Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Butcher-HUN #11564 üzenetére

    Én már sokat nem akarok hozzáfűzni és kardoskodni, nehogy teljesen összezavarjalak..de tény, nem éri meg váltani, csak közel nullszaldósan.
    Fogyasztásban nyerőbb ugyan a 460, de inkább a 275el van pariban..húzva persze befogja a 280at, de akkor meg a fogyasztás előnye is elvész.
    DX11 ne legyen szempont, oda úgyis kevés lesz ha akkora mértékben kell tesszelálni..szerintem a következő, DX12 generáció lesz csak alkalmas ilyen szempontból..de az még messze van.

    Hovatovább, a 280 topikban írtakhoz annyit hozzátennék, ha kell egy 560Ti, azt most és később is 20k körüli ráfizuval fogod megkapni, hiszen mindkét kari értéke csökken idővel. Én azt mondom, élj a mának..ha el tudod pattintani 30 körül a 280at, apróban találsz 50 körül 560at, aztán használd egészséggel, 3 év gari stb..

  • goodboy007

    senior tag

    válasz Butcher-HUN #11564 üzenetére

    Én GTX275-ről váltottam, de ha tudom, hogy csak 31k-ért megy el, akkor nem valószínű, hogy megléptem volna a cserét (igaz, bazi olcsón, 40k-ért vettem egy 2,5 hónapig használt 1 gigás Giga OC-t).
    GTA IV jobban megy és ha tuningolod, akkor biztos nagyobb a különbség, de mivel csak két magos procim van, nem folyamatos a dolog, fullHD felbontáson.

    Más meg a 275-el is szépen ment, igaz akkor még egy kuki CRT monitoron 1024x768-ban játszottam. Csodát semmiképpen sem szabad várnod, a Metro 2033, Crysis, GTAIV mindent maxra tolva ezt is megfekteti, a többi alkotás meg a 280-asnak sem lehet probléma.

    Az biztos, hogy nagyon csendes idle-ben, még 40%-os ventivel is, használat közben meg úgysem a hangra figyelek, szóval fogyasztás és zaj szempontjából biztos megéri a csere, de mivel a GTX280 is 1GB memóriával rendelkezik, nem biztos, hogy te is hatalmas különbségeket vennél észre, persze pár FPS-t biztos javulni fog a dolog.

    Én azt mondom, hogy spórolj még és vegyél inkább 560-ast vagy várj, míg lemegy az 1 gigás 460-as ára, de 15-20k-t semmiképpen nem éri meg ráfizetni, ha mindenképp új kártyában gondolkodsz.

    Csak a DX11 miatt meg pláne nem éri meg ennyit ráfizetni, mivel semmiféle látványbeli elemet nem ad hozzá a játékokhoz, már amik támogatják.

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • Mika1227

    őstag

    válasz Butcher-HUN #11564 üzenetére

    Nekem is 280-am volt. Nálam az a gond, hogy 2 magos procim van és így igazán nem veszek észre különbséget, nálam a fogyasztás volt az egyik fő szempont.
    Úgyhogy ami ezzel a karival gyors az a 280-al is gyors volt, a DX11 meg háááát én nem igazán veszem észre a különbséget!
    Én 33-ért adtam el a 280-at és 40-ért vettem a 460-at. Azt a 7 ezret megérte és tényleg nagyon halk kari Gigabyte van nekem is a 2 ventis!
    Nálad azért a 4 magos procival nagyobb különbség lenne úgy gondolom!

    [ Szerkesztve ]

    A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

Új hozzászólás Aktív témák