Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mawyx

    senior tag

    válasz buherton #1063 üzenetére

    Jogszabályt nemtok, de nálunk (ELTE) van hiánypótlási időszak. Határidőre beadod dolgokat, majd jön emil, hogy elfogadták-e vagy hiányos, ha hiányos, akkor be kell menni hozzájuk és megkérdezni mi hiányzik és miért. Aztán pótlod a dolgokat és jön később emil, hogy elbírálták, ez a határozat, jár lóvé vagy nem.

    Egy háztartásban élőkről gazolást meg nem a tényleges alvás határozza meg, hanem ami a személyi igazolványodban van állandó lakhely. Az a kutyát nem érdekli, hogy hol alszol, albérletben lax vagy barátosnénál vagy híd alatt, a lényeg, hogy a személyidben mi szerepl állandó lakcímnek és hány olyan ember van, akinek a személyijében ugyanaz az állandó lakcím van, papa-mama-gyerek-nagyi. Önkormányzathoz kell betipegni és gépel az ügyintéző néni egyet, hogy pl Kiss János, Kiss Jánosné és a kis Kiss Tomika lakcíme 9999 Budapest Galambtojó utca 800, aláírás, pecsét.

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz buherton #1066 üzenetére

    Nálunk időben be kell adni a papírokat és csak az pótolhat hiányt, aki a határidőre egyáltalán beadta a papírokat, tehát nem a hiánypótlási idő vége a rendes jelentkezés beadási határidő, hanem az csak hiánypótlás.
    Emil nálunk nem volt eddig, de ez már nagy könnyebbség.
    Csomó hivatalt végig kell járni, orvosokat, sorba kell állni, stb viszont lovetta jár érte, megéri időben elkezdeni összeszedni a papírokat és pontosan elolvasni a feltételeket.

    Az ideiglenes lakókkal nem kell foglalkozni.

    Nem mondják meg mi a gond és nem nézheted meg? Nem értek hozzá, várjunk vki hozzáértőt, de nem hinném, hogy ez szabályos. A sulid és az adott kar szabályzatait kellene elolvasni ehhez.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz buherton #1069 üzenetére

    A kari meg nemtom milyen iskolai szabályzatokat végigolvastad?
    Nem hiszem, hogy erre van ország szintű törvény, azért nem is írnak talán.
    Pl lakhatási támogatás is volt még pár éve, törvény szerint most is lehetne adni, de az intézmények maguk dönthetnek, hogy hogyan csinálják, ELTE és BME eldönötötte, hogy nem fizetnek. Amint albiba költöztem, megszűnt a laktám :D Szoppantyú. :(((
    Az országos törvény egy dolog, de van sok minden, amben az intézmények maguk dönthetnek, azon belül meg a kari szabályzatokban még eltérhetnek.
    (up volt :DDD )

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    Valaki meg tudná mondani, hogy mi jár ezért kb?
    Jogsi nélkül (elvették) ittas vezetés, illegális motorcserés kocsival és közben baleset okozása, saját magában bordatörés, a másik autóban is kórházi sérült (állapotáról nem tudok). Többszörös ittas vezetés és bztonsági öv nélküli vezetés előzte meg ezt az esetet. Bírósági úgy sose volt, csak kis pénzbírságok, most viszont rendőri helyszínelés is volt. Ennyi infó van.

    Börtön ilyenért nem jár, ugye, csak pénzbírság?

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Ariadne #1337 üzenetére

    Pedig én is nagyon szenvedek az új szomszédtól, mezítláb mászkál, próbáld ki én is kipróbálam mezítláb, zuhog az egész ház mezítláb. Persze tuti nem mérhető, de már ott tartok, hogy utálok hazamenni :( Az előző szomszéddal nem volt baj, de ezek az újak pár hónap alatt már kikészítettek, nem birok tőlük létezni a lakásban. Nálam csak egy szoba van, nincs nappali se, egyetlen szoba van, nem tudok átmenni a másikba, de sztem akkor is zuhognának. Ez az otthonom, nem tudok elköltözni, örülök, hogy itt meg tudom húzni magam. Nem tudom mit tegyek. Régi bérház, falak baszott vastagok, zenét is nagyon kell bömböltetni, hogy hallatszódjon, de a mezítlábas járkálás őrületes. Tényleg próbáld ki, az ember sarka akkorát tud zuhogni, hogy hihetetlen.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    Egy portás barátom mondta, hogy a főnöke most szereltet mindenhová kamerákat, többek között a portásfülkében is lesz, ami ugye nem a bejárat felé van irányítva, hanem ezzel kifejezetten a portán dolgozók lesznek megfigyelve. Kérdés, hogy ez így tök szabályos? Másik helyen már működik a dolog, be tud lépni a főnök otthonról is inteneten és megnézi a dolgozókat mit csinálnak.
    Nyilván kénytelen elfogadni, vagy el lehet ugye menni, de azért érdekelne, hogy ez teljesen törvényes?

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    Sziasztok!
    Szeretném megtudni, hogy lehet-e közterületen tiltakozni egy hétköznapi személy ellen? Azaz kiállhat-e valaki Kiss Pista háza elé egy táblával, hogy tiltakozik konkrétan Kiss Pista magatartása ellen? Nem a globáls felmelegedés, nem a kormány ellen, hanem Mariska néni ellen tiltakozhat-e egyedül, békésen egy táblával valaki?

    Feljelentésnek van-e értelme vagy ez az ezen a rendőr is röhög kategória? Vagy zaklatás? Vagy utcán addig lehet ácsorogni, ücsörögni, ameddig csak akar az ember?

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz üszök #4270 üzenetére

    Jaja, ezzel szexuálják meg hátulról az összes munkaszerződést. Van szépen egy normális munkaköri leírásod, majd a végén a bűvös mondat, hogy "és még minden egyéb, amit a főnök mond". Nem hülyék ezek :D :((

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz flegga92 #4272 üzenetére

    Az a gáz, hogy aláírtad, a másik csóka meg gondolom szólt, hogy ő ezt így nem fogja aláírni és neki azért más. Nekem nincs nagy tapasztalatom, de az álláskeresős topicot olvasgatva az jött le, hogy valószínűleg munkahelyváltással fogsz tudni jobb pozit elérni, itt már benne vagy egy skatulyában (mindenki más is, nem ez a lényeg, hanem hogy átmenni nemigen lehet másikba).

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    Sziasztok!
    Öröklés téma
    Adott egy családi ház, 50% édesanyámé, 50% édesapámé. Édesapám meghalt 1989-ben. Ekkor a ház 50%-a enyém lett, 50% maradt édesanyámé holtig tartó haszonélvezettel.
    Pár év múlva újra férjhez ment, lett egy nevelőapukám, nem fogadott engem örökbe.
    Édesanyám pár hete meghalt és a végrendelete eltűnt :( A végrendeletet most írta februárban. A fénymásolat van csak meg, ami nálam volt. A házat rám akarta íratni most áprilisban, rendbe akartuk tenni az ügyeket, mert nem bízott nevelőapukám rokonaiban, nem véletlenül. Én felkerestem egy ügyvédet elindítani az ügyet, de sajnos hirtelen váratlanul meghalt közben édesanyám.
    Hogyan alakul az öröklés?
    Anya 50% házrésze megy 2 felé nevelőapukámra és rám?
    Vagy mivel édesanyám örökléssel jutott hozzá már régesrég 1989-ben, így ági rokon én vagyok, enyém lesz a ház?
    Nem egyértelmű nekem a google, asszem már nem létezik házasság előtti vagyon, ugye, csak vagyon, és a házastárs egy gyerekként örököl?
    Nem nevelőapukámmal van a baj, hanem hogy ha majd valamikor ő is elmegy, akkor az a ház, amit édesapám a saját kezével épített nekem, nekünk, amiért szó szerint meghalt, mert halálra dolgozta magát és nagyon fiatalon itthagyott minket, az majd szétaprózódik nevelőapukám testvéreire meg azok gyerekeinek gyerekeire stb.
    Én nem tudom úgy behízelegni magam nevelőapukámhoz, hiába nevelt fel sajátjaként, én csóró vagyok, nem tudom őt napi szinten keresni telefonon meg hazautazni, ahogy pl a testvére a közelében van állandóan és félek valós problémának tűnik ez, hogy az ő része majd szétaprózódik.
    Még a hagyatéki tárgyalás előtt állunk.
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz BornToBePuli #10127 üzenetére

    Tehát édesanyám 50% házrész tulajdonát én öröklöm egyenes ágon mint egyetlen gyermeke tulajdonosi szinten, nekem lesz így 100% házam és nevelőapukámnak ezen a házon lesz holtig tartó haszonélvezete?

    Nem örököl 25% tulajdonrészt nevelőapukám mint törvényes házastárs?

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Met #10129 üzenetére

    Otthon írta. Nem volt pénzünk ügyvédekre, meg előtte volt aktuális, hogy a nagyszülők elmentek és a saját kézzel megsárgult kockás füzetre írott végrendelet elég volt és hiteles, ezért Anyáék is írtak egyet.
    Valszeg nevelőapukám tüntette el a "kedves" rokonai tanácsára, mert nekik szokásuk, hogy kiforgatják a rokonokat a házaikból meg addig járnak az ember nyakára, amíg alá nem írja amit akarnak vele. Fel volt ragasztva valahova, de már mindent felforgattunk miatta, nincsen meg.
    Csak egy szóbeli tanúm van, akivel Anya tudatta, hogy tényleg rám akarta íratni, de a "kedves" rokonoknak meg 2 másik tanúja lesz ennek ellenkezőjére.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Met #10134 üzenetére

    Feltúrtam már mindent. Anya kórházban volt 2 hétig váratlanul, akármikor eltűnhetett abban a 2 hétben, én akkor nem kerestem, nem vártunk ilyen tragédiát, fel se merült és nyilván nem őrizgeti aki azt elvitte onnan. Amikor meghalt Anyu, nekem több óra volt mire kocsiba tudtam ülni és le tudtam vezetni a többszáz km-t. Ez a vonat elment, nincsen eredeti.
    De ha jól értem mindegy is, mert a ház akkor is az enyém lesz, "csak" nevelőapukám haszonélvezetével, de ha majd ő is elmegy, akkor a haszonélvezet viszont nem fog az ő "kedves" testvérkéire szállni.
    A többi dolog nem érdekel, ingóságok, kocsi stb, csak ezt a házat féltem, ami az otthonom, otthonunk.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Mawyx #10135 üzenetére

    Ha épp ráér valaki, ezt csócsálhatná nekem még egy kicsit:
    [link]
    "Lényeges változás, hogy gyermekek mellett már nem általános haszonélvezeti jogot örököl a hagyatékon a túlélő házastárs, hanem részben ő is a gyermekekhez hasonlóan tulajdonjogot örököl, mégpedig annyit, mintha ő maga is az örökhagyó egy gyermeke lenne. Ezen felül továbbra is az örökhagyóval közösen lakott lakásban lakhat és az ahhoz tartozó berendezési és felszerelési tárgyakat használhatja, mint haszonélvező."

    Itt az van, hogy 2014 márciusában új öröklési törvény lett, hogy a túlélő házastárs egy gyerekként örököl, tehát Anya 50% házrészét fele-fele arányban kapjuk.
    Így nekem lesz a meglévővel együtt összesen 75% tulajdonom, nevelőapukámnak 25% tulajdonjoga+ nevelőapukámnak a teljes ingatlanon haszonélvezete lesz.
    Vagy nem?

