, hogy 1Gb-nyi ram a közeljövőben már kevés lesz nagy felbontáson. (FullHD-ben játszanék, illetve 2db FullHD-s megjelenítőm van, ahol lehetne, kihasználnám ezt, hogy két monitoron menne egyszerre...)
    2Gb-os 560Ti-t eddig Gainwardban és Palitban láttam, Gainwardot választanám +1év garancia miatt. Ez a kártya alapórajeles. Másik induló a Gigabyte SOC, de az meg 1Gb-os, igaz teljesítménye 570-es szintjén van, legalábbis Hexus tesztjei alapján. Ez mindkettő újonnan lenne, 570-es meg ha találnék, akkor használtan.
    Kérdésem hosszú távon melyik lenne tényleg kifizetődő? (~1-1,5évig) A lassabb, de több memóriával rendelkező 2Gb-os, vagy a gyorsabb (átlagban +10FPS), de "csak" 1Gb-nyi rammal rendelkező SOC.
    Nem vagyok az a típus, aki állandóan figyeli, hogy hány fps-el fut a játék, de az a +10, az már jelenthet pont annyit, hogy amíg a gyengébben akad, addíg az SOC-n éppen akadásmentesen elfut. Árban kb ugyanannyira jönnék ki.

  • evitiguF

    senior tag

    válasz ->Raizen<- #2770 üzenetére

    Még mindig nem dőlt el bennem, hogy melyik, de kicsit jobban hajlok a 2Gb-os verzió felé...
    jelenleg atim van, és váltani szeretnék, pont azon okok miatt, amiket felsoroltál. ráuntam én is. volt már nVidiám is, atim is régebben, de úgy néz ki, hogy nVidia jobban pénzeli a játékokat, így ha feláras, ha nem, szerintem is jobb beruházás nV.
    én mint írtam, Soc meg a 2Gb-os Gainward Phantom közt vacilálok, kb 1.000Ft köztük a különbség, tehát még felárról sem igazán beszélhetek... :D

Új hozzászólás Aktív témák