Új hozzászólás Aktív témák

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Wasp91 #42451 üzenetére

    Chrome-ról jöttem át Firefox-ra, elsősorban azért, mert ezen normálisan működik a hardveres gyorsítás youtube alatt, illetve teljesen color managelt, nem utolsó sorban pedig jobban testreszabható. Chrome vs. Firefox flash között nem éreztem különbséget, hogy őszinte legyek, mindkettőt valamilyen szinten darabosnak éreztem. Ez leginkább pl. focimeccs összefoglalóknál látszik, ahol gyorsabb a mozgás a videóban. Viszont itt, ami idegesítő, hogy néha crash-el a flash, de csak youtube alatt, más weboldalon szerencsére nem tapasztaltam semmi problémát. Egyébként a crash-t csak úgy tudom előhozni, ha videólejátszás esetén kilépek full screen-ből, leállítom a videót és pár másodperc múlva rákattintok a bal felső sarokban lévő youtube jelre, ami a főoldalra visz. Ilyenkor mindig hibázik a flash, máskor szerencsére nem jön elő. Ha nem állítom meg a videót és úgy kattintok rá a jelre, akkor minden megy tovább normálisan, semmi crash. De ez már "ősidők óta" így van, kb. 1 évvel ezelőtt is próbálkoztam már a Firefox-al, akkor is jelen volt sajna a flash crash, úgyhogy nem hinném, hogy valaha is javítva lesz a dolog. :( Pedig nem alapértelmezett Firefox-ot használok, sokmindent átállítottam benne, pl. about:config-ban, illetve a flash player-be is beleturkáltam kicsit.

    A html5-öt meg elsősorban azért nem használom, mert abban az esetben, ha be van kapcsolva a hardveres gyorsítás érezhetően fakóbbak lesznek a színek a videókban. Ezt leszámítva más képminőségbeli eltérést nem tapasztaltam html5 és flash között, tehát egyik sem részletesebb a másiknál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák