Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • róland

    veterán

    válasz bnss #3409 üzenetére

    Na igen a FON Liberator lenne az igazi, de 1,5 éve várok már rá. A legutóbbi hír az volt róla, hogy állítólag idén év vége előtt szeretnék piacra dobni.

    Ha ennyire lassan jön, akkor októberben veszek egy MSI Wind-et, egy routert, aztán uTorrentel megoldom a problémát.

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • gurgo

    tag

    válasz bnss #3409 üzenetére

    Tehát ha a legnagyobb prioritású portnak 90% van garantálva, de éppen csak 5%-ot használ, akkor a kisebb prioritásúak osztozhatnak a fennmaradó 95%-on? Így már döfi :D Mindenesetre én akárhogy játszottam mások leírásai alapján a tomato QoS felületével, mindig oda lyukadtam ki, hogy kb 10% feltöltést fel kell áldozni az uploadból a gyors pingekért. De akkor ez nincs így? (Ha így is volna nem a 10%-on problémázok, hanem az elven, hogy miért.)

  • asadasad22

    őstag

    válasz bnss #3409 üzenetére

    köszi, még érdekes ez a sor is a wiki-n a témáról:

    "Depending on the manufacturer, a firmware update may eventually be able to make current "Draft-N" hardware compatible with the final version."

    vagyis elvileg egy fw frissítés valóban képessé teheti a Draft N eszközöket, hogy a végleges N szabványt támogassák, de ez persze gyártótól függ.

    ez általad említett routerből több fajta is van: WRT54G/GL/GS
    ezekből a GL a legerősebb tehát? 10k-ért adják, ami mondjuk nem is meglepő annak a fényében, hogy 2 éves a cucc, de az új szabványok támogatását kivéve végülis nem lehet sok szégyenkeznivalója :)

    ezen a WPA2-s dolgon viszont meglepődtem, főleg annak a fényében, hogy a telefonomon is láttam WPA2 opciót, érdekes ez a microsoft.. ez is valami olyan dolog, mint a directx10 mellőzése az xp-ből, amivel a vistának akarnak vásárlókat szerezni? számomra ez eléggé felfoghatatlan.
    mindenesetre meg mindig hajlok a 610N felé, én is reménykedek benne, hogy mégiscsak egy cisco linksys, és abból sem éppen az alja kategória, most jelent csak meg 2 hónapja, ezért nincs még rá DD-WRT sem (dolgoznak rajta elvileg), az fw-je is 1.00-nál jár (volt pár build frissítés ezen belül), vagyis feltételezhetően ha valóban van is hibája, ahogy sokan írják, akkor is ki lesz javítva. feltételezhetően az N szabvánnyal nem lesz gondja később sem. csak azért zavaró, hogy sok pontozási rendszerben 5/3 az átlagértékelése a dolognak, 5/3-at senki nem ad rá, 1 vagy 2-t ad, akinek valami nagyon nem működik vele vagy szakad, 4 vagy 5-t, akinek minden okés. úgy vagyok vele, hogy inkább adnék ki kicsit több pénzt, ha tudom, hogy sok évig jó lesz a dolog, de nem akarom olyasmivel befaragni, hogy kiadok rá 30-40k-t aztán szakadozzon vagy valami baja legyen.. ebben az esetben is vszínűleg garival el lehetne intéztetni (ez meg a másik: ebay-en 25k-nak megfelelő összegért árulják-csak így meg nyilván nem lenne gari), de azért nem akarok ilyesmivel játszani..

    ami még érdekes, hogy közben látok egy ilyen modellt is: WRT160N. tud N-et (bár nem dupla módon, mint a 610N gondolom), asszem csak 10/100-as lan-t tud, viszont az 54GL árában dobálják, már-már gyanúsan olcsó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák