Új hozzászólás Aktív témák

  • MTBF

    csendes tag

    Sziasztok,

    az alábbi paraméterekkel keresek új routert:

    - a Telekomos Caon kábelmodem router és wifi funkcióit szeretném kiváltani egy nagyobb hatótávval és jelerősséggel rendelkező eszközre 2.4 és 5 GHz tartományban
    - kb. 70 egyszintes terület egy 10 lakásos társasházban ( a 2.4 Ghz tartomány eléggé terheltnek tűnt amikor net alanyzerrel néztem)
    - most 15 eszköz van rajta folyamatosan, ebből 12 wifi (telefon, tv, mosógép, notebook, okoskonnektorok )
    - és NAS-al és további wifis okosotthon eszközök kerülnénke rá később. A jelenlegi okoskonnektorok némelyike hisztitik a gyenge jelerősség miatt
    - a NAS 2x1Gb-es csatlakozóval rendelkezik
    - 30-40k bruttó az árkategória
    - legyen annyira naprakész hardver, hogy kb. 8 évig ne kelljen lecserélni. Az összefoglaló elolvasása alapján arra jutottam, hogy AX-et érdemes venni
    - későbbiekben ha szükséges a hatótáv növelése akkor az eszköz lecserélése nélkül mesh-el lehessen bővíteni
    - fontos a megbízható működés, és a jó és egyszerű konfigurálhatóság, homeoffice-os környezetben működne

    Én az alábbiakat néztem, de nem érzem, hogy ezek mennyire felelnek meg a fenti kívánalomnak:
    - ASUS RT-AX58U V2
    - TP-Link Archer AX55 AX3000

    Tudnátok routert ajánlani, vagy a fenti kettő közül pro és kontra javasolni valamelyiket?

    Köszi és üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák