Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Nem tudom ideillő téma-e, vagy sem, switch témában kérnék segítséget tőletek. Nemsoká költözünk házba, és a Telekom szolgáltatásaimat átköltöztetem. Az előző tulajnak a bejárat mellett egy nagy szekrényben voltak a hálózati cuccai: Digis szolgáltatói eszköz, kamera DVR egység, microserver, router. Minden helyiségben van fali LAN csati, nem tudom még biztosra, de feltételezem, akkor ide futnak be, szóval kellene egy switch majd ide, de min. 8 portos. Vagy a fene tudja, lehet, hogy 16-os, még nem merültem bele mélyen. (ha a helyiségek számát veszem figyelembe, és feltételezem, hogy mindenhol van fali csati, akkor 9 port + esetleg még ha rá lesz kötve egyéb dolog: NAS, router pl.). IPTV miatt IGMP képes kell mindenképp. Tudtok ajánlani konkrét típust 8 és 16 portosra is? Aprón is nézegettem, olcsón vannak Dell, HP-k, nem tudom ezek milyenek, szabad-e megvenni. PL.
    A másik, hogy perpill egy Asus AX56U routerem van AP módban az ONT után. Az új helyen kábeles net lesz, szóval ONT->HGW csere lesz, utána az Asus (IPTV miatt) szintén AP módban. Tulaj elmondása alapján jó a wifi a házban, 1 routert használt, és az is ott volt az említett szekrényben. Nekem azért ez fura, mert elég nagy a ház. Ha mégis kell új router, és veszek egy másik AX56U-t, akkor wired backhaul-al össze tudom kötni az AP-ban működő eszközömmel? Csak azt nem tudom még, hogy fog kinézni a lánc, a switch beilleszkedik-e a HGW --> AP --> Node láncba a HGW után, vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák