Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szurilo1

    csendes tag

    Sziasztok!
    Van egy Digis Huawei EchoLife HG8247H routerem ami most már elégtelennek bizonyul, ugyanis van eszközöm ami 10 méterre van a routertől, köztük 4-5db 5cm-es porotherm fal és szakadozik a net. Kimértem NetSpot-al. -68dBm az átlag jelerősség úgy hogy mindez nem csoda. Szóval gondoltam milőtt rögtön szaladok drága Mesh hálózatot építeni esetleg veszek egy új routert és lehet hogy az is gyógyír lesz a problémámra. Ha egyetértetek akkor tudnátok jó ár/érték arányú routert ajánlani?
    Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
    Egyszintes, 5cm vastag porotherm belső falak. Max 10 méter. De nagyon jó lenne ha lenne az 15-20 is. Szomszéd iker, de közöttünk van 2x30cm porotherm és még EPS szigetelés is.
    ■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
    Szerintem nincs (még) Wifi 6 de biztos lesz hamarosan. Az átlag felhasználás az lenne, hogy 2 laptop és 2 mobil lóg rajta általában, de ez néhány éven belül fel fog bővülni még 3 mobillal és egy okostv-vel csak szerintem ezek nem fognak mind egyszerre menni.
    ■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
    Digi 1000, azaz 1Gbit/s-hez.
    ■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
    Max 20eFt. Kivéve ha meg lehet indokolni hogy ez miért nagyon kevés és miért kéne mindenképp többet költeni, akkor nem gond.
    ■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
    Örülnék, ha felhasználóbarát lenne a UI és nem kéne tutorial-okat olvasgatni hozzá ha szeretnék egyszer valamit átállítani. Tök jó lenne ha lehetne falra rögzíteni.

    Esetleg ha ajánl valaki valamit megírná egy-két mondatban, hogy miért azt ajánlja? Nagyon köszi!

    Szurilo

  • szurilo1

    csendes tag

    És ha a szolgáltatói routert összekötöm mondjuk akkor egy Asus AX1800U-el, akkor ez utóbbit át kell állítanom Bridge módba?
    Amúgy, persze elfogadom, hogy a szolgáltatói eszközt meg kell hagyni, de nem lesz az egy szűk keresztmetszet egy idő után?
    Sőt, nem fog valami problémát okozni ez akár azonnal?
    Esetleg kérdezzem meg a szolgáltatót, hogy a két szép szememért fel rakna-e egy korszerűb routert a régi helyére? Van olyan akinek ezt megcsinálták?

    Szurilo

Új hozzászólás Aktív témák