2016. július 25., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-07-02 15:02:29

IT café

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#47351) Kékes525 válasza Matthewus (#47347) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Sajnos az oldalon a noscript valami miatt nem müködik, hiába tiltom, visszaáll nem tiltottra.
Hogyan is tudom a scriptet az adott oldalon futtatni? Igazából azt sem tudom, hogyan kell futtatni? :B

Nem tudom, hogy a problémás site-ot (zenei letöltési linkeket tartalmazó) szabad e belinkelnem?

[ Szerkesztve ]

Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb.

(#47352) Matthewus válasza Kékes525 (#47351) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Greasemonkey-t telepíted, feltelepíted a szrkiptet, utána a beállításoknál megadod, hogy melyik oldalakon fusson.

(#47353) Kékes525 válasza Matthewus (#47352) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Megcsináltam amit írtál, visszaállítottam a accessibility.blockautorefresh;false értéket, az Auto refresh page refresher, automatically refresh any site. -on kipróbáltam, ismét müködik az autorefresh, viszont a javasolt scripttel letiltott site már nem tölt állandóan, azaz működik a script.

Hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#47354) FrezeR válasza Matthewus (#47345) üzenetére

FrezeR
(senior tag)

Köszi a tippet megpróbálom, bár nem sok kiegészítő van fent nekem.

(#47355) amstro555 válasza amstro555 (#47326) üzenetére

amstro555
(tag)

Egy fos ez a firefox. Teleszemetel mindent, kiirthatatlan, de a profilt képtelen megőrizni, profil szinkronizálása nem kompatibilis a régi verzióval + zabálja a memóriát... :((((((

(#47356) Fandango válasza amstro555 (#47355) üzenetére

Fandango
(PH! addikt)

Ne használd, viszlát! :U

Flickr: http://www.flickr.com/photos/fandango_1/

(#47357) Kékes525 válasza amstro555 (#47355) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Egyetértek (#47356) Fandango-val, ne használd, van választék. Nekünk nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#47358) colomb2 válasza Kékes525 (#47357) üzenetére

colomb2
(PH! addikt)

Nem ertek egyet azzal hogy van valasztak. Ott a Gecko(kesobb Servo), Blink (,korabban) Webkit, + a microsoft fele, de az nem multiplatform igy alapbol felejtos ahogy a tobbi kissebb is. A fentiek kozul pedig egyik se hozza az elvart szintet.
Valaszteknak inkabb ezt neveznem.

Vigyázat, csalok!

(#47359) Fandango válasza colomb2 (#47358) üzenetére

Fandango
(PH! addikt)

Hogy jön ehhez a témához, hogy milyen megjelenítő motorok vannak? :F

Böngészőből van bőven választék windowsra, az hogy ezek közül soknak egy az alapja teljesen irreleváns most. Mert a Firefox volt leszarozva csak úgy, nem ami a motorháztető alatt van.

Flickr: http://www.flickr.com/photos/fandango_1/

(#47360) colomb2 válasza Fandango (#47359) üzenetére

colomb2
(PH! addikt)

Azert mert nagyban meghatarozza hogy mi hajtja meg. Tudod mi a mondas, szarbol nem lehet varat epiteni. :)

Vigyázat, csalok!

(#47361) Intruder2k5 válasza colomb2 (#47360) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Akkor nyomjatok egy uninstall-t, keressetek másikat, megfelelőt, de a fröcsögést fejezzétek be!

(#47362) netpeti98

netpeti98
(PH! addikt)

(#47363) colomb2 válasza Intruder2k5 (#47361) üzenetére

colomb2
(PH! addikt)

Most mondtam hogy nincs valasztak. :P
A legjobbat hasznalom a rosszak kozul. ;)

Vigyázat, csalok!

(#47364) reEnd

reEnd
(újonc)

Sziasztok!

Nem tudnám valahogy user css-szel elrejteni a könyvjelző mappák mellől a nyilakat? Erre gondolok:

Régebben ezt a kódot használtam, de már nem működik:

.toolbarbutton-menu-dropmarker {
display: none !important;
}

[ Szerkesztve ]

(#47365) netpeti98 válasza reEnd (#47364) üzenetére

netpeti98
(PH! addikt)

Nem lehet, hogy a témád okozza? Nálam alapból sincsenek ott a nyilak.

(#47366) reEnd válasza netpeti98 (#47365) üzenetére

reEnd
(újonc)

Nincs külön téma használatban, Linux alatt vagyok, ott így néz ki. :)

Szerk.: kár, hogy az inspectorral nem lehet a felhasználói felületet is vizsgálni, könnyebb dolgom lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#47367) spammer válasza reEnd (#47364) üzenetére

spammer
(PH! kedvence)

.bookmark-item[container] > .toolbarbutton-menu-dropmarker {
display: none !important;
}

szerk: de lehet vizsgálni, addonnal:

Element Inspector + DOM Inspector

majd Shift+jobb klikk bármilyen elemre

[ Szerkesztve ]

echo Jvaqbjf 10 vf n fcljner | tr 'A-Za-z' 'N-ZA-Mn-za-m'

(#47368) netpeti98 válasza reEnd (#47366) üzenetére

netpeti98
(PH! addikt)

Valóban, átnéztem Linuxra és ott tényleg ilyen az alapértelmezett téma is. :)

(#47369) reEnd válasza spammer (#47367) üzenetére

reEnd
(újonc)

Kösz, a megoldást és az inspectoros trükköt is. :R

(#47370) Pityu.

Pityu.
(őstag)

Kicsit meg rendszabályoztam már a firefox memória zabálását volt olyan fel ment 2,2gb re is ugye használok flashet is az is növeli a zabálást fel raktam egy noscriptet aztán most a nagyon max de a nagyon az 1,2gb egyébként több tabbal is általában el van 900megával.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47371) Intruder2k5 válasza Pityu. (#47370) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ez oldalanként erősen változó lehet, nálam most 5 megnyitott lappal ~500MB, és nincs noscript.

[ Szerkesztve ]

(#47372) Pityu. válasza Intruder2k5 (#47371) üzenetére

Pityu.
(őstag)

Nekem minimum 10 oldal megszokott nyitva lenni.

(#47373) Rick4 válasza Pityu. (#47370) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

16 lappal 1.2Gb-nál járok. Ugyan van még ra, mert az össz rendszer alig 20%-ot eszik, tehát nem tudom, mit veszek el, ha ramot veszek el, de hogy állítottad be, és mennyire?

lifesize 200 konferencia videorendszer eladó, fullhd, ptz kamera, skype kliens, full táv, stb, ára 1500 eur.

(#47374) Pityu. válasza Rick4 (#47373) üzenetére

Pityu.
(őstag)

Isten igazán nem sok mindent állítgattam a noscriptben csak ha valami oldalt akarok nézegetni akkor ideiglenesen engedélyezem mondjuk a parancsfájlokat vagy ilyesmi.

(#47375) Intruder2k5 válasza Pityu. (#47374) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Régebben feltettem én is 1x, de túl sok minden nem működik vele, és én tuti nem fogom oldalanként, ne ad Isten alkalmanként egyenként, ideiglenesen engedélyezni minden scriptet, így hamar le is gyalultam. Nekem az már használhatatlanná tette a böngészőt...

(#47376) Pityu. válasza Intruder2k5 (#47375) üzenetére

Pityu.
(őstag)

Nekem tökéletesen üzemel,és semmi macerám nincsen vele,viszont nem szarakodik a böngészés

(#47377) netpeti98

netpeti98
(PH! addikt)

(#47378) Rick4 válasza Matthewus (#47349) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Úgy néz ki, ez a kattintás megoldotta, azóta megy rendben, igaz, most is 1.12GB-ot kér, de hadd kérjen, engem nem érdekel, ha megy rendben. Köszi még egyszer. :R

lifesize 200 konferencia videorendszer eladó, fullhd, ptz kamera, skype kliens, full táv, stb, ára 1500 eur.

(#47379) Matthewus válasza Rick4 (#47378) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

A hardveres gyorsítással kapcsolatos gondokat a videokártya driver is okozhatja, nézd meg, hogy a legfrissebbet használod-e.

[ Szerkesztve ]

(#47380) Rick4 válasza Matthewus (#47379) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Azt használom, volt fent az alaplapi gyártó szerinti legfrissebb is, és az intel szerinti legfrissebb is, a hiba megmaradt. Lehet túl új még ehhez a proci? i7-6700-asom van, ennek a video részét használom..

(#47381) Matthewus válasza Rick4 (#47380) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

15.40.25.4463 a legújabb, én is ezt használom, akkor lehet, hogy nem az okozta a hibát.

(#47382) silver star válasza Pityu. (#47376) üzenetére

silver star
(őstag)

A noscript baromira felgyorsítja a mozillát, de kb félóra netezés után számomra is elég elég idegölő lett, hogy nem indultak el dolgok 1 csomó weblapon csak ha engedélyezgettem,(például itt az NBA hivatalos oldalán , nem is tudtam rávenni a firefoxot, hogy a noscript-el normálisan menjen az oldal, érdekes nélküle minden okés lett) ez számomra is eléggé idegölő lett, annak ellenére , hogy állítólag nagyban növeli a biztonságot a noscript, és mint írtam eszement gyors lett tőle a firefox de letöröltem, mert annyit meg nem ér, hogy minden oldalon nyomkodni keljen. .

[ Szerkesztve ]

SAKK! az élet a táblán zajlik , gondolj meg minden lépést...

(#47383) Faterkam

Faterkam
(őstag)

Megőrjít ez a Ff :/ néhány oldalon hiába kattintok bal egérgombbal egy linkre, nem nyitja meg a linket :( Fb, Telenor/aszf stb. Mi a fene miatt :F

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#47384) Matthewus válasza Faterkam (#47383) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Próbáld meg csökkentett módban.

(#47385) Faterkam válasza Matthewus (#47384) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Az már a múltkor sem segített, de kiderült, a Telenor.hu/aszf oldalon többeknek nem nyitotta meg a PDF fájlokat bal klikkre. Most hozzájött a FB is. :/

[ Szerkesztve ]

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#47386) Matthewus válasza Faterkam (#47385) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Nézd meg egy portable verzióval.

(#47387) Pityu. válasza silver star (#47382) üzenetére

Pityu.
(őstag)

Hát kinek a pap kinek a papné

(#47388) Faterkam válasza Matthewus (#47386) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Úgy néz ki a mai frissítéssel az FB gond megoldódott!

(#47389) silver star válasza Pityu. (#47387) üzenetére

silver star
(őstag)

Most én is vissza raktam a noscript-et, amiket rendszeresen olvasok azokat engedélyezem, és még így is csak részlegesen engedi a program a cuccokat (ugye alul ki írja miket blokkol, pl itt a ph-n is megnyomtam, hogy engedélyezem, de csak részlegesen engedi ezt az oldalt is), hogy így van e értelme nem tudom, de gondolom valamennyire biztonságosabban netezek, de teljesen megértem azt aki nem is használja a noscript-et, mert mint írtam is rettentő kellemetlen nyomkodni ha sok weblapot olvasol. Én is egyedül csak azért használom és éri meg nyomkodnom, mert azt olvastam, hogy nagyon biztonságos vele a netezés, (gondolom még így is van benne némi biztonság, hogy az általam olvasott oldalak részlegesen engedélyezve vannak) no meg a böngészési élmény is jobb gyorsabban és simábban jönnek be az oldalak a noscript-el . Sikerült az NBA weblapján is megcsinálnom, hogy rendesen fusson minden szóval, egyenlőre marad a noscript, amég enged netezni .

[ Szerkesztve ]

(#47390) looser

looser
(őstag)

Helló! Valaki tudja, mi lehet az oka annak, hogy képet megnyitva (nem layeren vagy felugróban) hanem csak úgy álánátúr adott ablakban, az miért csak félig jelenik meg? Úgy tűnik, csak itt a PH-n csinálja, pl. ennél a hsz-nél. Így néz ki nálam:

Köszi & üdv :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#47391) Ozrych válasza looser (#47390) üzenetére

Ozrych
(fanatikus tag)

Nem csak nagyítva van a kép? (Ctrl+0?) Vagy csak a fél kép van, és nincs is középre igazítva?

