Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CosmoBacsika

    tag

    Sziasztok!

    A következő problémával fordulok hozzátok:
    A gépem random olyat csinál, hogy elmegy a kép, a monitor ekkor egy darabig keresi az input jelet (körbemegy a lehetséges inputokon) majd visszatér mintha mi sem történt volna. Játék közben ezt még egy klasszikus hang beakadás is kíséri.

    Az istennek nem tudok rájönni, hogy mi baja van. Nem tudom semmilyen művelethez kötni a dolgot, néha simán netezés közben is megcsinálja.

    Speci:
    i7-4790
    Asrock H81M VG4 R2.0 - lefrissebb 1.5-ös BIOS
    Gigabyte GTX 750 - up to date nvidia driverrel
    Chieftec Smart 450W GPS-450A
    Kingston 2*4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FB/4
    Hitachi HDS721050CLA660

    Frissen telepített 8.1-es windows minden frissítésével együtt.
    Energiagazdálkodásban kikapcsoltam a monitor vagy hdd lekapcsolását...

    Passmark burnintest végigfuttatva, sehol hiba. Performance teszt futtatva 1998-as eredmény.

    Annyit hozzá, hogy eddig egy i3-.as volt benne, most került bele egy i7-es, de azzal már vonyított a gyári hűtő, ezért kapott egy Zalman cnpsx10 optima-t, akkor kezdődtek a gondok. Lehetséges, hogy valamilyen kontakthiba lenne?

    Köszi előre is a segítséget.

  • CosmoBacsika

    tag

    Sziasztok!

    Röhejes dolgok rovat következő adása:

    Konfig:
    i7-4790
    2x4 GB HyperX Fury 1600 mhz
    Gigabyte gtc 960 2gb windforce
    Asrock h81m vg2 r2 alaplap
    120 gb kingston ssd
    320 gb hitachi ssd
    Chieftec Smart 450W GPS-450A

    Hibajelenség:
    Néha indításkor 5 beep az alaplapról.
    Néha ez nincs, viszont nincs kép, reset és van kép.
    Néha (sokszor) a gép magától felébred alvó állapotból (energiagazdálkodásban pedig már tiltottam).

    Egyébként nulla hiba, nulla fagyás. Stabil.

    Ötlet ? :D

  • CosmoBacsika

    tag

    válasz nightvison #33187 üzenetére

    Na megoldódott, de a fejemet a falba fogom verdesni.

    Tényleg nem kapott elég kakaót. Két 6 pines csati kell neki, viszont a tápomnak default 1 van. A másik 6pines bemenethez volt egy molex átalakító, viszont az Y formában, azaz 2 molex >> 1 6pin. Én azt hittem, hogy elég ha csak az egyik ágába kötök be molexet. Rosszul gondoltam. Kapott a másikba is, megszűnt a hiba. Viszont röhej, hogy ha az elosztós molex körre rákötök még valamit, mondjuk egy házventit, akkor újra előjön a probléma. Ez viszont már a táp gyengeségét mutatja...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák