Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FixY67

    senior tag

    válasz Beri #8416 üzenetére

    Halkan jegyezném meg, hogy a DD-WRT RT-N16-on futó verziója nem stabil! (itt most nem a hibás működésre céloznék, hanem a verziószámára)
    Legalábbis én úgy értelmeztem azt, amit találtam, hogy ez még igencsak béta állapot.

    ...

  • Speeedfire

    nagyúr

    válasz Beri #8416 üzenetére

    ott van a dd-wrt-nél is támogatott eszközök között, sőt az open-wrt oldalán már jött hozzá egy frissebb verzió is
    dd-wrt
    open-wrt

    lassan nekem is meglehetne már a router, mert szeretnék vele mókolgatni :D
    a linuxot is szeretem túrni :)

    amúgy ajánlom mindenki figyelmébe a FON 2.0-át is, elég jóra sikerült, bár nem tudom h miért pont transmission van rajta, mikor az jobban fogja a gépet, mint az rtorrent

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Beri #8416 üzenetére

    Értem, köszi. Kíváncsi vagyok, vajon mikor adnak ki hozzá stabil verziót... Jó lenne, ha addigra meglenne, mire végre lenne időm ezzel szórakozni :D (pl. hétvégére :D nyilván addig nem lesz :P)

    Viszont most előjött egy "hiba" (??) ennél a routernél is, amitől azt hittem, végre egy életre megszabadulok az új routernél (korábban egy gagyi Kobian Mercury-KOB-BR100 routerem volt, ami mondjuk nagyon sok éven keresztül szolgált ki): néha, viszonylag ritkán egyszerűen egyik pillanatról a másikra elment a net, és a 192.168.1.1 sem volt elérhető - ilyenkor resetelni kellett, vagy elég volt csak kihúzni a tápját, aztán kis idő múlva visszadugni, és már ment. A resetelés volt a rosszabbik eset, mert akkor ugye jelszót újra be kell írni, stb...
    Na, most az előbb ennél a routernél ugyanez a baromság előjött. Éppen netezgetek, egyszer csak frissítek, és már nincs net, kapcsolat bontva... Mondom fasza. 192.168.1.1-re SEM reagál... :((( Modemből kihúz, várakozik, majd visszadug. Ugyanaz... Tápkábel kihúz, majd várakozik, egy idő múlva visszadug. Ugyanaz...
    Ekkor választottam az erőszakosabb megoldást: pár másodpercig reset benyom (elvileg csak pár másodperces nyomásra resetel ténylegesen), majd újrapróbálkozás, először sikertelenül, de egy idő után eljut a tudatáig, hogy most újjászületett, 192.168.1.1-re végre kéri a felhasználónevet-jelszót, be tudok lépni. Persze mindent újra be kellett állítani (SSID, WPA2-jelszó, PPPoE felh.név, jelszó, stb.)... :W
    Ez mi a franc lehet? Konfignak semmi köze hozzá, az teljesen biztos (tehát nem hálózati kártya driverével van gebasz), mert több gép is van itthon, mindegyiknél ugyanezt csinálja (XP, Windows 7, Ubuntu 9.10, és mindegyiknél különböző hálókártyák...), kábelek is teljesen jó állapotban...
    Először a Tré-Onlájnt hibáztattam, mondván, hogy esetleg időnként változik az IP-cím (dinamikus IP, nem fix), és ilyenkor túl lassan oszt újat, és átmenetileg ilyenkor nem elérhető, vagy mittudomén (már tippeltem én mindenre), de ha ez az eset állna fenn, akkor elvileg a router menüjébe be kellene, hogy tudjak lépni....

    Akkor mi lehet az oka? Örülnék bármi okos tanácsnak.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák