Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz csabaizoli80 #97496 üzenetére

    Szia,

    Elnézést - régóta nem léptem be. Lehet azóta meg is oldódott.

    Nem ismerem a két Huawei -t - a 535-333 -t talán többen dícsérik pl. az Árukeresőn. Egyébként akár telefonnal melyik szolgáltatónak van a jobb térereje illetve sebessége?

    Home Office -nál az is érdekes lehet, hogy hányan és milyen eszközökkel használják még a WiFi -t. Illetve helyileg a dolgozó milyen messze (+ van-e szintkülönbség) lenne a SIM -es routertől? Ahol lenne ott jók a LTE vételi lehetőségek?

    Írok példát - nálunk egy házaspár Home Office. Emeleten van a dolgozó (mind a ketten egy helyiségben) - ház földszint másik oldalán a SIM -es router. Aztán pláne, ha a gyerekek is elkezdok nyomogatni a telefont/PS -t/akármit, akkor jön a Teams -en szakadozás illetve fagyás stb. Beszéltem Velük és a kábelezés megoldható az emeletre. Javasoltam vegyenek az emeletre egy routert (AP módban) illetve, ha lehet akkor legalább laptopokat dugják vezetékre (konkrétan ezen AP módban levő routerbe).

    Az ideális megoldás sok esetben:

    - LTE router ott legyen, ahol LTE szempontból ideális a vétel,
    - külön router a Wifi -nek - helyileg ott ahol a Wifi szempontjából ideális. A kettőt kábellel összekötve - adott esetben az LTE router WiFi -jét kis kapcsolva, ha "eldugottabb" helyen lenne az előző pont miatt.

    Persze, ha olyan a ház, akkor a második pont helyett lehet mesh rendszer (nagy kiterjedésű és/vagy többszintes ház és/vagy udvarra is kellene Wifi stb.). Persze ahol lehet vezetékesen összekötve ...

    Üdv.:

    dkess

Új hozzászólás Aktív témák