Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bnss

    veterán

    válasz B.F.G. #2018 üzenetére

    Érdekes probléma, ilyennel még nem találkoztam. Firmware-t azért frissítettél, mert a gyárival sem működött? A notesz környékén nincs semmi zavarforrás? (bár ez nem magyarázat arra, hogy a vezetékes gép miért befolyásolja a sávszélt...)

    Az előző hozzászólásodban emlegetett Asus routerről nem sok infót találtam, viszont ebben az árfekvésben neked is inkább a Linksys WRT54Gl-t ajánlom, a PH!-n, ahogy az előző postomban írtam 13k környékén kapahtó. Olvass vissza 10-15 postot és megtudod miért őt. :)

    Esetleg még itt kérdezz rá erre a sávszél problémára, amit az SMC routered prodokál.

    "Ép hardverben ép szoftver..."

  • Rommel6600

    őstag

    válasz B.F.G. #2021 üzenetére

    Óh, :DD
    Nos az a helyzet, hogy olyan általános szabvány nincs, ami 108megabitet tudna vezeték nélkül (van ugye a B ami 11megabit, a G ami 54, és most van készülőben az N szabvány ami olyan 300 megabit adatátviteli sebességre képes) , csak az egyes gyártók házi megoldásai léteznek ilyenre. De ahhoz hogy ki tudd azokat használni azonos márkájú eszközök és megfelelő típusúak kellenek, tehát gondosan összeválogatott (elég korlátozottak lehetőségeid) hálózati eszközökre van neked szükséged. De az én véleményem ezekről a technológiákról, hogy parasztvakítás. Vegyük például a Linksys Speedbooster technológiáját a példámban. Arra való hogy több pénzt le tudjanak gombolni a plédául a drágább Speedboosteres routerért, és a hozzá való szintén drágább Speedboostert tudó kártyáért... Nem beszélve arról, hogy az a 108 megabit, soha nem lesz 108 megabit, esetleg valamennyivel tényleg gyorsabb lesz mint a sima 54-es szabvány de akkor sem normál körülmények között.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz B.F.G. #2024 üzenetére

    Hát igen, ha Gigabyte wifi kártyád van, akkor Gigabyte routert kellene venned, és abból is olyat amit ezt a 108 megabites funkciót tudja (nem tudom hogy hívják ezt gigabyteéknál ezt)...

    "Smc Router kérdésben van valami ötleted?"

    Igen, az, hogy semmiképp sem vegyél SMC-ből vezeték nélkülit. A 2008-as hozzászólásban leírtam már hogy miért. Ugyanígy nem ajánlom a d-linket sem, a Linksys az amit javasolok, abból is a WRT54GL többek között a szabad linux forráskód miatt. Edimax-ról hallottam még jókat mit gyártóról de közvetlen nincs vele tapasztalatom. (Edimaxnak is van Linux-os modellje, de az is előfordulhat hogy az összes az).

Új hozzászólás Aktív témák