(#47392) Rick4 válasza looser (#47390) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Nálam jó.

[ Szerkesztve ]

(#47393) Kékes525 válasza looser (#47390) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Nálam is jó. Nem használod véletlenül a NoSquint Plust? Ez okozhat ilyet rossz beállítás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#47394) looser

looser
(őstag)

Köszi mindenkinek a választ! Ezek a kiegek vannak fent:

szerk.: hosszú ideje használom ezeket, de csak nemrég tűnt fel, hogy így jelennek meg a képek itt a PH lapcsaládon.
Érdekes egyébként, hogy addig nagyítva, amíg kilóg a képből, akkor hirtelen beugrik az egész kép, de legkissebbig kicsinyítve marad a fél kép.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#47395) Kékes525 válasza looser (#47394) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Tiltsd le egyenként őket és ahol megszűnik a hiba (jó lesz a kép) az az addon felelős érte. Utána visszakapcsolod és esetleg a beállításain próbálsz változtatni.

(#47396) GoodSpeed

GoodSpeed
(PH! félisten)

Tegnap mentem vissza a CIB-hez:

Mozilla Firefox-ból feltettem a 32-bitest is, és JAVA-ból előbb a 64-bitest, utána amikor láttam, hogy nem megy a 64-bites Firefox-szal, akkor jött a 32-bites JAVA + a 32-bites Firefox

Így most jó :)

64-bites alatt ezt a megoldást használtam: http://www.cib.hu/internetbank/hirek/webstart_1508

64-bit alatt

[ Szerkesztve ]

GoodSpeed - ASUS Z170-A; Intel Core i5-6600K, Be quiet! Pure Rock, Corsair 4x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black RAM, Windows 10 PRO https://www.youtube.com/c/GSPROF

(#47397) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#47396) üzenetére

GoodSpeed
(PH! félisten)

32-bitnél:

Ha CIB-ezni akarok, akkor a 32-bites Firefox-ot indítom el, vagy az asztalra kihelyezett plugint. Egyébként a 64-bites Firefox-ot használom :) Az is az alapértelmezett.

GoodSpeed - ASUS Z170-A; Intel Core i5-6600K, Be quiet! Pure Rock, Corsair 4x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black RAM, Windows 10 PRO https://www.youtube.com/c/GSPROF

(#47398) Wolfskin

Wolfskin
(őstag)

sziasztok,

hogy tudom beállítani azt, hogy ha kikapcsolom az auto frissítést ( about:config ->accessibility.blockautorefresh értéke true) ne dobjon föl minden alkalommal egy üzenet csíkot, amit le kell okézni, hogy "az oldal frissíteni szerettet volna magát, de le lett tiltva".- vagy valami ilyesmi ezt az üzenetet hogy lehet letiltani?

-------

hogy lehet letiltani, hogy a kezdőoldalon, a gyorshívóknál, ahol a gyakran használt oldalak képe van, ezeket a képeket ne frissítse? az oldal címe kb 5 pontos (0,1mm) betűvel van kiírva, tehát olvashatatlan, az egyetlen, amiről fel lehetne ismerni az oldalt, az a képe. ha ezt a firefox naponta 2 x megváltoztatja, akkor használhatatlanná válik. vagy ezt valami user-szívatásnak szánják? mint amikor naponta átrendezik a vak gyerek szobáját (kell neki is a változatosság ;] )

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#47399) raziel01

raziel01
(PH! kedvence)

Sziasztok

Volt valami változás? Mert a facebook nem frissíti a privát üzeneteket ha beszélgetek valakivel.
Nem is jelzi. F5 és akkor látom.
Hol lehet a gond? Mert elég idegesítő.

(#47400) Baltoafarkas

Baltoafarkas
(PH! kedvence)

Youtube mikor szokott rá erre a szarra, hogy ha megszakad a net, fél perc múlva hibát dob a videóra? Akkor is ha már letöltötte az egészet. És még csak folytatni se lehet, csak frissítéssel elölről kezdeni. De ha leáll a net és megállítom a videót, akkor is kidobja a hibát. Csak gratulálni tudok az ilyen fejlesztésnek. Néhány hónapja van ez, mert eddig csak simán leállt karikázni és ha lett net onnan folytatta tovább....

(#47401) Zsocó

Zsocó
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Adobe Flash bővítmény rendszeresen összeomlik, mit tudok ellene tenni?

(#47402) silver star

silver star
(őstag)

Augusztustól a Firefox is blokkolja a Flasht

Zsocó nekem is ez van és egyre idegesítőbb...... :U

[ Szerkesztve ]

(#47403) Matthewus válasza Zsocó (#47401) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Flash Protected mód kikapcsolása, legfrissebb Flash, legfrissebb Firefox, Flash-t állítsd Click-to-Play-re.

[ Szerkesztve ]

(#47404) silver star válasza Matthewus (#47403) üzenetére

silver star
(őstag)

Ezeken nem segít, ha az engedélyezett oldalakon csuklik össze, nekem eleve így van, hogy majd én megmondom hol fut a flash meg hol nem, de ha az engedélyezett oldalakon omlik be, az ellen mit tennél?

Flash Protected Ez mi???

[ Szerkesztve ]

(#47405) bambano

bambano
(Jómunkásember)

meg lehet valahogy magyarázni ennek az agyalágyult firefoxnak, hogy lépjen túl a Hibakód: SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN hibán?

eht. 129. par. 9. bek: Fogyasztó esetében semmis az egyedi előfizetői szerződés azon rendelkezése, amely szerint az előfizető az általános szerződési feltételeket átolvasta, és az abban foglaltakat tudomásul vette.

(#47406) SP4C3 válasza bambano (#47405) üzenetére

SP4C3
(őstag)

"nem biztonságos"
Kellett minden sz@rt crypt-elni, mi? :(((

A marketing nem a barátod. Manapság már a Google sem, neki van az egyik legjobb marketingje. Error: Keyboard not found. Press F1 to continue... /// ...Ó ...IÓ ...CIÓ ...ÁCIÓ ...REINSTALLÁCIÓ! \\\ U Pičku Materinu :)

(#47407) Matthewus válasza silver star (#47404) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Első hsz-ben is benne van: [link]

(#47408) GoodSpeed válasza silver star (#47402) üzenetére

GoodSpeed
(PH! félisten)

Ja, nálam 2 hónapja volt Firefox alatt ameddig az FHB volt a bankom.

(#47409) silver star válasza Matthewus (#47407) üzenetére

silver star
(őstag)

Köszi, ha biztonsági funkció inkább nem bántom

(#47410) Matthewus válasza silver star (#47409) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Kipróbálhatod, hogy attól vannak-e az összeomlások.

(#47411) silver star válasza Matthewus (#47410) üzenetére

silver star
(őstag)

Ha nagyon sokat szórakozik váltok a nagy konkurensre, azt használtam több napig (viszont hiányoznak nekem a FF egyedi addonjai amik más böngészőbe nincsenek) , láss csodát nem omladozott a kereső cég browsere,,,,, de szeretem a rókát 1 kiicsit még adok neki időt a beta csatornán vagyok, megvárom mi lesz a generáció váltásnál ha sok általam szeretett add-on nem fog menni váltok, de ne fussunk így előre. .

[ Szerkesztve ]

(#47412) BladePocok

BladePocok
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Mostanában (pár hete) elkezdte azt,hogy a fájlok letöltésénél 99%-on megáll a Firefox,gondolkodik majd befejezi. (kb fél percre) Mi miatt lehet ez? Haldoklik a merevlemez? Legfrissebb verziót használom.

(#47413) fokukac válasza BladePocok (#47412) üzenetére

fokukac
(PH! nagyúr)

Ezt én is tapasztalom - nekem olyankor az avast vírusellenőriz. Ez ilyen több száz megabájtos fájloknál akár egy percig is eltarthat. Olyankor a böngésző nem is reagál semmire.
A task managerből jöttem rá, hogy az Avast az, olyan 40-50%-os processzorkihasználása volt. Próbaként lelőttem az avastot, és a jelenség egyből megszűnt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47414) BladePocok válasza fokukac (#47413) üzenetére

BladePocok
(kvázi-tag)

Gyanúsan nálam is ez lesz a bibi,igaz én AVG-t használok..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.