Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UFO1

    senior tag

    válasz Robokutya #29538 üzenetére

    Por ellen az első javaslatom a gyakoribb takarítás, ;] a második, ha van rá lehetőség minél feljebb helyezni a padlótól különösen, ha szőnyeg van lent. Nekem egy asztalon van és lényegesen kevesebb por kerül bele mint a másikba ami lent van.

    A hűtésre:
    1. Érdemes beszerezni egy torony hűtőt nekem hasonló proci van, de talán még sosem ment fel 55-60? fok felé a legkeményebb játék alatt sem. Arra tehetsz akár két ventit is előre + hátulra (különben felesleges elég előre).

    2. A házba tegyél minél nagyobb hűtőt előre és hátra is (12-est, ha belefér) esetleg 2-2 kisebbet ilyenkor mindenképp tedd fel az oldallapokat, mert úgy alakul ki egy hátrafelé áramló légáramlat ami kiviszi a meleget a házból. Nekem 1-1 van és elegendő!

    3. A legjobb megoldás kis befektetéssel egy jól szellőző ház beszerzése pl. a Cooler Master-nek van olyan háza aminek az eleje egy tésztaszűrőhöz hasonlatos. Az biztos jó hűtést biztosít és van olyan típus amiben van tisztítható porszűrő is.

    4. Ha kell a fejlesztéshez érdemes egy jobb minőségű tápot beszerezni (én a felsőre esküszöm, mert a proci hőjének egy részét is kivezeti ill. kevesebb port szív mintha lent lenne) 85% + hatásfokkal. Ez kevésbé melegszik.

    5. VGA-ra dupla ventilátor felrakása (ha nem olyan gyárilag) esetleg jobb hűtő. Nálam amióta 2 ventis van az sem megy fel nagyon 55 fok felé.

    Megyj.: ha fejlesztesz gondolom i irányba az már sokkal kevésbé fog melegedni, mint a 775-ösök.
    Megj2.: különben semmi baja annak a konfignak még simán elfutnak a mai játékok is, ha nem is verry verry high-on (kivéve ami csak 4 szálon hajlandó elindulni). Pár ventilátorral + hűtővel is eredményt érhetsz el amik jók lesznek az esetleges újabb gépbe is.

    Ha már ide tévedtem lenne egy kérdésem is.

    Adott egy viszonylag régi gép valami CoreDuo 2.8-3-as? procival és az a nyűge, hogy bekapcsolás után (van mikor később) max-ra pörög a CPU ventilátor (kb. 4600-ra, általában akkor van, ha kint melegebb van, de nem feltétlenül). Ettől már a ház is rezeg és nagyon hangos. Visszavéve Speed Fan-al 85-90%-ra a fordulatot már tökéletes. Ami furcsa, ha nem csökkentem a venti fordulatát akkor melegebbnek látja a feni progi mint 85%-on.
    Előzmény: Pár éve egy CPU vásárlás alkalmával megmaradt egy rézmagos, de gyárilag 775-re való hűtő és ez került rá. Gondoltam csak jobban vezeti a hőt a gyári alumíniumnál és azóta van ez a felpörgés. A gyári ventilátor lett visszatéve. A hűtő tökéletesen illeszkedik ráadásul polírozott és jól van megpasztázva is.
    Esetleg valakinek valami ötlete mitől lehet ez a magas fordulatszám?

    [ Szerkesztve ]

  • UFO1

    senior tag

    válasz Robokutya #29541 üzenetére

    Ha jól értem:
    A szabad levegőáramlást mindenképp biztosítani kéne, tehát ne legyen a gép mögött semmi, hogy el tudjon távozni a meleg levegő, mert így felgyülemlik és azt az egyre melegebb levegőt szívja vissza. Húzd el a faltól vagy helyezd át, le a földre (szőnyegnél egy bútorlapra), az a lényeg hogy legyen merre elmenni a hőnek. A ventinek csak egy irányba szabad néznie hátrafelé, mert minden arra dolgozik, VGA is.

    Amit tenned kell egy első venti beszerzése, nem nagy kaland a 12-es max. 2 rongy, pont tegnap néztem és az már egy márkásabb darab volt.
    A procira torony hűtő beszerzése (legalább egy ilyet: CM Blizzard T2 4.000Ft (A linknél ha visszalépsz 1-et ott a sok egyéb is!), nekem is melege volt a pici gyári hűtővel az előbb említettel már nem. És ez hátrafelé tolja ki a meleget, egy hátránya van a lapot nem annyira hűti, ezért fontos a ház elejére is egy venti.

    Érdemes a rendszer vinyot tenni a legközelebb az első ventihez, ha eléjük nem tudod betenni (az összes elé ez ház függő). Nem értem miért nehéz cserélni nem jön le a ház eleje általában patentos!

    Milyen hangot hallasz, de ha a vinyoból jön akkor annak már régen rossz! Gyors mentés róla közben sűrű imádkozás csak ne most menjen tönkre, (nekem pont most halt meg egy alig 2 éves a tízen valahány meg még bírja). Egy új beszerzése, itt a színekre figyelj, ha WD-t veszel. Fekete a legjobb, de a legdrágább is, van kék az is jó még, van még zöld lassabb, halkabb és a piros adattárolásra.

