2014. november 23., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-10-11 08:51:36

IT café

(IMG:/dl/upc/2011-04/60463_logo-wordmark.png)(/IMG)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#40051) Matthewus válasza mozilla33.1 (#40050) üzenetére

Matthewus
(fanatikus tag)

Nálam teljesen jól működik, megnyitok 3 piszkozatot 3 külön lapon, bezárom a Firefoxot, újra elindítom és ugyanazt a 3 piszkozatot kapom vissza (a legutolsó állapotukban).
Ha csak simán frissítek a piszkozatos oldalon nálam nem ugrik vissza a beérkező levelekre.

(#40052) mozilla33.1 válasza Matthewus (#40051) üzenetére

mozilla33.1
(újonc)

Milyen az oprendszer, a firefox verzió?
Nálam egyéni beállítás van, a gyorsítótár törlése be van állítva minden firefox újraindításkor, hogy mindig le kelljen töltenie a friss weboldalakat. Adatvédelem/előzmények rész.
A 3. féltől származó sütiket is állítottam itt, vagy mindig, vagy csak meglátogatottól, semmi változás.

Most nálam is megmaradnak a piszkozatok, ha csak frissítem az adott oldalt a frissítés gombbal, de a firefox újraindítása után beérkező levelekre váltanak.
Az a baj, hogy a waterfox, cyberfox, palemoon programokat még a 31.1.1-re váltás előtt teszteltem le, ez a gmail gond meg a 33.1.1. után jelentkezett csak.
Most megnéztem cyberfoxszal is, az újraindítása és a sima frissítés gomb után is megmaradnak a piszkozatok. Miben más ez, mint a 33.1.1.-es firefox?
A waterfoxot meg csak a firefox bezárása után tudom használni, mert ugyanazt a profilt használja. A cybernél nincs ilyen.
Mik a különbségek a firefox, a waterfox, és a cyberfox között? Mindegyik 33-as.

[ Szerkesztve ]

(#40053) Wasp91 válasza mozilla33.1 (#40050) üzenetére

Wasp91
(fanatikus tag)

A Windows 8 attól nem lesz fos, hogy neked nem tetszik.
Amúgy meg a Firefox se épp memória kímélő. Nekem most 4 megnyitott lappal eszik 656 Mb-ot.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#40054) Ozrych válasza mozilla33.1 (#40050) üzenetére

Ozrych
(kvázi-tag)

A palemoonnak van már 25-ös verziója azóta. Szándékosan lassabban frissítik, az újabb feature-ök nem kerülnek bele rögtön a sebezhetőségek elkerülése végett, viszont a biztonsági frissítéseket mind megkapja.
Bár nekem meg pont a 25-ös verzió óta vannak más jellegű problémáim vele. :(

(#40055) Steelmanus válasza mozilla33.1 (#40050) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Ugyan en az Aurora DE verziot hasznalom, de nalam ha a Gmail-ben irok piszkozatot majd mentes nelkul bezarom a teljes bongeszot majd ujra megnyitom a lementett lapokkal megjelenik a Piszkozatok ugy ahogy hagytam. Irok bele karaktert majd ujra bezarom a bongeszot majd megnyitom megint ugyanugy folytathatom a munkat a Piszkozatban, sot ha frissitem az oldalt akkor is ugy marad.
A Gmail-be valo bejelentkezeskor a Maradjon bejelentkezve elol nem vettem ki a pipat.

Latom Matthewus is kiprobalta es Nála sincs problema.

[ Szerkesztve ]

(#40056) mozilla33.1

mozilla33.1
(újonc)

Nem csak nekem nem tetszik a win8, hanem a wint használók nagy részének, mert még mindig többen használják a 7-est, mint a 8+8.1-et.
A 4 lappal a 600 MB irreálisnak tűnik, mert ezt is teszteltem. Nálam 30 tesztlapnál (minél több lapot nyitok ki, annál jobban kijön a RAM használat elburjánzása) 1,3-1,5 GB volt firefoxszal, waterfoxszal induláskor 1,5 GB, cyberfoxszal induláskor 1,2 GB. Mindegyiknél ugyanaz a 30 lap volt nyitva.

Láttam a palemoon 25-öst. Ez 40 lappal 1,5 GB-ot használt induláskor. De ez nem jó a gmailos sárga üzenet miatt. Milyen gondok vannak a 25-össel?

Nálam is be van jelölve a maradjon belépve rész a gmailban. Nem lép ki.
Most bezártam a firefoxot, start waterfox, beérkező levelekre váltott. A cyberfox mellett ez is működik.

Csak azért nem akarok cyberre váltani, mert ott jók a piszkozatok. Bár a RAM használat is a cybernél a legkevesebb. Itt nincs is cyberfox frissítése menü a speciális/frissítés menüben, csak keresőszolgáltatások. Csak a súgó, cyberfox névjegye-nél van frissítés keresése. Most rányomtam, van 33.1.1. (33.1.0.0. van most fent) A nulláról telepíti mindig újra? Mi lesz a beállításokkal, a lapokkal?

(#40057) Steelmanus válasza mozilla33.1 (#40056) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Torold le a kulonbozo mozilla alternativakat, es csak egy bongeszovel probald meg, mert ugy mukodik az amit szeretnel. A waterfox valoszinu ugyanazt a profilt hasznalja mint a 33.1.1.
Vagy keszits tobb profilt.

[ Szerkesztve ]

(#40058) Bali27

Bali27
(őstag)

1

[ Szerkesztve ]

(#40059) Kezdő vagyok

Kezdő vagyok
(őstag)

Sziasztok!
Árt-e a Mozilla Firefox-nak,ha egy kiegészítőt(Video Download Helper)telepítek,majd eltávolítok,és újra telepítek?

(#40060) csako válasza Kezdő vagyok (#40059) üzenetére

csako
(senior tag)

Nem

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40061) mozilla33.1 válasza Steelmanus (#40057) üzenetére

mozilla33.1
(újonc)

Nem függhet a water, cyber, palemoon programtól hogy mit csinál a firefox a gmaillal.
Akár mindhárom, fire, cyber, pale, vagy water, cyber, pale programot használhatnám egyszerre, egyenként akár több profillal is, nem lehetne gond.
Azt se értem hogy a water miért nem csinál külön profilt a firefoxtól függetlenül, ha már a másik 2 csinál. Így nem lehet együtt használni a firefoxszal.
Valami van a firefox profilban, ami okozza a gondot, mert a waterfox is rossz, míg a palenél és a cybernél nincs ilyen gmail gond.

(#40062) ko-ko82

ko-ko82
(őstag)

Sziasztok! Olyan problémám van ha megnyitok egy új lapot akkor mindig a Goggle jön, be ezt hogyan lehet orvosolni?? Mert ugye normális esetben csak egy üres lap jönne be.

(#40063) Fandango válasza ko-ko82 (#40062) üzenetére

Fandango
(PH! addikt)

.

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://www.flickr.com/photos/fandango_1/

(#40064) pigsty

pigsty
(fanatikus tag)

Elnézést, biztos triviális, késő van, korábban se találtam;
a Firefox 27 alatt hogy kell beállítani az előzményeket, hogy lehetőleg sok napig őrizze meg a korábbi lapok látogatását? Régen simán lehetett akár 900 nap is, de a "Felhasználói élmény fokozása program" keretében ez is - gondolom - aboutconfig mögé bújt.
Mi volt a magyarázat, hogy eltűnt ez a beállítás a sima beállítás menüből?

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#40065) ko-ko82 válasza Fandango (#40063) üzenetére

ko-ko82
(őstag)

Most komolyan mondom, ez mi?? Tán te mindent megtudsz oldani magad, soha nem kértél még segítséget !! ??

Az után kezdte ezt csinálni miután valami vírus baromkodott a gépemen. Újra is tettem mát a böngészőm, de ugyan ilyen Goggle sz.r maradt az új fül.

(#40066) Kicsirics77 válasza ko-ko82 (#40065) üzenetére

Kicsirics77
(PH! kedvence)

Eszközök--beállítások--kezdőlap beállítása.
Remélem érthető mert tabletról írok

(#40067) Memora válasza Wasp91 (#39991) üzenetére

Memora
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igen, ez az, köszönöm! :R

''Valahányszor valaki igazat ad nekem, mindig úgy érzem, hogy nincs igazam'' Oscar Wilde

(#40068) Steelmanus válasza mozilla33.1 (#40061) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Nem függhet a water, cyber, palemoon programtól hogy mit csinál a firefox a gmaillal.

De, mindaddig fugghet, amig nem keszitesz kulonallo profilt a water es a firefox bongeszohoz, el kell kuloniteni a water es a firefox profiljat mappa szinten is, mint ahogy a cyber vagy a palemoon teszi. Vagy ahogy az Aurora (uj neven Firefox Developer Edition) is ez teszi, ebben mar opcioban van a kulonallo profil.
Ezt tamasztja ala az hogy mig egyeduli bongeszokent fut a Firefox, addig nincs gond az Általad igenyelt gmail-es hasznalattal, addig a water hasznalata mellett mar nem jol mukodik.
Ezek kozul en a cybert probaltam ki egyszer, de olyan mertekben atvette az iranyitast a registryben hogy inkabb melloztem a hasznalatat.
Azt se értem hogy a water miért nem csinál külön profilt a firefoxtól függetlenül, ha már a másik 2 csinál. Így nem lehet együtt használni a firefoxszal.
Latod, itt a megoldas, az hogy miert nem csinal a water kulon profilt mint a tobbiek azt a program keszitoinek kellene jelezned, ok nem foglalkoznak vele, ugy gondoltak azert hasznak valaki watert mert nem kell neki a Firefox.
Valami van a firefox profilban, ami okozza a gondot, mert a waterfox is rossz
Egymas elmentett lapinformaciot nem tudjak kiolvasni.

(#40069) unravel

unravel
(senior tag)

Láttok furcsaságot Google Mapsben ha húzogatjátok a térképet műhold módban?

(#40070) HZoli87 válasza unravel (#40069) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Igen, nálam is rossz (33.1.1).

(#40071) Jazz

Jazz
(PH! addikt)

Sziasztok!

Nem találom a 24-es ESR-t. Már csak 30+-osat lehet letölteni? (annak minden borzalmával, és hiányosságaival, amely jó dolgokat kivették a korábbi FF-ból....de miért).

Alul elhelyezett fülek opciót pl. miért kellett kivenni?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40072) Vakegérke válasza Jazz (#40071) üzenetére

Vakegérke
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40073) Steelmanus válasza Jazz (#40071) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

(#40074) DS39 válasza Jazz (#40071) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

ftp-ről még letöltheted, de már nem ajánlott, véget ért a támogatása.
az újabb esr + classic theme restorer kiegészítő használata javasolt.

(#40075) DS39 válasza ko-ko82 (#40062) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

megoldás: [link] - ebben az esetben a gyári lesz, ha teljesen üreset szeretnél, about:blank legyen az érték.

[ Szerkesztve ]

(#40076) Jazz

Jazz
(PH! addikt)

Köszi, közben én is megtaláltam.
valamiért ezzel: ftp2.dmz.scl3.mozilla.com nem tudtam felcsatlakozni ftp-n. Böngészőből letölteni az ftp-s könyvtárakat meg nem engedi.

De aztán ezzel ftp.mozilla.org feltudtam csatlakozni ftp-n, miután a felh./jelszó párost is kitaláltam: anonymous/anonymous :)

(#40074) DS39: köszi, feltettem. de ebben sem lehet a füleket alul elhelyezni.
Továbbá erre a verzióra nem tudom feltelepíteni a ClassicCompact kieget, de nem lehet.

Kisebbre szeretném venni a címsor vastagságát, a lapfüleket a címsor alá helyezni, külön gombként elhelyezni, és különválasztani a leállítás / frissítés gombot.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40077) DS39 válasza Jazz (#40076) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

de lehet állítani benne szinte mindent, csak ki kell ismerni. (rögtön az első menü, Tabs, Tabs on top-ot legörgeted.) ;)

ha fent van a classic theme restorer, akkor a testreszabásból kihúzható külön a frissítés és a leállítás.

a másik kieg helyett a classic toolbar buttons kieg lesz szerintem a segítségedre.

[ Szerkesztve ]

(#40078) Jazz válasza DS39 (#40077) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Ha a beállítások/lapok-ra gondoltál, nekem nincs ott olyan hogy tabs on top. Tab mix plus kieget használok.
Viszont a kiegben lehet állítani hogy fent vagy lent legyen (értsd: a képernyő felső részén, vagy alsó részén), de azt nem lehet állítni, hogy a böngésző címsor fölött vagy alatt legyen (régen ezt lehetett).

Meg valami baj van ezzel a 30-as verzióval. Szaggat, laggol. Pl. ide a ph-ra való bejelentkezéskor, miközben írod be a felh.nevet, akadozik az írás... :S

free your mind

(#40079) DS39 válasza Jazz (#40078) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

feladtam. értelmezd légy szíves amit írtam.

CLASSIC THEME RESTORER kiegészítő beállításairól beszéltem. :(

nézd meg a mintaképeket, láthatod hogy lehelyezhetőek a fülek a böngésző címsor alá.

[ Szerkesztve ]

(#40080) Jazz válasza DS39 (#40079) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Nincs mit feladni. Csak annyit kellett volna mondani hogy a xy kiegen belül...-.-
Te is értelmezd amit írok. Tehát a lapfüleket akarom a címsor alá helyezni.

És laggolás? Nálad is jelentkezik ez a "szaggatás", általános lassulás?

A tabs on top-ot a kiegben is bekapcsoltam, de semmi nem változott. Továbbra is a címsor fölött vannak a fülek, és nem alatta.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40081) DS39 válasza Jazz (#40080) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

hát mivel említettem hogy telepíts egy kiegészítőt, gondoltam egyértelmű hogy abban keresendő az opció, és nem a gyári beállításokban :B

igen, valamelyest akadósabbak az újabb verziók. a lapok töltésjelzőjénél észrevehető. bár ez általában így van, minél újabb szoftver, annál nagyobb a gépigénye, még ha nem is ezt állítják.

[ Szerkesztve ]

(#40082) Jazz válasza DS39 (#40081) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Nekem a gyári verzió is egy új verzió. 24-es ESR-ről 31-es ESR. ;)

Szerk.: A megoldás a "Tabs NOT on Top volt." :)

Amit mondtál a toolbar button kieg abban lehet olyat állítani hogy keskenyebbre venni a címsort meg a gombokat?
mivel a classic compact kieg nem megy fel erre a verzióra, helyette kéne valami.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40083) ko-ko82 válasza DS39 (#40075) üzenetére

ko-ko82
(őstag)

Hello! Köszi szépen így sikerült!!!! Nagyon szépen köszönöm ! ki is mentem ezt magamnak. Mitől lehetett, hogy átírta magát a goggle-ra?

Kicsirics77 : Köszi ,de ez sajnos nem jött be, mert ott a PH-volt beállítva. ezért nem értettem a dolgot . Köszi azért!!

[ Szerkesztve ]

(#40084) DS39 válasza Jazz (#40080) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

A tabs on top-ot a kiegben is bekapcsoltam, de semmi nem változott. Továbbra is a címsor fölött vannak a fülek, és nem alatta.

a tabs on top azt jelenti felül van, tehát persze hogy nem változik semmi, de ha legörgeted (ahogy legelsőnek említettem) ott van olyan hogy tabs NOT on top. :)

szerk: igen, ebben lehet pixelszinten állítani a könyvjelzősáv a navibar, stb magasságát, a gombok kicsik, vagy nagyok legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#40085) DS39 válasza DS39 (#40084) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

bár ahogy így próbálgatom a könyvjelzősáv gombok, nagyon nem változnak, 25px alá meg ne lehet állítani, de a navibar kis gombokra állítva elég keskeny szvsz.

(#40086) Jazz válasza DS39 (#40084) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

A frissítés gomb - aktuális oldal újratöltése - nem működik a külön kihúzott helyen. Inaktív, szürke. Nem lehet rákattintani.
Azt hiszen ezen a ponton én adtam fel, elegem van. faxért kell szétcseszni valamit ami jó. Amúgy is szaggat ez a szemét. 24-es ESR aztán kész.

free your mind

(#40087) DS39 válasza Jazz (#40086) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

amúgy a frissítés/leállítás miért jó ha külön van? ha tölt, akkor csak leállítás aktív, ha nem tölt, akkor csak a frissítés.

(#40088) Jazz válasza DS39 (#40087) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Mert van hogy lefagy a töltés, és egyből reload-olni akarok, nem stop-olni, megvárni a relod aktiválását, aztán újra rányomni....meg még ezeregy szituban nagyon hasznos. De mindegy, mert valamiért inaktív a gomb.:S

free your mind

(#40089) Fandango válasza ko-ko82 (#40065) üzenetére

Fandango
(PH! addikt)

Nyugi ember, mit kapod fel a vizet? Elkezdtem irni valamit, aztan kitoroltem. Ezer bocsanat, hogy nem irtam oda, hogy ne figyelj ra. :U

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://www.flickr.com/photos/fandango_1/

(#40090) DS39 válasza Jazz (#40088) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

kipróbáltam szétválasztani a CTR kiegben, nálam aktív végig a reload, és csak a stop inaktív amikor nincs töltés. nem tudom nálad mi okozza a hibát.
próbáltad felcserélni őket? hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#40091) Jazz válasza DS39 (#40090) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Próbáltam, sajnos nem. Egyedül a címsor végén lévő kicsi frissítés gomb működik. Gondoltam lehet az okozza a galibát, de azt meg nem lehet eltávolítani.

Más: Próbáltam a Buttonos kiegedet, de nem lehet kisebbre venni a címsor szélességét az aktuálisnál, ami 25pixel. Az a minimum ami = az aktuálissal. Csak nagyobbra lehet venni.

(egy 16:9-es 1366x768-as notin ez nagyon vastag :( )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40092) DS39 válasza Jazz (#40091) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

gyanús hogy ott van egy elválasztó elem a reload és a stop gomb között, lehet az okozza a hibát.

a címsorban lévő kiszedhető:
Location Bar menüpontján belül. Hide 'stop ... rész.

a másik kiegben pedig a navibar úgy lesz kisebb, hogy:

bár elismerem, erre a keskenyítésre biztos van jobb kiegészítő, mert 25px alá nem lehet venni..

én is ilyen felbontást és képarányt használok, időnként ki szoktam kapcsolni a könyvjelzősávot, ha szűknek érzem az aktív területet, illetve a Win7 tálca is csak egysoros, mint XP-n

[ Szerkesztve ]

(#40093) mozilla33.1 válasza Steelmanus (#40068) üzenetére

mozilla33.1
(újonc)

Ha a water nem fut, akkor nem szólhat bele a firefox dolgaiba. Ha a firefox nem fut, akkor a water szépen kinyílik a firefox lapjaival, a kiegészítőkkel együtt. Ebből következik, hogy a water ugyanúgy működik, mint a firefox, teljesen kompatibilisek egymással, a teljes profilmappát is beleértve.
Csináltam egy 2. firefox profilt, ott sem marad úgy a gmail piszkozat, de érdekes módon az 1. profilban úgy maradnak. Ezt nem értem, mert mindkét firefox profil ugyanúgy van beállítva, ugyanazok a kiegészítők vannak ugyanúgy beállítva. Ez miért lehet? Csináltam 3. profilt is, itt is minden ugyanolyan, itt se maradnak úgy a piszkozatok újraindítás után. Ennek így semmi értelme. Hogyan lesz így megoldás? Eddig még az 1. profilban se maradtak úgy a piszkozatok. Hogyan oldjak meg egy olyan problémát, ami mindig változik?
Ha a firefox nem fut, a waternél is előjön a profilválasztó ablak, bármelyiket elindíthatom, de csak egyet, de sehol se maradnak úgy a piszkozatok.
A cybernél és a palemoonnál nincs piszkozat gond 1 profillal, itt nem csinálok több profilt.
Ha a watert uninstallálom, attól még a firefox probléma nem fog megoldódni.
Nem fogom a firefoxot uninstallálni, mert nem akarom ez egészet a nulláról újra felépíteni, még ha el is mentem a sessionstore.js file-t, amiben a megnyitott lapok vannak. A cyberben sem akarok másik profilt létrehozni, kiegészítőket felrakni, kísérletezgetni, mindent beállítani, mert a firefoxot akarom használni és megjavítani. A 3 másik firefox program csak a probléma megállapítása és megoldása miatt kellett, de nem segítettek.

Hogyan érted azt, hogy a cyber átvette a registry irányítását?

(#40094) Penty válasza Jazz (#40091) üzenetére

Penty
(kvázi-tag)

A képen, amit linkeltél a STOP gomb a RELOAD után van. Cseréld fel őket, hogy a RELOAD legyen balra, a STOP meg jobbra. A CTR-ben a General UI-nél klikkeld be a "Stop & reload: combine buttons on toolbar"-t, ha azt akarod, hogy egybe legyen a két gomb.

(#40095) Jazz válasza DS39 (#40092) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Miután eltávolítottam a címsor végén lévő pici reload gombot, aktív és használható lett a normális reload gomb. Kettő együtt úgy látszik nem megy egyszerre. (az elválasztó azért kell hogy ne ugorjon össze a két gomb)
Sikerült a címsort is keskenyebbre venni.

Már csak az kéne, hogy a lapfülek vastagságát (értsd. magasságát. A szélességét tudom állítani a tab mix plus-ban) kéne vékonyabbra venni. Buttonos kiegben nem találtam.

(#40094) Penty: Valamit félreértettél. Külön kell lenniük, és a reloadnak balra a stop-tól. A megoldás meg a címsorban lévő kicsi relod eltávolítása volt. Az akadályozta :F a normál nagy reload gomb működését.
Amit írtál ilyet nem találtam CTR beálllításában. Csak annyit hogy Other tweaks\stop reload go button....\és itt kilehet választani a classic style-t, ennyi.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40096) DS39 válasza Jazz (#40095) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

hát azt én sem találtam benne.

ha a CTR-ben a Tabs-nál a Squared tabs (classic) v2-t választod ki a legördülőből, akkor nyersz kb. 1-2px-t.

Penty: pont nem azt akarja, amúgy az általad említett opció nélkül nem ugrik össze, úgyhogy emaitt már nincs szükség az elválasztóra.

[ Szerkesztve ]

(#40097) Jazz válasza DS39 (#40096) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Amit ő említ, ez hol van a CTR beállításában? Nekem csak az van amit írtam. (Mert akkor végre nem kell az elválasztó - felcserélés meg nem játszik)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40098) DS39 válasza Jazz (#40097) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

ez a kép a classic toolbar buttons kiegben van.

a classic theme restorer-ben a General UI menüpontnál van. (az 5. főlistaelem, checkbox)

[ Szerkesztve ]

(#40099) Jazz válasza DS39 (#40098) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Igaz. CTR, nem CTB. :B
Most épp a lap fülek (függőleges) keskenyítésére keresek valamit. Aztán már meg is leszünk.:)

De egyenlőre nem találtam olyat mint a ClassicCompact, vagy hasonlót. Pedig ez egy isteni kieg. A végletekig, mindent lehet állítani, nagyon részletesen.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40100) Penty válasza Jazz (#40095) üzenetére

Penty
(kvázi-tag)

Érdekes, amit írsz, mert nekem ott van a címsorban is egy kicsi reload, meg a címsor előtt is egy nagyobb reload gomb és mindkettő működik. Ha egyesítem a stop és reload gombot a címsor előtt akkor is, meg ha kettéválasztom őket, akkor is működnek mindketten.
Mindenesetre most kivettem a címsorból az ott lévőt, nem kell az oda...

(#40101) Steelmanus válasza mozilla33.1 (#40093) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Ha a firefox nem fut, akkor a water szépen kinyílik a firefox lapjaival, a kiegészítőkkel együtt.
Epp ez a baj. Ne a firefoxnak csinalj kulon profilt, hanem a waternek hiszen azt kellene levalasztani a firefoxrol ugy mint pl a cyber is teszi.
Csináltam egy 2. firefox profilt, ott sem marad úgy a gmail piszkozat, de érdekes módon az 1. profilban úgy maradnak.
Akkor lathatod hogy eredetileg a firefox alatt rendesen mukodik az amit szeretnel, tehat nem a firefoxot kell hibaztatni.
Ha a watert uninstallálom, attól még a firefox probléma nem fog megoldódni.
De, meg fog oldodni.
Nem fogom a firefoxot uninstallálni
Pedig nem artana egy tiszta telepitessel feltelepiteni ugy hogy a water mar nincs a gepen.
A 3 másik firefox program csak a probléma megállapítása és megoldása miatt kellett, de nem segítettek.
Akkor tavolitsd el mindet, es legyen csak egy bongeszo pl a Firefox. Mint irtuk en is mas is ha magaban csak a firefox fut, akkor elered azt amit szeretnel a gmail-el.
Hogyan érted azt, hogy a cyber átvette a registry irányítását?
Nem a registry iranyitasat vette at, hanem nagyon sok helyre beirta magat alig tudtam kitakaritani utanna a registry-t.