    A törvényes öröklés változásai
    A törvényes öröklés legjelentősebb változása: a házastárs öröklése. A házastárs öröklési jogi helyzete az új szabályozási környezetben ahhoz igazodik, hogy az örökhagyó leszármazója vagy szülője mellett, illetőleg egyedül örököl. Ha leszármazó mellett örököl – a hatályos szabályoktól eltérően – holtig tartó haszonélvezeti jog illeti meg, azonban az kizárólag az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon [Ptk. 7:58. § (1) bekezdés a) pont], míg állagörökös – egy gyermekrész erejéig – a hagyaték többi részében [Ptk. 7:58. § (1) bekezdés b) pont].

    Már nem azért, de ezt milyen nyelven írták egyáltalán? Semmi értelmét nem tudom kihámozni a kötőjelekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz mike1334 #10148 üzenetére

    Jól van, köszönöm szépen, próbálok lenyugodni akkor.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz eddie17 #10552 üzenetére

    Én a tanári állásomról szerettem volna lemondani, 2 hónap a lemondási időm, ezzel számoltam. Az időarányos szabadság augusztus elejéig tart, utána gondoltam be kell menni portán ücsörögni vagy valami mást csinálni. Az év közben nyaralni ment kollégát berendelte cserébe augusztusban, amikor nulla gyerek volt, bent üldögélt, elvolt. Nekem meg közölte, hogy vagy közös megegyezéssel elmegyek amikor lejár az időarányos szabadságom vagy ha ragaszkodok a lemondáshoz és a 2 hónaphoz, akkor ő nem rendel be dolgozni augusztusban, mondván akkor nincs gyerek, hanem fizetés nélküli szabadságra küld. Így ekkor se kapok fizetést augusztusra, mint ha kényszerít a közös megegyezésre, de így a kilépő papírjaimat is csak augusztus végén kapom meg, anélkül meg nem vesznek fel sehova.
    Még örülhetek ha bárhogy el tudok innen egyáltalán szabadulni és nem hagy állományba beragadva fizetés nélkülivel jóég tudja hány hónapig kilépő papírok nélkül.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Putyin90 #11398 üzenetére

    Én az Alleeban szerettem volna hirtelen felindulásból lefényképezni telefonnal az egyik karácsonyi díszt, ami lóg le a plafonról. Előkaptam a telefonom, erre fél pillanat alatt ott termett az egyik biztonsági őr, hogy ezt hagyjam abba, mert épületen belül tilos fotózni biztonsági okokból. Engem mindig betalálnak ezzel, pedig mindig mindenki fotózkodik.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz #50751744 #11991 üzenetére

    Szerintem nem a 2-12 a vicc, hanem a felfüggesztett.
    Egy távoli ismerősöm is elütött valakit. Szegény pára meghalt, nincs többé, föld alatt van, megmurdált, nem él, nincs neki tovább soha többé, nem létezik, eltemették. A sofőr meg? Semmi, teherautósofőr továbbra is és úgy vezet mint egy állat továbbra is. És pont letojja, hogy kinyírt valakit. Felháborító.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz bugizozi #12784 üzenetére

    Van rá másik formanyomtatvány, amire 4 dátumot tudsz ráírni, hogy mely hétvégékre kéred, kérd melóhelyen, gyors kereséssel nem találtam neten. Nekem kérvényezni is kellett a legelején, hogy szeretném kérni a hétvégi hazautazási hozzájárulást és megindokolni egy féloldalas levélben, hogy miért nem jó a tömegközlekedés, miért autóra kérem. Túl sok várakozási idő, kisváros, város túlvége, helyi járat nincs, lábsérülés, térképeket mellékelni stb. Az autós 9 Ft szinte csepp a tengerben, míg tömegközlekedés esetén meg szinte az egészet állják. Előző helyen semmiképp nem adtak benzinre, csak tömegközlekedésre, nem kötelező nekik.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Sanyabá #12849 üzenetére

