Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz rasotamas #52002 üzenetére

    Pont ilyen dolgokról beszélgetünk. :D
    Mármint azokról az eszközökről, amikkel akár ezt IS meg lehet oldani.

    Nem vagy sem helikopter, sem a spanyol viaszt nem találtad ki. :D

    Ipari telephelyeken sok helyütt csinálták azt hogy pl eszterga gépeknél a világítást 24 vagy 48 V-os izzók adták, ahova a főelosztóból vittek neki másik áramkört, ott meg olyan transzformátort raktak amilyet akartak.

    Ha tényleg komolyan gondolod, akkor érdemes a hobby elektronka topicban bekérdezni, mert azért egy háttérkalkulációt megér a történet hogy milyen vezeték, milyen távolság, milyen tápegység...satöbbi.

    Alapvetően led tápegységeket lehet javasolni, azokból lazán van 350W-os is, és mivel a világítási hálózatok érzékenyebbek, ezért stabilak a tápok. Mivel nem dedikált "laptop töltő", kisebb rajta a felár. Azt berakhatod a lakáselosztóhoz. De inkább 24V lesz az a 12.
    A fenti cégtől meg tudsz rendelni akár 300W-ra méretezett panel tápot, ami a 12V-os ágon akár 192W-ot le tud adni, tehát egy 65W-os cpu, meg egy 1650-es VGA még lazán elmegy róla.
    De árulnak 500W-osat is, az már 2 db 192W-os ággal van szerelve.
    Azért nem jó ha a bejövő 12V-os vezetéket rákötöd egyből a VGA-ra, mert akkor nem került közösítésre a földelés magán a házon belül, továbbá akkor is ki lesz adva a fesz a VGA-ra, amikor egyébként máshol nincs, nincs bekapcsolva az alaplap.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz rasotamas #52002 üzenetére

    Ha nem ragaszkodsz a 12V-os betápláláshoz, akkor akár 400/800W-ig is kínálnak megoldást: HDplex

    Ha jól tudom 220W-os a legnagyobb 12V-os külső táp, amit lehet kapni közforgalomban, és ilyen üzemhez tervezték amit te is leírtál.
    [link] (nézd meg mennyi kivezetése van)

    A 12V-al nem lehet gazdaságosan nagy teljesítményű külső tápot építeni, mert a nagy áramokhoz arányosak lesznek a veszteségek is. Drágák a magas működési hőmérséklet mellett nagy áramot elviselő alkatrészek, ráadásul alaposan túl kell ezeket méretezni, le kell szorítani a működési hőmérsékletet, ha hosszú üzemidőt IS szeretnél.

    Az említett nagyáramú ledes tápok ígéretesek lehetnek. De addig azok, amíg ki nem derül, hogy az ATX szabványban foglalt zajszintnek kb.: 3-5X-ét hozzák a 12V-os ágon-on, névleges kimeneti áram mellett, és olyan "öreg" félhidas topológiával rendelkeznek, amivel jó ha 80-85%-os hatásfokot el lehet érni.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz rasotamas #52002 üzenetére

    Készíteni kell egy DIY "laptoptöltőt" LED tápegységből és akkor tényleg sokkal kisebb tud lenni a gép és a stabil működés is megmarad (egyébként az Xbox tápegység 220W-os, legalábbis az újabb típusé). Szóval konnektorból 230V kábelen --> LED tápegység (ennek akár nyomtatni egy házat, vagy ilyesmi, hogy kulturáltan nézzen ki, mint mondjuk a fentebb már említett xbox tápegység) --> kábelen 12V be a gépbe, ahol ott van a paneltáp. Innen mehetne mindenhova a feszültség a megfelelő kábeleken a paneltápból....

    Adja magát, hogy erről a betáp kábelről könnyen meg lehetne táplálni direktben a 12V-ot a nagyobb fogyasztóknak (CPU, VGA), mert akkor maga a paneltáp sokkal kisebb terhelést kapna. DE (szerintem !!!!) ehhez egy nagyon jó minőségű, stabil feszültségeket produkáló tápegység kellene, mert a gép elég érzékeny erre és ugye ebben az esetben a paneltáp esetleges feszültség stabilizáló hatására sem támaszkodhatunk (majd valaki villanyszaki kijavít, ha hülyeséget írok, de szerintem valamilyen szinten csak van rajtuk stabilizálás, legalábbis egy random adatlapon ezt látom). Nekem egy MeanWell tápegységem van, az azért a jobbak közül való, de nem merném rábízni a direkt betáplálást. Mondjuk eddig egy gépem sem panaszkodott amikkel használtam, pedig volt jó pár darab, különböző és kiépítésben (1., 2., 3., 4., 5.). Amúgy Bari is épített anno egy monitorgépet szintén LED tápegységet felhasználva. :K

Új hozzászólás Aktív témák