Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fisch

    csendes tag

    Sziasztok,
    Lehet a közeljövőben számítani kínálatfrissítésre androidos fronton? Már legalább 4 hónapja nézegetem a telókat, de szinte állóvíz az egész.Ahhoz képest, hogy mennyi új telóról lehet olvasgatni nap mint nap, ahhoz képest szinte semmi nem kerül be ezek közül a kínálatba. Ugyanazokat a telókat erőltetik már hónapok óta. Ennek köszönhetően az árak sem nagyon változnak, így ném érzek motivációt arra, hogy váltsak. Pedig már ideje lenne :( Régebben az ember vett egy telót, amire azt hitte, hogy mekkora vétel, 1 hónapra rá már bagóért adták ugyanazt, mert mindig jöttek az újabb és jobb típusok. Mostanában kevésbé érzem ugyanezt android fronton a vodánál, pedig lenne bőven új belépő, ha foglalkoznának vele.

  • fisch

    csendes tag

    válasz Hmura #18066 üzenetére

    Köszi, akkor marad a várakozás. Csak tényleg az a vicc, hogy az "okostelefonok" fejlődése elég gyors és ezt a szolgáltatói kínálat bazira nem követi. Lehet, hogy veszek függetlenül valamit, amit én választok és akkor nem kell kompromisszumokat kötni. Erre valaki fent is ráébredhetne, mert szerintem tök sokan járnak hasonló cipőben. Ha folyamatosan frissülne a választék, akkor motiválna, hogy vegyek valamit. Így viszont csak felhúzom magam, hogy akármikor nézem a kínálatot, tök ugyanaz... Pl. a V845 pár hónap híján már 2 éve porondon van... Biztos van, aki még most is vesz ilyen telót, de akkor is. Szerintem több telót tudnának eladni, ha újítanának néha. És ezt most nem fikázásképpen írom, csak építőjellegű kritika akar lenni :)

  • fisch

    csendes tag

    Megosztok veletek egy aktuális szösszenetet: nézegettem az e-számláimat visszamenőleg és két dolog is feltűnt. Az egyik, hogy tavaly augusztus után hirtelen emeltek 200Ft-ot a havidíjamon mindenféle előzmény nélkül. (Januárban is az áfaváltozás miatt, bár arról sem kaptam semmit) Az ügyintéző állítólag látja egy két hónappal korábbi számla 4. oldalán, hogy erre figyelmeztettek, az én példányomon viszont ez nem jelenik meg. Ezen kívül az e-számlára vonatkozó 200Ft jóváírást is csak január óta kapom, pedig tavaly április óta használom a szolgáltatást. Most azt mondta a csaj, hogy elnézést kérnek és jóváírnak kb. 2000Ft-ot... Tiszta vicc. Már nem is az összeg miatt, de vajon hányan járhatnak hasonló cipőben? Eleve hogy fordulhat elő olyan, hogy ők látják a kiértesítést, az én példányomon pedig nincs rajta? Ha lejár a szerződésem, megyek másik szolgáltatóhoz, mert elegem van belőlük. Az előfizu elején rossz tarifacsomagot aktiváltak, nem azt, amit kértem. Ráadásul kértem, hogy a lejárt előfizetésem számát szeretném tovább használni, erre egy új kártyát küldtek a telóhoz és azon élt az új előfizu. Emiatt már rögtön az elején variálni kellett. Aztán tavaly februárban kaptam egy sms-t, hogy nuku kimenő hívás, mert számlatartozásom van. Hozzáteszem, hogy minden csekket befizettem (időben!), amit kaptam, mégis előjött valahonnan valami 3000Ft körüli hiány. Ennek az lett a vége, hogy be kellett fizetnem, majd küldeni egy igazolást és utána kapcsolták csak vissza a szolgáltatást. Több ügyintézővel is beszéltem és egyik sem értette ezt az anomáliát, de örültem, hogy egyáltalán tudok telefonálni. Erre most itt van ez + amiatt is szétbasz az ideg, hogy a teló digitizere még karácsony körül elkezdett haldokolni. Elvitték szervízbe, meg is csinálták. Csak az a baj, hogy azóta a kijelző és a digitizer közé egy vagon por került, magyarán szarul van körberagasztva. És hozzáteszem, hogy irodában dolgozom, a zsebemben, vagy az asztalon van a telefon. Szervízelés előtt semmi gondom nem volt vele. Ha visszaviszem, akkor megint várhatok 3-4 hetet, mire megkapom, addig meg használjak egy legalább 5 éves cserekészüléket, amivel konkrétan csak telefonálni lehet. De azért a netdíjat akkor is vonják!!! Elegem van a vodafone-ból, a telefonkínálatuk is hagy kivetnivalót maga után, de erről már korábban írtam. Csalódtam, pedig legalább 6-7 évig náluk voltam...

  • fisch

    csendes tag

    válasz mukibuci #18155 üzenetére

    Szomorú, hogy a törvény csak ennyit ír elő. Ez viszont nem a szolgáltató hibája. Lehet, hogy egyedi eset, de én konkrétan egyetlen napilapot sem olvasok. :N Mondjuk szerintük szerepelnie kéne a 2 hónappal korábbi számlán is, de nekem egyiken sincs feltüntetve, megnéztük.

    Az e-számla kedvezményre meg csak rákérdeztem, hogy hogyan van és az ügyintéző mondta, hogy onnantól jár, amikortól használom. Ezzel kapcsolatban nem ismertem a körülményeket, ezért kérdeztem rá.

    Összességében akkor is el vagyok keseredve, mert ez a 2 éves periódusom nem mondható eseménymentesnek. Előtte pedig pont ellenkező véleményen voltam és mindig meg voltam elégedve. Lehet, hogy csak rám járt a rúd ebben a ciklusban. ;)

  • fisch

    csendes tag

    válasz wwhy #19030 üzenetére

    Detto. Mert szerintem Titeket sem az új ászf érdekel, telefonálnunk ezután is kell. Valljuk be, most mindenki azon agyal, hogy hogyan húzhatna egy kis hasznot ebből a szerencsétlen helyzetből. :) Ergó van-e lehetőség papíron felmondani az előfizut, majd újrakötni és kedvezményesen egy jobb telóhoz jutni, mint az aktuális. Kövezzetek meg, de engem konkrétan ez foglalkoztat. :K Sajnálom, hogy újabb sarcot dobtak a tel.komm. cégekre, meg azt is, hogy részben, vagy egészben ezt mi fizetjük majd, de örülnék, ha érvényesülne a "Minden rosszban van valami jó." mondás...

  • fisch

    csendes tag

    válasz #35104512 #20007 üzenetére

    Biztos, hogy az az időpont számít, amikor bemész és intézed. Nem pedig az, amikor nekik kapacitásuk van végrehajtani a feladatot. Valamilyen szinten érthető, hogy túlterheltek. Amúgy én is megyek a napokban és bontok. Kettő előfizus kártyát használok, az egyik flottás. A magáncélra használt 100 plus surf 4-volt még tavaly, aztán áfaemeléskor 4400 körülire nőtt, most pedig 4800 felett járunk. Ez több, mint 20% emelés 1 éven belül...kicsit sok. A flottást is duplájára emelték volna, meg a feltételek is negatív irányba változtak, de sikerült kialkudni náluk egy új díjcsomagot. Arra átváltok, másikat lemondom, aztán kalap-kabát. Szerintem a szolgáltatónak nagyon szarul jött ez az adó...de nekünk is :S

Új hozzászólás Aktív témák