    Szabad egyáltalán zöldterületen parkolni? Nálunk eleve a temetőbe se lehet behajtni kocsival.
    És nem süllyednek meg a kripták az autók alatt? Nem autós forgalomra vannak azok alapozva, bár nem tudom, csak felmerült bennem.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz tknof1871 #13124 üzenetére

    Volt már róla szó itt korábban, hogy gyakorlatilag büntetlenül lehet lopkodni, azért csinálják a jófogáson, símán lehúznak bárkit, mert a szándékosságot nem lehet bizonyítani, érdemi következmény nem lesz.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Magnum_ #13181 üzenetére

    Egyébként mi van, ha nem jelentkezik ki? Mi történhet? Nem úgy van, hogy egy lakcímkártya nem keletkeztet jogokat se és kötelezettségeket se? Nem lesz az övé a ház meg nem lesz ott semmi joga semmihez.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz Orlin #13698 üzenetére

    Fogadj fel egy vagy két biztonsági őrt napi tizesért, aki vigyáz a mestereidre. Ha neked se intézkedik a jegyző meg nem is akar, akkor ha a szomszéd megy be hozzá habzó szájjal, akkor se fog tenni semmit. Mire megmozdul valaki, addigra kész a tetőd.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    Kerítésjog, szomszédjog
    Családi ház, zárt udvar. A szomszéd ablakát túl alacsonynak találom. Régről így van, egy néni és bácsi lakott a szomszédban,semmi baj nem volt, de ők sajnos meghaltak és új lakókat kaptunk. Engem zavar ez az alacsony ablak és védtelennek érzem magam, egy laza lépéssel nálam van a népes nagycsalád.
    A saját kertemben hova építhetek, a szomszéd háztól milyen távolságra drótkerítést/falat és milyen magasat?
    Nem zavar ha kisebb lesz a portám, csak ne tudjanak feljelenteni meg átjárni hozzám.
    A zöld paravánt azért raktam a kertbe, hogy ne leskelődjenek.
    [link]
    [kép]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz #77646080 #13889 üzenetére

    Ma már nem építkezhetsz ilyen alacsony ablakkal, de ez régi ház és nem lehet kötelezni az eltüntetésre és nem is mennék bele egy ilyen csatába, mert csak én fázok rá, túl sokan is vannak és a színük is erősebb mint az enyém, ha értitek mire gondolok... A saját kertemből szívesen áldozok akárhány métert, csak nem tudom húzhatok-e az ablaka elé egy tömör téglafalat akár vagy szögesdrótot lefektethetek-e végig a földön?

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz galoslac #13892 üzenetére

    Beszélni drogos kisebbséggel? Ugye ezt te se gondolod komolyan....
    Nem küldök a nyakukra senkit, az a kérdés, egy szó nélkül én saját magam a saját kertemben mit építhetek és milyen távolságra tőlük? Nem az ablakukat falaznám be közvetlenül, hanem csak közvetetten x méterre az ő ablakuktól a saját portámra húznék egy 2 méteres falat, mert nekem tegyük fel az tetszik. 2-3-4? hány méterre a házfaluktól húzhatom fel a falat / kerítést.
    A szobát használják, mindig ott csüngenek.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Mawyx

    senior tag

    válasz EmberXY #13894 üzenetére

    Az kéne ;] :D
    Köszi! :R
    A zöld paravánt kérdezés nélkül raktam oda évekkel ezelőtt, nem szóltak érte, a fényt eltakarom előlük így, már ami fény van ott a házfalnál nekik térd magasságban...Tulajdonképpen azt a paravánt kellene folytatni az udvar teljes hosszában, de szabályosan szeretném, nehogy le kelljen bontanom, ha nagy munkával odarakom és nem tudom a métereket mennyi lehet.

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Új hozzászólás Aktív témák