Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz jNk #17732 üzenetére

    Mindkettőnek megvannak az előnyei, és a hátrányai is... Nyilván a router+NAS megoldás annyiból jobb, hogy a helyi hálózaton gyorsabb lesz a megosztott file-ok elérése, mivel egy NAS esetében ez lenne a fő funkció, illetve lehet, hogy valamivel jobban bírja a torrentet is, bár NAS-ből is van elég sok féle, és a legalsó kategória ott is ugyanúgy gyengécske. Másrészt viszont amint azt mondtad is, a két eszköz minden bizonnyal drágább lesz mint egy router, illetve együtt jóval többet is fog fogyasztani. Mindenek előtt azt kell eldönteni - ha most csak a torrentezést vesszük figyelembe -, hogy mennyit akar seed-elni, és milyen sebességgel? A routerek jellemzői között is vannak jócskán eltérések, az általa linkelt 1043ND például inkább NAS funkciókban erős, mivel ~10MB/sec körüli tempóval képes adatmegosztásra LAN-on, de torrentezési képességekben már rosszabb eredményeket lehet olvasni róla. Leginkább OpenWrt-vel használják, de csak néhány torrent futhat rajta egy időben, és elég alacsony sebességgel. Én inkább nem mondanák konkrét sebesség értékeket, de több helyen lehetett olvasni, hogy az 1MB/sec már erősen megviselte a routert. Az általam használt RT-N16 viszont az ellenkezője, LAN megosztási sebességben lassabb (6-7MB/sec), viszont a torrentezést sokkal inkább bírja. Én személy szerint seed-eltem rajta ~160GB összméretű, 300+ darab torrentet, amiben mondjuk akadt letöltés is. Igaz erről most nem tudok képet adni, de egy kicsit kevesebbről találtam egyet... Azt azért hozzáteszem, hogy ez a terhelés az RT-.N16-nak sem hétköznapi, de nem is volt veszélyes! Természetesen torrentezéshez minden esetben firmware moddolni kell, döntsön bármely típus mellet is, mert gyári fw-kkel ez nem igazán működik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák