Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurgo

    tag

    Én is router keresek, wifiset (g-és elég), leglényegesebb szempont a következő volna:
    10/2 mbit-es net fog rá menni, ezt kéne jól kezelnie, ami alatt azt értem, hogy ha vki izomból elkezd torrenten tölteni le és/vagy fel rajta, akkor a többi user attól függetlenül kapjon gyors netet böngészésre.

    (Volt szerencsém egy linksys wrt54gl-hez, azon kísérleteztem a Tomato firmwarrel, de igazából nem győzőtt meg a QoS képessége, bár lehet csak én képzelek túl sokat.
    Az ideális olyan lenne, ami tudna olyat mint a cFos egy normális szgépen, hogy a magasabb proiritású kapcsolat max sávszélt kapjon és az alacsonyabb csak a fennmaradót, de ezt dinamikusan, tehát ha nincs magas priorú kommunikáció, akkor addig a legkisebb is megkapja a full sávszélt)

    Köszönöm a reakciókat.

  • gurgo

    tag

    válasz bnss #3405 üzenetére

    Szia,

    Már nincs nálam a wrt54gl router, csak teszteltem korábban. Előtte egy Asus wl500g pr. és vmi mimo-s NetGear adta meg magát folyamatosan, valóban sokkal jobb képességei vannak ennek a Linksysnek. Kipróbáltam dd-wrt és tomato fw-vel, de én arra a tapasztalatra jutottam, hogy a tökéletes kihasználását nem tudja megvalósítani a feltöltésnek. Annyira nem ástam bele magam, de e két szoftverrel úgy emlékszem csak úgy tudtam "villámgyors böngészést" biztosítani erős feltöltés mellett, hogy a max feltöltést lekorlátozta egy fix százalékra (80-90). Ez azért zavar, mert akkor is korlátova van a feltöltés ha másra nincs használva a net. Csak amiatt kérdezem nincs-e ennél jobb megoldás, mert Windows alatt a cFos driver kihasználja mindig a teljes sávszélt, és nem kbit-ekkel számol mint e router QoS-e, hanem csak mindig az éppen legnagyobb priorú csomag megy előbb (nincs is megadva olyan, hogy minek mekkora sávszél garantált.), ennél fogva itt nincs kihasználatlan sávszél ha épp nem folyik magasabb fontosságú kommikáció.

    De ha ez csak álom egy routeren, akkor a wrt54gl felé hajlok. Esetleg van rá hasonló linuxot futtatni képes alternatíva?

  • gurgo

    tag

    válasz bnss #3409 üzenetére

    Tehát ha a legnagyobb prioritású portnak 90% van garantálva, de éppen csak 5%-ot használ, akkor a kisebb prioritásúak osztozhatnak a fennmaradó 95%-on? Így már döfi :D Mindenesetre én akárhogy játszottam mások leírásai alapján a tomato QoS felületével, mindig oda lyukadtam ki, hogy kb 10% feltöltést fel kell áldozni az uploadból a gyors pingekért. De akkor ez nincs így? (Ha így is volna nem a 10%-on problémázok, hanem az elven, hogy miért.)

Új hozzászólás Aktív témák