  • UFO1

    senior tag

    válasz milanfan #29572 üzenetére

    Én a helyedben újrarántanám a rendszert (ha nincs színig az a 2 terra) rendesen megparticionálva, pl. rendszer 100GB egy 400GB letöltéshez (ha van ilyen) 500GB játékra. Utóbbira telepíted a játékaidat, így újrahúzásnál nem kell mindent újra felrakni, míg ha a rendszerre teszed igen. A többi adattárolásra. Persze attól függ mi a fontosabb.
    A legjobb megoldás különben egy 200-300GB-os winyo beszerzése WD-böl fekete vagy kék ezek a rendszernek valók. A zöld egy köztes megoldás, ezért lassabb is viszont olcsóbb az előző kettőnél.

    Esetleg tehetsz föl még egy rendszert is pl. XP-t ha meghal a fő rendszer le tudd menteni az esetlegesen oda mentett fontos fájlokat (pont nemrég jártam így áramszünet, gép futott, másnapra meg is halt). Ilyenkor mindenképp az XP-vel kezd a telepítést és azzal is particionálj!

    Megj.: a 2 éves rendszer is okozhatja a lassulás teleszemeteli a win-t.

    [ Szerkesztve ]

  • UFO1

    senior tag

    válasz djkacor #29948 üzenetére

    Ha van ilyen csikózódás is (ez bekapcsolásonként változhat) lehet hogy csak golyóztatni kell a VGA procit (2. rész mellette), ez 4.000-10.000-ből meg lehet úszni ez végleges megoldás.
    Esetleg megcsinálhatod amit az első videón láttál, vagy van egy egyszerűbb megoldás is rá.
    Fogod a kártyát hűtő le, paszta letisztítás, szerzel egy hőlégfújót és 200 fokon elkezded melegíteni a procit körkörösen. Egy kb. 1 cm-es szűkítő mindenképp kell rá, mert különben szétégetheted a környező alkatrészeket. Le is takarhatod alufóliával úgy, hogy csak a proci látszódjon ki. Kb. 2-5 percig melegíted utána hagyod lehűlni. Ne nagyon mozgasd míg nem hűlt le, mert elmozdulhat a proci és akkor nem fog érintkezni és nehéz visszaigazítani. Alá nem árt valamit hőállót tenni, mert ha olyan valamin csinálod ami megéghet meg is fog. Így fél, 1 évig általában gond nélkül működik, igaz sokban függ attól mennyire van megterhelve a VGA.

    [ Szerkesztve ]

  • UFO1

    senior tag

    válasz Repsol600 #30019 üzenetére

    Nekem teljesen jól működött a módszer a (Veterán „jónak” eladott) 8800GT-n kb. 3 évig. Még ma is jó a kártya csak le lett cserélve a DX11 miatt. Csak azért írtam le, mert nekem is hasonló volt a monitoromon a kép és hátha segít.

    [ Szerkesztve ]

  • UFO1

    senior tag

    1-2 hónapja úgy indul a gép, hogy végigfut a CHKDSK ez alkalmanként 2-3 perc majd újraindul és van, hogy megint leellenőrzi a D lemezt (ezen van a rendszer, Samsung HD105SI) kondíció 64%-os volt, teljesítmény 100%. Párszor nem engedtem, hogy végigfusson és lesett 2 nap alatt 54%-ra. Utána hagytam az ellenőrzést és visszament 58%-ra. Ilyenkor mi van elvileg 432 nap hátralévő időt ír a HDS (538-at ment eddig 3-4 éves lehet) van félnivalóm, hogy kuka lesz nemsokára? :F :R

  • UFO1

    senior tag

    Sziasztok!

    Kis segítséget szeretnék kérni.
    ASRock P67 Extrem 4 lapom sajnálatos módon elhalálozott. Vissza tettem ideiglenesen az ugyan ilyen típusú régi P43-at ami kis mokolás után el is indult.
    Közben vettem egy ASRock Z77 Pro 4-et ez viszont csak a töltő képernyőig jut el.
    Mikor próbáltam más proci más RAM és másik VGA volt benne mint az eredeti P67 konfigban de majd kipróbálom úgy is hogy a régiből mindent át teszek és csak a lap lesz új!
    Win 7-em van és nem is szeretnék mást.
    Mit tegyek hogy újratelepítés nélkül elinduljon a gép? Mindkét lap 1155.

    A válaszokat előre is köszönöm! :R

  • UFO1

    senior tag

    válasz MrDerekas #42958 üzenetére

    És az mit jelent pontosan? Nem nagyon mentem be a P67 BIOS-ába és most már nem is tudok mert egyik napról a másikra minden előjel nélkül csak egyszerűen nem indult el. Pedig csak kb. 7-8 éves volt a lap. Igaz azt monda a szervizes ezek így szoktak elszállni. A P43 minimum dupla ennyi és hibamentes. 2 Win 7 van fent két külön particion.
    Most ezen a P43 azt vettem észre hogy akkor indul rendesen ha az 1-es SATA-ba dugtam a rendszer vinyot mert előszór a 6-osba dugtam de akkor nem jött be a indító képernyő sem hogy melyik rendszert indítsam.

Új hozzászólás Aktív témák