Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PistiSan

    addikt

    válasz tordaitibi #45666 üzenetére

    Nálam több szintű backup van, otthon a Free File Sync-el szoktam pár hetente szinkronizálni a változott fájlokat, illetve 6 havonta külső hdd-re, (fizikailag más helyen tárolt) szoktam mindig egy full mentést csinálni, amíg van hely a HDD-n addig egy fájlból lehet 2-3 mentés is 6 hónap eltéréssel.
    Csak mentésre használom ezt a HDD-t, csak ilyenkor van használatban.

  • kezdosql

    tag

    válasz tordaitibi #45666 üzenetére

    Ha felreertettelek elnezesedet kerem.

    Teljesen.

    Akkor fussunk neki meg egyszer.

    Adott egy vinyo, napi mentesekkel. A feladatom az, hogy kiszelektaljam naponta azokat a fajlokat, amik nem valtoztak.

    Meg egyszer leirva:
    Meg kell nyitnom a datum szerinti elso alkonyvtart es osszehasonlitani a kovetkezovel, es a kovetkezobol torolni az osszes fajlt, ami nem valtozott.
    Azutan a "kovetkezo" konyvtar lesz az alap, es osszevetni minden fajlt a harmadikkal, es a harmadikbol torolni mindent, ami nem valtozott.
    Ez igy megy, amig van konyvtar.

    Jobb lenne egy olyan megoldas, amikor egy progit raaeresztek az elso konyvtarra, es kilistazza, hogy ugyan azok a fajlok mely mas konyvtarakban szerepelnek erintetlenul, es azokat egyszerre lehet torolni.

    Semmilyen mentes nem kell, a meglevo felesleges fajlokat kell torolni - DE csak akkor, ha nem valtoztak.
    Pl. akarmi.bat nem valtozott 5 napig, akkor a kovetkezo negy konyvtarbol torolni kell, de az otodikben mar meg kell hagyni, es utana mar azt kell alapul venni, es azt figyelni, hogy azutan mikor valtozott ismet, stb.

    Erre keresek egy programot, windowsra.

    Van egy "duplicate finder" nevu program, de pocsek, csak egy listat csinal, hogy hany helyen talalt azonos, vagy "nagyjabol azonos" fajlokat, de utana nem tudok a listaval semmit se kezdeni, mint a kepernyon hagyni es kulon ablakban neki kell allnom egyesevel rakeresni a fajlokra es egyesevel torolgetni oket.

    Amugy persze, ertem, mint mondtal, ha mentesre lenne szukseg, akkor ertelemszeru az a legjobb megoldas, amikor csak azokat a fajlokat menti, amik nem valtoztak.

    Remelem, igy mar ertheto, miert irtam, hogy nem a kerdesemre valaszoltal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák