Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Daywalkerke #85649 üzenetére

    Amennyiben figyelmesen elolvasod amit utoljára amit írtam - esetleg megnézed a képet mellé amit rajzoltam - akkor látod, hogy tételesen és konkrétan megválaszoltam azokat a kérdéseket, melyeket most írtál.

    Konkrétan leírtam, hogy a 1043ND WiFi -jének ahhoz, hogy legyen Nálad net semmi köze. Odaát a 1043ND WiFi -jére csatlakoznak az eszközök. Közelíthetünk empirikus úton is - átmész a szomszédhoz és jöhet a következő képzelt párbeszéd:

    "- Te figyu mán Béla. Ti a Mikrotik WiFi -jére csatlakoztok otthon?
    - Dehogy Józsikám. Az egész család a 1043ND WiFi -jére csatlakozik a telefonjával és egyéb eszközeivel ..."

    Sakk-matt. Bizony - a Mikrotik nem "erősít" semmit sem. Nem fogja be 1043ND WiFi -jét és erősíti és átdobja. Ilyen nincs ... Így olyan sem lesz, hogy a 1043ND 2.4 GHz -es WiFi -jét befogja majd addig "erősíti" amíg 5 GHz -es nem lesz belőle és jól átküldi hozzád ...

    Sőt odamész hozzájuk és csináltok egy olyat, hogy a szomszéd a 1043ND -ből kijövő UTP kábel nyomán elkezd sétálni - Te pedig a Mikrotik -ből jövő UTP után mész. Találkozni fogtok ... Bizony a két eszköz egy kábellel össze van kötve ...

    Miért nem elég, ha a Mikrotik -et egyszerűen kicseréljük valami másra - utána meg jól hátradőlünk. OK, ezt is leírtam az előző hozzászólásomban miért nem, de felejtsük el most a rajzzal együtt és vegyük elő a jó öreg paraszti józan eszet. Nem tudom hogy vagy vele, de én totál hülye vagyok a hálózatépítéshez. Semmi gond - majd közösen. OK - a Mikrotik -et kicseréljük egy másik "ugyanolyanra". Hát mi fog történni - hát persze hogy semmi. Ott fogunk állni megfürödve ...

    OK, térjünk vissza erre a hozzászólásra - meg a rajzra ami benne van. Először is én soha nem említettem 'vagy' logikai relációt a CPE610 és a CPE510 között. Az egyetlen logikai reláció amit Tőlem olvashattál e kettő eszközzel kapcsolatban: az 'ÉS'. Azaz mindkettő kelleni fog. Ugye szintén írtam, hogy ezt úgy képzeld el, hogy a 1043ND és a Te eszközödet képzeletben egy jó hosszú UTP kábellel összekötjük (rajzon a kék színű UTP kábel csak a két eszköz nélkül és a kék nyíl helyén is kábel). Megvan? Azaz van egy működő hálózatunk ...

    Akkor a kábelt két helyen vágjuk el:

    - egyik, ahol a CPE610 van (most még a Mikrotik tanyázik itt),
    - a másik pedig, ahol a CPE510 van Nálad.

    Jó most tegyük be ezt a két eszközt és a kettő közötti nagy kék nyílon megy a vezetéknélküli kommunikáció. Azaz ez a két eszköz tulajdonképpen a kettő közötti kábelt helyettesíti. Semmi mást nem csinál - csak kábelpótkék. Ennek megfelelően is kell majd beállítani.

    Azaz a válasz arra, hogy a szomszédnak kell-e cserélni a 1043ND -t: nem. Csak egy esetben: ha szeretne otthon gyorsabb WiFi -t. Ugyanakkor ez rád nem lesz kihatással egyáltalán.

    Úgyhogy nincs első meg második kör. Vagy mind a kettőt megveszitek és telepítitek vagy ne csináljatok semmit. Ugye az "A tervet", hogy a Mikrotik -nek veszünk "játszópajtást" azt elvetettük, mert a mostani Mikrotik felületével sem birkóztok meg ...

    Úgy egyébként egy kis olvasnivaló. Ő alapvetően ugyanazokról ír, mint én. A diszkós példája nem olyan jó, mint amit eredetileg írtam Neked, de azért nem rossz. Tanulságos. Ez történik most Nálad: [link] .

    Talán segít levetkőzni ezt a "jelerősítő" dolgot, amit fogalmam sincs hogyan tud kialakulni emberekben ...

Új hozzászólás Aktív témák