Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geffry

    aktív tag

    Üdv mindenkinek,

    Próbáltam keresgélni itt a fórumon, hátha megíródott már a válasz a kérdésemre, de úgy vettem észre hogy itt magasabb fotós ambíciókra vagytok berendezkedve...

    A helyzet röviden: a lehetetlent próbálom megvalósítani.

    A fő szempontok:

    - hordozhatóság
    - max 10k körüli ár
    - hordozhatóság
    - elfogadható stabilitás
    - hordozhatóság

    Az állvány igazából nekem egy kisméretű távcsőhöz kell amit könnyen magammal tudok vinni akár repülőn is.
    A tubus alapvetőleg könnyű, viszont a rögzítési lehetőség nem a legjobb helyen van egyensúly szempontjából és így az okulár oldalán amikor minden kiegészítő felkerül, nehezebbé válik mint a lencse, de az egész így is csak alig haladja meg az 1kg-ot.
    Fotózásra ritkán, vagy szinte soha nem lenne használva, de amúgyis csak egy Panasonic FZ48-am van.

    Én a Cullman Alpha 2200-at néztem ki, de láttam egy ilyet is ami a leírás alapján tetszetősebb, viszont például azzal sem vagyok tisztában hogy a gömbfejeket mennyire lehet az égnek szegezni...

    Bármiféle tanácsért hálás volnék, de itt mégegyszer kihangsúlyozom hogy most épp nem tudok 25-30k-t mozgósítani valamire ami csak alkalomszerűen lesz használva. Tudom hogy szánalmas de ez van :)

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz jjeahh #5515 üzenetére

    Köszönöm, ez már egy irányelv, még akkoris ha kissé aggasztó :)

    Nekem igazából annyi az elvárásom hogy miután rögzítem, maradjon is úgy ahogy beállítottam. Az általános tapasztalatom olcsó állványokkal az hogy mindig kicsit lebillen a fej valamiért, akármennyire is tépem be a csavart...
    A csőhöz alapból járt egy állvány, az valószínűleg egy hama star 700 lehet, igaz nincs rajta jelzés viszont pont úgy néz ki, illetve én könnyelműen kipróbáltam egy Rollei Digi3400-at ami épp annyit ért mint a fent említett. Szerencsére ezutóbbit a 8 napos dologgal vissza tudtam küldeni...

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz jjeahh #5517 üzenetére

    Köszönöm ezeket a hozzászólásokat is. A fő műszer egy 12cm-es lencsés távcső ami egy ilyenen pihen:

    De ez ~17kiló körül van :) viszont messze precízebb mint bármelyik fotós állvány amit ajánlanátok :DDD

    Távol áll tőlem az arrogancia, de viszonylagos magabiztossággal állíthatom hogy tudom miről beszélek.
    A remegés csak nagy nagyításon lehet gond és ott is csak a fókuszálásnál. A tubus viszont a kialakításából eredően nem kimondottan erre alkalmas, hanem inkább nagyobb látómezőre alacsonyabb nagyításon és ezenfelül parfokális okulárokkal kijátszható a fókuszálási probléma. Ha meg már be van lőve az éles kép akkor nem fogdosom a műszert és így nem remeg.

    Közben egyébként volt lehetőségem megtapizni egy gömbfejes állványt. Igaz 32k volt de hama és beton stabilra lehetett fixálni a fejet...

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz tvamos #5521 üzenetére

    Igazából csak útbaesett egy bolt és 5percre beugrottam, még a típust sem néztem meg pontosan de az is valami travel téma volt. Valószínűleg egy nagyobb testvére annak amit linkeltem. Már nagy előrelépés hogy azt érezhettem hogy milyen egy ilyen gömbfej, sejtettem hogy kb így működik de érezve más. Valahogy úgy mint a szex...
    A beton stabil kifejezést pedig csak arra értettem hogy a mellette levő 3D fejes 3,5kg-ig kalibráltat rögzítés után kézzel el tudtam mozdítani, míg a fent említettet nem. Nyilván nem feküdtem rá, de értelmes kereteken belül azért "feszegettem" és meg se moccant. Nekem ez már épp elég lenne hogy ne forduljon elő a korábban említett lefittyenés. Lehet hogy a gömbfej lesz a megoldás?

    Amúgy a távcső egyáltalán nem drága, legalábbis nem minősül annak, igazából a lencse az egyetlen értékes rész benne mert minden más műanyag, esetleg egy kis alumínium. De mint írtam, minden kiegészítővel együtt alig több mint 1 kiló, batár nagy okulárt meg úgyse használok hozzá mert arra nem való.

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz tvamos #5526 üzenetére

    Kezdem belátni hogy itt nincsenek gyöngyszemek, azt kapom amit veszek és kész.
    Abba is beletörődtem hogy mennyiért nem kapok majd megbízható álványt, de még mindig nehéz áttörnöm a 20k-s álomhatárt. Mondom ezt úgy hogy annyit költöttem távcsőre amennyit, de az mégis más mint egy hóbortként vett valami...

    Nézelődök.

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz tvamos #5530 üzenetére

    Namost élőben megszemléztem két állványt ami a tervezettnél magasabb árfekvés, de még így sem 30k és látszólag hozzák azt amit én akarok.

    Az egyik egy Vanguard névre hallgató, tetszetős ám kissé "nagy" az összecsukott mérete számomra, illetve egy Manfrotto ami több mint optimálisnak tűnik a méreteit és a képességeit figyelembevéve. Erről leginkább ennek a videónak a vége, 3:00-tól győzött meg igazán. Ha azt elbírja, akkor a fent említett könnyű kis tubust is röhögve tartania kell.
    A kettő kb egy árban van, a manfi kicsit olcsóbb, viszont papíron kevesebbet is bír, ami nem tűnik teljesen igaznak az említett videó szerint.

    Döntésképtelenségemet a szakemberek inputjára hagyom.

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz jjeahh #5541 üzenetére

    Feszültnek tűnsz :) Senki nem mondta hogy a fent említett állványok istenkirályok, csak látva eddig ezek voltak elfogadhatóak, nameg fizikailag elérhetőek is.
    Nem hagytam figyelmen kívül az általad említetteket sem, csak azokat nem tudom hands on megnézni ergo személyes véleményt sem tudok róla mondani.

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz jjeahh #5541 üzenetére

    Nos végül úgy döntöttem leadom a rendelést és mára meg is érkezett angolisztánból a wf-861, sokáig szemeztem a nagyobbal mert kvázi egy árban vannak, de nekem ennek a kompakt méretére volt szükségem. Pontosan befér az erre szánt hátizsákba a kistávcsővel együtt, a súlya tökéletes mert nem nyom annyit a poggyászban és a legfontosabb hogy nincs lefittyenés.
    Rápakoltam egy rakat kiegészítőt a tubusra, ami így is csak ~1,3kg volt és amikor rögzítettem akkor fixen tartotta úgy és ott ahol beállítottam. Ez volt a cél, erre az egy dologra kerestem állványt.

    Vélhetőleg a legjobb opció ebben az árkategóriában, de az én felhasználási területemre több mint tökéletes. :R

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Új hozzászólás Aktív témák