Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    Sziasztok Routerszakértők!

    Folyamatos wifis router problémám van. Volt már itt kb. minden márkájú router, hosszabb távon egy u.s.robotics-os router vált be, ami egy ideiglenes áthelyezés és átállítás után már ugyanúgy rossz lett mint az összes többi azelőtti és azutáni routerünk.
    Per pillanat ő van most: (TP-Link)

    Firmware Version:
    3.13.15 Build 140319 Rel.41339n
    Hardware Version:
    WR1043ND v1 00000000

    Olvastam, hogy v2-től ajánlott, de biztos h nem veszek ugyanolyat megint, és közben láttam h felsőkategóriásnak van címkézve, így szeretném a lehető leginkább ajánlottat vásárolni, ami biztosan működik is!
    A fő probléma az, hogy a szomszédban egy biztonságtechnikai cég tevékenykedik egy brutál nagy antennával, és ami egy x helyen kb 120m-res hatótávú wifi-t biztosított, az nálunk a lakásban 5 méter után elhalt! Állítgattam már a channelokat is, de ahogy néztem a környéken másoknak automatán lesz, mert minden nap máson fityegnek. A szomszéd brutális antennája pedig nem tudom milyen frekvencián mehet, de legyilkolja az összes routerünket. A mostani tp-linkes routerrel a lakás másik végében az x-box-on már nincs elegendő wifi jel, néha megy akár 30 percig is, de néha még a hálózatot sem látja, ergo használhatatlan volt, ennél eleve erősebb kellene! Ezt úgy oldottam meg, hogy van egy asus rt n10-es 9-10ezer Ft-os router, amit a lakás feléhez helyeztem, és megoldottam, hogy onnan újrasugározza a jelet. Na így helyreállt a lakás wifi ellátottsága, DE ugyanúgy nem stabil. A sávszélesség is csökkent emiatt, ill. ugyanúgy ledobálja wifiről a laptopokat, mobilokat, tabletokat (főleg mikor nem csak 3an vagyunk itthon, hanem 5en, tehát megy 3-4 laptop, 5 mobil és 2-3 tablet a hálózaton akár), mint előtte, CSAK nem annyira gyakran...

    Ma telt be a pohár, mert már kábelezve is hülyéskedett a router. Aki járt már hasonló cipőben, az mondjon légyszi valami okosságot, vajon mit lehet tenni ilyenkor, melyik a legtutibb router ilyen esetre?
    Családi házban vagyunk, és a ház végében van a routernek a helye (tudom, nem ideális, de ez fix!), és onnan kéne a másik végéig fix, erős, stabil jel, ami kb 25m légvonalban falakon keresztül emeletre felfele is, ezt kéne lefedni úgy, hogy ez a mostani csoda router a ház másik végébe 1es erősségű jelet képes csiholni a 3 antennával, de néha az is elmegy. Még annyi, hogy 1,5-2 hét múlva lesz gigabites diginet bekötve a mostani 100as helyett, tehát ebből szeretnénk a legtöbbet kihasználni wifin is. Remélem tudtok segíteni, mert itt már annyi router kudarcot vallott, hogy már butaság lenne tovább lövöldözni a vakvilágba.

  • BeZol

    őstag

    válasz kali #44732 üzenetére

    Talán 1 régebbi laptopot leszámítva minden készülék 2011 utáni, úgyhogy szerintem az "n" szabványnak megfelelnek.
    Az biztos, hogy az 5db-es antenna kevés, tehát gyárilag nagyobb kéne, vagy olyan router, amin ezeket lehet cserélni. Melyik a legújabb leginkább megfelelő router? Az összefoglaló már 1,5 éves, nem tudom ez mennyire para, ill. tegnap mintha azt olvastam volna, hogy 5ghz-en csökken a hatótáv.

  • BeZol

    őstag

    válasz kali #44757 üzenetére

    Hiszed vagy sem, de kicseréltük a tápegységet (mint ahogy írták h 1,5-2 év után a tápegység miatt hülyülhetnek be a routerek), ill. feltettem egy moddolt firmware-t (mert ezek szerint a legújabb gyári sem volt a legjobb), és most az iphone-omat sem dobálja le a wifiről, és még a hatótáv is növekedett egy pöttyet. Eddig jó.

    Az RT-N14UHP-t nem találom sehol megvételre. A wr1043nd-n (v1) mind a három antenna pont az, amit linkeltél, tehát 8dBi, tehát akkor ezen már nincs nagyon hova fejleszteni.

    Találtam egy külföldi tesztoldalt még tegnap, ahol hatótáv alapján kerestem a legjobb routert, és a NETGEAR R7000-rest hozták ki mindenhol a legjobbra, még az rt-ac68u-nál is jobb volt a teszteken a hatótávja.
    Ha újra el kezd hülyülni a router, akkor vagy a netgearen vagy az ac68u-n gondolkodom, mert ezek mindent tudnak, és akkor kb 10 évig megint nem kell routert venni, mert még új laptopokban is ritka az ac szabvány. Vélemény? (tudom, rohadás drága, de céges dolgok miatt is lenne)

Új hozzászólás Aktív témák