Keresés

Aktív témák

  • szepi79

    őstag

    válasz Gh0sT #1718 üzenetére

    a szerelem nem önzetlen, sose volt az, csak szokás így emlegetni, mert ha pl. megajándékozod a szerelmedet vmivel, amire már régóta vágyott, az már neked elég jutalom lehet, hogy ő örül neki, nem mindig a viszonzás triviális formáit kell várni. szerelemért cserébe szerelmet várunk, ha ez megvan, ezen az 1 kivételen kívül már beszélhetünk önzetlenségről - de tökéletes önzetlenség, mint fogalom, nem létezik.

    ''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

  • Blackie

    csendes tag

    válasz Gh0sT #1718 üzenetére

    Ok. Lehet, hogy ellentmondásos a dolog, de akkor az egész szerelem egy nagy-nagy ellentmondás. De lehet, h csak félreértettük valamiben egymást.
    Szóval. A szitu az volt, hogy én szerelmes voltam (vagyok), viszont a kedves hölgy már nem tudott úgy szeretni, ahogy én, vagy ahogy régen. Egyébként nem a szeretetről beszéltem, amikor önzetlenségről volt szó. Én arról beszéltem, hogy ha szerelmes vagyok, szeretek valakit, akkor én mindent megteszek azért, hogy ő BOLDOG legyen (velem). De mivel ez valamilyen szinten kudarcba fulladt (mert nem tudott úgy viszonyulni, blablabla...), így szerintem joggal érezhetem magam csalódottnak, hiszen én meg akartam adni neki azt, amire - véleményem szerint - vágyik, viszont ő ''nem volt vevő rá''.
    És igen...a szerelem nem önzetlen! Szerelemért cserébe szerelmet vársz! Így korrekt, hiszen komoly érzelmekről van szó, nem szabad játszani!

Aktív témák