Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz minas #57810 üzenetére

    Ha nincs 5Ghz-es vagy AC-s kliensed, akkor maradjon egyenlőre az 1043-as, vagy ha egy hasonlót akarsz, akkor max egy Asus N18-as. Ez utóbbi az N-es ajánlható eszközök csúcsa, de ez nem azt jelenti, hogy távolabbra szór... hanem itt is azt, hogy többen terhelhetik és esetleg több szolgáltatást nyújt.

    Próbálkozhatsz gyári TP-Link 8dbi-s antennákkal. (ebben az esetben az összeset kell cserélni, néhány ezer Ft darabja)
    Én is kísérleteztem, még 1 db maradt is abból a készletből. Nem tudtam méréssel igazolni, hogy távolabb szór vagy gyorsabb lenne. Annyi hatását tapasztaltam, hogy a széleken, ahol már csak 0-1 csík volt, ott 8dbi-i antenna mellett már nem szakadt meg a kapcsolat, de a sebessége ugyanolyan siralmas volt.

    Szerk: megelőztek :B

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • woodworm

    veterán

    válasz minas #57810 üzenetére

    A méréseket egyébként mivel végezted?
    Ha telefonnal és tablettel, akkor lehet túl sok pénzt nem is érne belefektetni. Mert a HGW-vel elért jobb teljesítmény maximum megismételhető, de túl nem szárnyalható. Sokkal egyszerűbb lenne a jelenlegi két eszközt egy kicsit jobb pozícióba helyezni, hogy lefedjék a lakást.
    De ez már nem ennek a topiknak a tárgya.

    Sajnos a d-linkek új admin felülete nagyon buta és kevés minden állítható. Más routereknél sokszor jelentős javulás érhető el a wmm és a green beállítások módosításával, de itt ugye ezt nem bízták az userre. Célirányú kereséssel is csak annyit lehet találni, hogy a qos részének tekintik. Talán megér egy próbát a dir-842-esen a qos beállításoknál a wifi klienseknek proritást adni.

Új hozzászólás Aktív témák