(#40102) DS39 válasza Jazz (#40099) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

amúgy megéri ezzel szenvedni, mert a későbbi verziókhoz, nem csak az ESR-hez jó ez a kiegészítő, és a beállításait ki lehet menteni fájlba. így friss telepítésnél már csak azt kell beimportálni.
(CTR, bal alul van egy Settings, ott Export preferences. nagyon hasznos funkció benne) :)

[ Szerkesztve ]

(#40103) Jazz válasza DS39 (#40102) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

...átrendezném a gombokat is, de testreszabásánál nem engedi betenni a frissítés/leállítás gombot a címsor és az előre/vissza gomb közé.:S

...igen, azon vagyok, még mindig a 31-es ESR megy.:)
(FTP-ről közben másolom a 24-es ESR-t, de már 3 órája megy a copy, mivel nem zip-ben vannak fent, de még csak nem is exe install, hanem nyers könyvtár. áhh...:) )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40104) DS39 válasza Jazz (#40103) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

az a testreszabás régi profilról upgrade-lve, elég bugos, nekem is volt vele gondom, eltűnt a + (új fül) gomb a tabok mellől. (resetelni kellett az elrendezést a testreszabásban, után sikerült, azóta nem piszkálom) :D

nálam olyan sorrend van hogy vissza/előre, stop/reload, kezdőlap gomb majd a címsor.

[ Szerkesztve ]

(#40105) Steelmanus válasza Jazz (#40103) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

(#40106) mozilla33.1 válasza Steelmanus (#40101) üzenetére

mozilla33.1
(újonc)

Uninstall water lett, de a helyzet nem változott, az 1. firefoxban jók, a 2.-ban és a 3.-ban nem.
Érdekes az is, hogy a water html5 pontja 475, a firefox 33.1.1 477, de 475 lett a water uninstall előtt, és most is ennyi.
Az is furcsa, hogy a http://html5test.com/ oldalon firefox 33.0-t ír ki.
Akkor csak firefox friss telepítés kell? Mindez azért, mert a waternél nem akartak külön profilmappát csinálni.
A sessinstore.js file-t lementhetem, és használhatom a friss telepítésnél, vagy ezzel is gond van?
Nem akarok kézzel kinyitni 20-30 lapot, amúgy is 2 profilra akarom elosztani.
Van arról valami statisztika, hogy a water, cyber, pale programokat hányan használják Mo-on és világszerte? Vagy csak a komplett firefoxról van ezt a 3 programot is beleértve?

Hogyan, mivel takarítottad ki a cybert a registryből, és ezt miért kell megtenni?
A waternél és a palenél nincs ilyen gond?
Felmerül a kérdés, hogy mi értelme ennek a 3 firefox klón programnak, ha ezekhez is kell a theme restorer, meg amúgy se jobbak a firefoxnál? Mi a különbség a 4 program között? A firefoxot is testre lehet szabni.
A cyberben eleve benne van a restorer, a waterbe meg külön kell felrakni, a paleben nincs benne, nem is kell, mert 1 évvel le vannak maradva, még az eredeti szögletes fülek vannak.
Milyen tervek vannak a firefoxszal 1-2 évre előre? 64 bitesítés?
Mik az eltérések a firefox főverziói között, a 26-tól a 33.0, 33.1, 33.1.1-ig?

[ Szerkesztve ]

(#40107) Jazz válasza Steelmanus (#40105) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Köszi, így már könnyebb lesz, exe....
Ezt az FTP-t használom én is amúgy, TC-n keresztül másolok róla, de szerver oldalon valami nem stimmel, még mindig másol....most hogy leállítottam, megnéztem mit szedett le: Aha. Eddig 8Gb az ESR 24.8.1 mappa. :C

(#40104) DS39: Ezt a normál 31-esről frissítettem ESR-re, ez egy másik gép. Ennek ellenére vannak ezek a bugok.:S
Szerk.: No, ez is meg van, még sem bug. CTR: "Moovable back-forward buttons"->On. :D

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40108) Jazz

Jazz
(PH! addikt)

Ha belekattintok duplán a tab fülek sorbába egy üres területre, nem új lap nyílik meg (ahogy normálisan kellene), hanem összeugrik fullscreenről ablakra méretre a böngésző. :F
CTR-ben egyenlőre nem találom hogy hol lehetne ezt a csodás úgy feature-t eltünteni....

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.