Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Üdv!

    Roaming témába kérnék egy kis infót az árakkal kapcsolatban. Adott egy magyar vodafoneos kártyás mobil Németországban, itthon pedig egy T-mobileos kártyás.
    A vodafone-nál aktiváltam a Roamingot egy SMS-el. A passport tarifáknak más kódjuk van, így ha jól értem alapból a Vodafone World-be került :F
    Ha igen, ahhoz ezeket a díjakat találtam a weblapjukon:
    Hívásindítás: 116,7 Ft/perc Hívásfogadás: 36,6 Ft/perc
    sms: 36,6 Ft
    Az 1. zónában a hívásokat másodperc alapon számlázzuk. Ha hívást indítasz, akkor az első 30 másodpercet egyben számlázzuk ki.

    Tehát pl. egy 2perc-es beszélgetés: ha a vodásról van indítva, akkor 233Ft, ha pedig fordítva, akkor 2x 41ft-ot vesz t-mobile a hazai díjcsomag alapján, a külföldi szolgáltató meg levesz 2x 36,6Ft-ot a vodástól. :F
    Az SMS-t sem értem, helyben 41Ft, Németországból meg olcsóbb (36,6Ft) :F

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    Fatert hívta egy vodás ügynők, valami hihetetlen ajánlattal.
    Valami olyasmi volt, hogy van 400 akárhány Ft havidíj, és minden hónapban tölteni kell 2-3K-val a kártyát. Ez melyik csomag :F
    Valamint kb 3-5éve nem volt piszkálva a kártya, és nem tudom, hogy milyen csomagban van. Meg lehet ezt valahogy nézi, illetve a percdíjakat, stb.? Elvileg abban a Vitamax-ban kellene lennie, amikor mindig mindenkit ugyanannyiért hív. Kb mint a T-s domino nap, csak nem tudom már, hogy mi volt a vitamax-os megfelelője, illetve, hogy legutoljára milyen percdíj vonatkozott rá.

    Meg lenne egy olyan apróság, hogy régen volt ilyen ügyfélbiztonsági kód :F Nem tudom reg.-elni a weblapon, mert szerintem annó egy jó 10éve nem adtunk meg ilyen kódot, és szerintem már a papírok sincsenek meg, és valszeg egyébként sem lenne ráírva az esetlegesen megadott kód.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Rick4 #22776 üzenetére

    Ahogy átnéztem a régi csomagokat a Vitamax Standard-ben van elvileg, és ha minden igaz volt egy pár áremelés, és 46,5Ft-nál ált meg a dolog. A mai hír alapján maradhat is a régi csomagban, mondjuk az új Start is ugyanez.
    A többi nem annyira fontos, csak kíváncsiság.
    Nem találok semmi hasonlót, ami illik az ügynők által mondottra. 400Ft-os havidíjjal csak az egy+egy-et találtam, de az őrültség lenne, mert szinte csak T-st meg Telenorost hív. A korábbi csomagoknál volt pár havidíjas kártyás, de azok meg elvileg ma megszűntek. Nem tudom, hogy volt-e olyan, ahol havonta kellett feltölteni. Az is biztos, hogy nem tölt havonta, így garantáltan bukott volna az ajánlattal, havi díj ide vagy oda.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Rick4 #22780 üzenetére

    Havi <2K-nál lenne értelme? Szerintem amit nyerne hálón belül, azt elbukná a másik két szolgáltató felé, mert ez a kettő kb fele-fele arányban van, meg beugorhat néha 1-1 vodás hívás is. Aztán a számhordozás miatt a franc se tudja, hogy ki kinél van valójában, hiába van a telefonkönyv tele 20-assal meg 30-assal. Ez a mindig mindenkit ugyanannyiért csomag meg mindháromnál 46-47Ft környéke. Most hirtelen a T-nél nem is látok ilyen kártyás csomagot, olyan van ami csúcsidőben piszok drága, egyébként 36Ft.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Atomgeszi #44301 üzenetére

    Hát ez marha jól jön nekem, mert gondban lettünk volna. Muter nevén lehet fater sim-je, de amikor vették, akkor még a régi személyi volt, és azóta ellopták muter pénztárcáját, fater pedig a régi személyi helyett kapott kártyát. Egy idő után tudták a vodafonenál, hogy fater használja a kártyát.
    Aztán elszaladtak az árak, és szám hordozni akartam a bluehoz, de a beadott papírra azt írta, hogy nem jó a név, személyi igazolványszám, anyja neve, stb.
    Szóval rendesen gondban lettem volna, hogy kitaláljam azt a kombinációt, amit elfogad, már-már biztos voltam benne, hogy be kell menni személyesen, csak, hát ha ne tudod, hogy kinek a nevén van, úgy nehéz. A webes felületre sem tudtam sosem belépni, mert nem fogadta el az adatokat, és nincs ügyfélszámunk sem.
    Így legalább mindenkié a saját nevén van.

    Szerintem felesleges lett volna b.akodni, hogy akkor nem fogjuk el, és letiltunk mezei embereket. Abdeslam majd szépen megad amit akar, aztán ennyi.
    Személyesen kellene mindenkit behívni az irodába ahhoz, hogy biztosak legyenek benne, hogy tényleg annál van a kártya, akinél.
    Abdeslam nem tudja megadni a személyi igazolvány számát annak, akitől van neki kártyája. Ha pedig 200.000db sim-je van, akkor belefut a mennyiség korlátba.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Daffni2 #44312 üzenetére

    Igen, csak érted, hogy megadtam azt is, még, ha nem is volt kötelező, utána pedig jött a válaszlevélben felsorolva az összes adat, hogy minden hibás. Gyakorlatilag nem találtuk el, hogy kinek a nevén van. Itt van még nálam kinyomtatva a blue-s papír, mindegyikünk nevével be akartuk küldeni.
    49Ft volt a voda míg amit én használok blue-s 33, csak aztán bejött valami, hogy 400-500Ft-ot levesz és mellé 29Ft, most meg átraktam pár hónapja a Tuti-ra. A Blue is csökkentett, de így most a blue a drágább. (19 vs 22)

    Előtte a netes felületen kellett volna valami ügyfél-biztonsági kód, és ott is valami olyan volt, hogy személyi igazolványszám és talán anyja nevét kellett megadni, de végigpróbáltam az egész családét, és nem fogadta el.
    Sosem tudtam belépni, mindent SMS kódokkal kellett állítgatnom ezen a kártyán.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Nem tudok kártyás egyenleget feltölteni.
    Megadom a számot, és az összeget, és tovább, majd a https://www.vodafone.hu/egyenlegfeltoltes végére kerül egy #, és itt vége, csak felvisz ennek az oldalnak a legtetejére, és semmi nem történik.

    Szerk.: Chrome-ban és Edge-ben próbáltam, aztán mondom megpróbálom azért IE-vel is, és ott jó. Valami beállítás, vagy block-olja valami. Lehet, hogy az ublock origin. T-st tudtam tölteni Chrome-ban.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    Voda küldte faternak, hogy váltson át tuti100-ra, mert egyébként 25ft/perc-re emeli a meglevőt.
    Ez a tuti100, ha jól értem díjmentes :F A 100MB adat neki nem kellene, de, ha esetleg elhasználja, akkor egyszerűen csak megáll a mobilnet, igaz? Nem aktivál újabb 100-at, csak havonta, és stb. Nincs rejtett költség?

Új hozzászólás Aktív témák