Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modder

    aktív tag

    Hali,

    Routert szeretnék venni. egyéb okokból csak a bestbyte kínálatából választhatok, ott meg a Linksys a menő (persze a linksys nem rossz router).
    Tetszik a megoldást, hogy tudok a routerre tenni alternativ firmware/oprendszert mint pl a Linksys WRT54G/GL/GS routereknél.

    Csakhogy, nekem van egy BEF45 (ilyesmi), régebbi Linksys routerem, amivel nincsenek jó tapasztalataim. pár hónapja vettem egy d-link di-524 routert, amiben persze nagyon sok fain beállítási lehetőség van, de mind2 router hihetetlen problémás:

    itthon van hogy 4 vagy akár 5 gép is a routert használja: utp-vel és wifi-vel egyaránt, ekkor viszont nagyon bizonytalan mind az internet, mind a belső hálózat elérése. Most csak 2 gép van rajta, internet van, de nem tudom elérni a webes felületet. ez is random elérhető.

    A dhcp kiszolgálás több gépnél már nagyon bizonytalan, a Linksys routeremet nem is merem dhcp-re állítani

    főleg a d-linknél nem lehet torrentezni, mert fagy

    Ezekre a routerekre a leírásuk szerint akár 100 gépet is rá lehet csatlakoztatni, de a gyakorlatban (a fentebbiek alapján) 2-3-nál ha többet rakok rá, már gondok vannak.

    Tudnátok ajánlani olyan Linksys wifi routert amire megbízhatóan rá tudok kötni legalább 5 számítógépet, és nem lesznek vele gondok? ha "drágább" 20e körüli routert veszek, fogok ilyeneket tapasztalni? köszi a hozzászólást

Új hozzászólás Aktív témák