Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    segítséget szeretnék kérni, milyen program ami... az alábbi probléma megoldásában segít:

    telefont szeretnék cserélni, és a régi (android) telefonomról át szeretném tenni a számokat az újba (android).

    Megoldható lenne, hogy kikapcsolom mindkettőben a képernyővédő, töltőre dugom és pár nap alatt bepötyögöm az újba a kb 400 telefonszámot. Az elmúlt 15 évben sokat foglalkoztam a kérdéssel, és az látszik kikristályosodni, hogy ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módja a probléma megoldásénak.
    Egy olyan program kellene, ami offline adatbázisban kezeli a kontaktokat és kompatibilis mindennel (gmail, android, outlook), mindegyikből ki és be tud exportálni, kezeli az ékezeteket és a mobilszámot a mobilszámhoz teszi, a mail címet a mail címhez.. Tudom hogy nincs, de olyan jó megkérdezni, és pár napig reménykedni, hogy talán feltalálták már.

    Ami fontos:

    a gmailt szeretném elkerülni. a gmail felülete teljesen alkalmatlan adatbázis kezelésére, szűrére, csoportosításra stb. Se ki se be nem tud exportálni, nem kompatibilis semmi más programmal (minden mező más és máshol van)

    a gmailt max arra használnám, hogy az időközben beírt új számokról biztonsági mentést készítsen, ha elhagynám a telefont.

    olyan program kellene, ami kompatibilis a telefonnal, tehát az onnan kimentett adatokat egyből beolvassa adatbázisba

    kidobja a duplikátumokat

    szűrhető, csoportokat lehet benne képezni, megjegyzést fűzni nevekhez, ki kicsoda, honnan ismerem

    nem lenn rossz, ha a gmaillel is kompatibilis lenne, tehát tudná kezelni a gmail egyedi formátumát, az onnan kiexportált adatokból ki tudná venni az új kontaktokat

    próbálkoztam már outlookkal, essential pim-el, de a gmailon mindegyik elvérzett.

    telefonra csak az kerül, amit leválogatok több ezer kontakt közül. a mindent mindennel összeszinkronizálást és a mindenhol minden megtalálhatót nem szeretem)
    --------
    Tudom, hogy nem létezik ilyen program, így vagy megadom magam és hagyom hogy a gmail mindennel mindent összeszinkronizáljon, és valahogy majdcsak mindent megtalálok, vagy minden telefonváltásnál 4-5 átszöszmötölt éjszakát bevállalok, sokat sírok és hagyom, hogy kihulljon a maradék hajam is. :W

    update:
    eddig jutottam az utolsó alkalommal
    1. Essential PIM --> export *.csv
    2. Open in text editor (F4)
    3. Csere ; --> ,
    4. save as UTF-8 kódolás
    5. open with 'contakts import' android app
    6. map fields [Keresztnév,Vezetéknév,Cég,Jegyzet,Mobil,Telefon,E-mail]
    7. import contacts
    8. Rocket dialer/névjegyek/menü/Fiók cseréje --> My Contakts
    9. szinkronizálni a gmaillel????? (sajnos nem tudja, teljesen más a map fields kiosztása)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák