Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    válasz balage25 #10794 üzenetére

    Akkor most már csak az lesz a kérdés, hogy mit csinálnak a földkábeles szakaszokkal, azaz a földben lévő csatornába húzzák be az optikát, vagy oszlopozni fognak, vagy a DÉMÁSZ-al egyezkednek.

    Azért is érdekes, pont nálam is, mert nekem földkábeles bekötés van, de anno 12 éve, mikor az új házba bekötötték a földkábelt, azt csinálták, hogy a ház előtt leástak a földben lévő gerincvezeték csövéig, ott kilyukasztották a tetejét, majd a ház felé ásott árokban elhozták a rézvezetéket, és a koaxot. Aztán földet rá, és csövezve semmi, csak egy derékszögű kanyar ami csövezett, ami a házfaltól a kis doboztól elkanyarodik le a földbe. Na ide aztán nem lesz mit behúzni, és nem lennék meglepődve, ha máshol sem csövezték be a házhoz a földkábeles bekötéseket. Na azóta meg ügye járdák, virágoskert, meg kerítés, minden keresztbe kasul betonozva, így az fix, hogy nem fogom feltörni az UPC újabb kábelezése miatt. Én ezért örültem volna akkor annak, hogy az oszlopokon, azaz itt a földkábelnél a zöld dobozokon lenne az optika-koax átalakító, mert akkor így nincs gond, a koax az megvan a földben. Így érdekes lesz ez a történet.

Új hozzászólás Aktív témák