Keresés

Aktív témák

  • domerator

    veterán

    válasz bruti01 #19464 üzenetére

    Mit jelent az, hogy nem volt zökkenőmentes az indulás??
    (nálam ugyanúgy indult, mint eddig... 40mp alatt kész.)

    A 400MHz-et azért választottam, hogy alvásban se legyen gond mondjuk zenehallgatás közbeni email fogadáskor, vagy más egyidejű, de alvás közbeni tevékenységből... vagyis ha lehet (de ebben persze nem vagyok biztos) ne váltson feljebb, ha más dolga nincs.

    A 800MHz pedig a következőből jött:

    Mivel abszolút nincs infó arról, hogy a smartassban beállítható tetszőleges frekvencia (clk) értékekhez a teló milyen feszültségeket (vsel) rendel hozzá, így abból indultam ki, hogy a settingsben levő 3 clk értéket és a smartass értékeit próbálom összehangolni, vagyis azzal a 3 clk értékkel játszom a smartassban, amit amúgy ondemandban is állítani szoktunk.

    Ezért van a 400, 800 és 1000 a smartass paraméterekben is. Feltételezem, hogy így azok a vsel értékek aktívak, amit mi rendelünk hozzá ezekhez.

    A smartass paramétereknél a gyári beállításoknál tapasztalt viselkedésből indultam ki, nevezetesen, hogy szinte csak az alsó és felső frekvenciákon dolgozott a cpu, a középsőt alig használta. Emlékeztek ugye... csodálkoztunk rajta, hogy a cpuspy alig mutatott közbenső értéket.
    Tudván, hogy mindez 86% threshold mellett történt, megpróbáltam kőkorszaki módszerrel viszonyszámokat rendelni minden freki minden terheléséshez és úgy akartam beállítani, hogy igenis használja a közbenső értéket is... úgy látom ezek szerint, hogy eddig ez sikerült. :C Van még a variációs lehetőségek között 500, 600, 650, és 950 is (a 950 az az 1000 helyett) A 800 az most a százalékok (fel és lekapcsolás) miatt lett 800.

    Meglátjuk, hogy a működésre, sebességre, komfortra és főleg az akkura milyen hatással vannak ezek az értékek.

    A fentieket előbb írtam, mint a válaszaitok születtek... ha fc van, akkor természetesen a vsellel lehet játszani... lehet, hogy én is emelek rajta!!

    Bruti:
    Milyen widgetet használsz?

    [ Szerkesztve ]

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Aktív témák