Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veilside03

    csendes tag

    S.O.S! Sziasztok. Olyan problémám van, hogy nemrég összeraktam egy asztali gépet, ami teljesen jól működNE, de a hanggal van egy hatalmas problémám, melyet felvettem videóra a jobb érthetőség kedvéért.
    [VIDEÓ]

    Az op.rendszer Windows 8.1 x64.

    A gép adatai:
    - Gigabyte GA-Z97M-DS3H alaplap
    - Intel i5 4570 CPU
    - Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz HyperX Fury White HX318C10FWK2/8 RAM
    - XFX Radeon R9 270X 2GB DDR5 Double Edition R9-270X-CDFC GPU
    - Kingston HyperX 120GB SH103S3/120G SSD
    - Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX HDD
    - Corsair 550W VS550 CP-9020050-EU tápegység

    Probléma:
    A számítógéphez tv tuneres monitort használok, amire HDMI kábelen keresztül viszem ki a képet és a hangot a Radeon kártyámról, így a monitor hangszóróján keresztül jön a hang is. Bizonyos időközönként eltorzul a hangja (van, hogy indítás után egyből, van, hogy 4-5 nap múlva, tehát random) játék közben, vagy zenehallgatás közben, böngészőben, Winampban, mindenhol. Esetleges újraindítás után általában jó egy pár óráig, vagy pár napig, de nem mindig. Ha átkapcsolom az integrált hangkártya kimenetére és egy másik hangszóróra, akkor szépen szól. Ha visszakapcsolom HDMI-re, akkor megint torz. Próbáltam az integrált kártya HDMI kimenetére csatlakoztatni, ott szépen szólt, de ezután visszacsatlakoztattam a Radeonra, és ott is szépen szólt. Viszont egy pár nap múlva megint torzítani kezdett. A monitoron 2db HDMI csatlakozó van, mindkettőn torzít.
    A monitort elég gyakran használtam egy laptop HDMI-jére kötve 1 éven keresztül, ott sosem volt ilyen probléma.

    Amikkel próbálkoztam eddig, de nem segítettek:
    - HDMI kábel csere
    - Audio (Realtek HD Audio) és videokártya driverek (integrált HD 4600 és Radeon R9 270X) uninstall, gép restart, majd reinstall
    - Videokártya kivétele, majd újra visszarakása
    - Windows Update (összes frissítés)
    - MINDEN driver frissítése (usb, chipset, sata, MINDEN)
    - Malware scan lefuttatva
    - Regisztrációs adatbázis kipucolva, optimalizálva
    - Összes szemét, temp, cache-k, böngésző adatok törölve
    - CMD -> "sfc /scannow"
    - CMD -> "chkdsk /f"
    - MemTest86 (nincs hiba)
    - A sz.gép belsejében kábeleket elrendeztem, csatlakozások jók

    Mit lehetne még tenni az ügy érdekében? Valakinek van valami ötlete? Szoftveres, vagy hardveres hiba lehet? Köszönöm előre is a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • veilside03

    csendes tag

    válasz Richard! #26060 üzenetére

    Eddig is használtad az 1. slotot? Lehet, hogy a slottal van a baj, csak eddig nem is tudtál róla. Esetleg egy BIOS resetet megpróbálnék a helyedben, vedd ki az elemet pár percre, majd tedd vissza és próbáld meg még egyszer.

Új hozzászólás Aktív témák