Keresés

Aktív témák

  • Smells

    tag

    Sziasztok!

    Két egyszerű kérdés:

    1. Ha az alaplapom csak DDR2 Ramot tud kezelni, működni fog benne olyan vga-kártya, amin DDR3 memória van?

    2. Tudnátok ajánlani br. 10-13 ezer forint környékén egy olyan kártyát, ami nagyon megbízható gyártótól származik, tehát nem kell majd pár év múlva lecserélni és lehetőleg minél nagyobb teljesítményű (tuningolni nem fogom), jó ár/érték arányú, PCI-Ex16 foglalatba illeszkedik.
    Nem vagyok elkötelezve se az ATI se az NVIDIA mellett különösebben, eddig az utóbbi volt a gépemben és nem volt vele gond (két nappal ezelőttig).

    Egy 5 éves nvidia geforce 7600GT-t szeretnék lecserélni. Annyira régi már ez a generáció, hogy gondolom a maiak közül a legolcsóbbak is jóval nagyobb teljesítményűek, de fontos lenne, hogy az új kártya is legalább még 5 évig bírja a strapát.

    Kösz

    [ Szerkesztve ]

  • Smells

    tag

    válasz Izzé #32162 üzenetére

    Igen, játszani is akarok. Nem szükséges, hogy a legújabb játékokat tudjam full grafikán futtatni, eddig is legtöbbször minimum beállításokkal ment az a néhány, amivel játszottam.

    A felbontás 1280*1024, a gép egy athlon x2 4200+-os (2000mhz), 2 Gb rammal.
    Ezek 5 éves hardverek, kivéve az alaplapot, ami 2 éves, mert azt időközben egyszer már újra kellett cserélni (az most egy gigabyte GA-MA785G-UD3H).

    Tehát nem egy mai színvonalú gépről van szó, de nem gondoltam, hogy a ma kapható low level vga kártyák nem hozzák azt a teljesítményt, mint egy geforve 7600 gt, fél vagy negyed annyi rammal benne.

    Amikor azt írtam, hogy jó lenne, ha az új kártyát nem kéne a következő 5 évben cserélni, akkor nem arra gondoltam, hogy majd a cod mw x+1. részét is ultra beállításokkal akarom játszani, hanem arra, hogy ne menjen tönkre a kártya.

    A mostani kártyámat sem bővítés céljából cserélem, hanem mert tönkrement.

    kösz a tanácsokat!

  • Smells

    tag

    válasz Izzé #32165 üzenetére

    Manitou és Izzé, köszönöm a tippeket, megnézem az ajánlott típusokat és körülnézek az aprón is.

Aktív témák