Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    Sziasztok!
    Több kérdésem lenne. Először is eset smart securityt használok. A 10-es verzió csak beállításokban, user interface-ben más, vagy biztonságosabb is? Egyébként a 10-est használok, de jobban szerettem a 8-ast.

    Firefox-ot használok. Van egy honlap (valamilyenddns.asuscomm.com), ami https-es (asus aicloud). Rákérdez, mondom neki, hogy adja a kivételek közé, hogy megakarom nyitni. Utána a böngésző is kérdezi, ott is beteszem a kivételek közé. De ha bezárom a böngészőt, és újra megnyitom ezt a weboldalt, az egész kezdődik elölről (elfelejti mind az eset, mind a firefox). A netbanknál haszonlóképp nem akarja megnyitni biztonságos böngészőben a netbank honlapját.

    Jelenleg ssl/tls protokollszűrés ki van kapcsolva, de gondolom nem ez a legjobb megoldás.

    Másik: Lehet-e valahogy (és hogy) egy alkalmazás futását blokkolni (nem az internet elérését a tűzfalban)

    Harmadik: Tűzfal interaktív üzemmódban. Vannak olyan szabályok, amiket képtelen megjegyezni, és újra kérdezi 1000-redszerre is (inkább vissza váltottam automatikusra), hiába hozok létre szabályt.

    Negyedik: Van egy olyan problémám, hogy nem tudok törölni 2 fájlt egypartícióról, mert azt mondja a win, hogy az elem nem található. A másik érdekesség a 2 1kb-os fájlt neve: ЃϵϳЅЂϿϽϯІχϯπρЂϻϵЉЃϵϳЅ, ЃϵϳЅЂϿϽϯІχϯπρϴϱЄϱЃϵϳЅ. A harmadik, hogy ezen a 2 fájlon kívül már nincs más a partíción, mégis 14, 8GB foglalt a 292GB-os partícióból.

    Nyilván majd leformázom, de ezt mi okozhatja, vírus?

    [ Szerkesztve ]

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

  • ArthurShelby

    addikt

    Hali!
    Nem találok egy exe-t, amit valószínűleg még a windows beépített vírusirtója tüntethetett el. Azóta telepítettem egy külső normális vírusirtót (eset), így a beépített ki lett kapcsolva. Hogy tudnám azt a fájlt elővadászni?

    Biztos, hogy megvolt a fájl, és az is biztos, hogy most nincs meg (a parancsikon nem találja). Az eset karanténjában nincsen. A biztonsági központban a védelmi előzményeknél sem látom.

    Hogy tudom az eset-et ideiglenesen úgy kikapcsolni, hogy lássam a MS-es cucc karanténját?

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák