Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csiga8

    senior tag

    Üdv!

    Asszonykám könyvelő gépén a WIN7 összef.sta magát, Win10-re váltás lesz(nne).

    Kb 7-8 éve rakhattam össze a gépet. Az alaplap egy Asrock H81M-DS [link] Pentium G3220 3000 MHz-es procival + egy Kingston Hyperx KHX1600C9D3/4GX 4 GB memóriával.

    A kérdés az lenne, hogy érdemes-e erősebb, jobb procit dobni bele, ha igen akkor melyiket? ( akár apróról is)

    Vagy inkább nyáron az uborka szezonban rakjak össze egy újabb rendszert? ( lap+proci+memória)

    Nézem a memória bővítési lehetőséget is, gondolom +4 GB azért kéne neki.

    A táp egy Seasonic 350W vagy 400W-os. Videokártya nincs, játék nincs, csak egy 29" monitor.

  • csiga8

    senior tag

    válasz Geller72 #84147 üzenetére

    Köszönöm a választ. :R

    SSD most is van, 120-as Intel, egyenlőre 100/100-as.

    Mondjuk az I3-akat én is néztem az aprón, de az Intel számozással nem vagyok tisztában mostanában.

    [ Szerkesztve ]

  • csiga8

    senior tag

    válasz hobizoli #84156 üzenetére

    Melóra van használva. (Napi 8-10 óra könyvelés) Június előtt szóba se jöhet, ( most mondta a feleségem) hogy hozzá nyúljak a géphez, ( tehát lap csere, újratelepítés) mert májusban vannak az év végi zárások.

    Meglátjuk. Ha új lapot+procit kapna, akkor új tápot is kéne venni- szerintem- , de akkor 8-10 évre megint letudva, hosszú távra ez lenne tán a jobb. Nem tudom mennyit bírna még a lap, ( időben) de gyakorlatilag 40C foknál még semmi nem volt melegebb a jól szellőző házban.

    Köszönöm a választ. :R

  • csiga8

    senior tag

    válasz hobizoli #84167 üzenetére

    Win7 volt ( és van,vissza ghostolva) alatta.

    Új gép lesz, ( egyenlőre ez a 2200G proci szimpatikus és - amire használva lesz, ahhoz - időtállónak is vélem) megbeszéltük,de akkor már minden teljesen új. ( legyen 3.0, 3.1 USB kivezetések a házon, stb..)

    Tűzoltásnak lőttem az aprón egy I3 4160 procit +2X4 GB 1600 MHz Kingston memóriát 15 pénzért. ( A régieket eladom, kb 8-10 pénzbe fog fájni a "fejlesztés") Ajánlásotok szerint így már elfut rajta akár WIN10 is.

    Ha meg lesz (majd) az új vas, ez megmarad tartalék gépnek.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

  • csiga8

    senior tag

    válasz hobizoli #84174 üzenetére

    Igen, várom már én is, de félek eltelik majd pár hónap, mire ( nálunk) realizálódik majd az ára. Megvárjuk, köszönöm, hogy szóltál.

  • csiga8

    senior tag

    válasz kolopele #85263 üzenetére

    Nem megyek vitába, mert nem fogok ökölrázós csakazintel, vagy csakazamd ÖNIGAZOLÓS f.szságba belemenni.

    Nem egészen arról van szó és nem egészen úgy, ahogy írod.

    286-asok óta volt pár gépem ilyen is olyan is. ( meg van is a családban) Volt amikor nem volt a legjobb választásom, de nem nyünyörögtem sehol senkinek.

    Az AMD - jelenleg - időtállóbb rendszer. Részemről az X570-es lapokat is feleslegesnek tartom, mert az AMD most fizetteti meg a fejlesztés árát. Lesz bőven, aki ki fogja fizetni, áldja vigye... :)

    Egy felsőkategóriás X470 lapba ( 50-55K körül) viszont még a következő Ryzen generáció is belemegy.
    Egy sima 2700-as kicsit tuningolva kb hozza a 2700X teljesítményét jóval olcsóbban!, így a 3700X-től meg kb. 20-25%-al lemaradva, de bivalyerősen így is, viszont vagy 40K-val olcsóbban. Később, majd ha az árak normalizálódtak, mehet akár egy 3900X is a lapba, de a elbírja a 3950-et is( de az meg már minek? egyenlőre), vagy a későbbi generációból lehet lesz majd még jobb alternatíva.

    Na ez nincs az Intelnél....

    Most egy lap+proci+32Gb memória így 55K+65K+55K + 25K egy jó hűtő. Az emberek zömének FHD 60-75 Hz-es monitora van, ahhoz meg ez még sok is...

    Sokan olyan elvi megfontolásból nem akarnak Intelt venni, mert gusztustalan az üzleti politikájuk ( hazudnak, csalnak) és/vagy filozófiai alapon nemzeti hovatartozási kérdést csinálnak belőle ( ne firtassuk, szerintem érted) . Őket is megértem, elvi kérdés. De miért kell lépten nyomon, ÖNIGAZOLÁSKÉNT hangoztatni, hogy most akkor 3 FPS-el mégiscsak szarabb, és akkor hogy is van ez? Na ez a vicc...

    Hasonló egyébként az Nvidia-Ati, meg pl. a Stihl-Husqvarna "háború".

    Ott is az önigazolás megy, sokkal kevesebb az objektivitás, és nem fogadják el, ha valakinek ( egyéb okok miatt is akár) más az igénye, vagy más a pénztárca vastagsága. Na ez a vicc...

    Nem az Intellel vagy AMD-vel van a baj, hanem a fejekkel, meg a mindenáron önigazolással, hogy én jót vettem és aki mást vesz, az sz.rt vett és hülye. Szerintem itt a gond.

    PCX-es összerakós vidóba benyögi a fiatal kölök, hogy eddig az összes AMD-s gépe instabill volt, úgy hogy egyébként Macintosht használ. Valószínűleg életébe nem látott még AMD-s konfigot, vagy csak hülye ahhoz, amit csinál. De sz.r, csak nem tudja mi . :) Na ez a vicc...

    Sosem voltam FPS huszár, lehet ez a gond, ezért látom másképp. Viszont ettől még nem tartom magam hülyének.

    [ Szerkesztve ]

  • csiga8

    senior tag

    válasz zsoika #86097 üzenetére

    Nem nagyon válaszolgatok ebbe a topikba, vannak tőlem sokkal jobban felkészültek, de mivel most kell majd lassan összeraknom a harmadik gépet a családban, picit szétnéztem, tájékozódtam. Az szintén AMD lesz...

    Most az aprón 60-65K között vannak Ryzen7 2700K procik, ha az alá veszel egy jobb x470-es lapot, ( azok is vannak az aprón) , ( az MSI Cabon pl a 3900x-et is tudja VRM ügyileg) és 3200-3333 MHz-es CL16-os ramokat ( én a G Skill Ripjawsokat veszem) az hosszútávon mindenre is elég. ( X570-ekkel nem mindig felhőtlen az együttlét, de egyébként időtállóbbak, a 3600 és 3700X procik még picit drágák, nem estek be az árak)

    Olcsóbban ki lehet jönni egy B450 Gaming Plus/Tomahawk egy R5 2600-al, ami már 40K körül van aprón.
    FHD-ban a nagylány ilyennel tolja egy RX580-al, jövőre egy 2060s/ 5700 körüli lesz benne, afölé FHD-ban - szerintem- nem érdemes menni.

    Részemről a 2700X-es verziót ajánlanám, az játék+melóra lesz összerakva, + nekem sima 2700-al már megy is egy ideje ilyen gép.

    Az új Inteleket nem ismerem, én is 2500K-ról váltottam.

    [ Szerkesztve ]

  • csiga8

    senior tag

    válasz zsoika #86099 üzenetére

    Ha a minimum kell akkor egy B450 lap ( 30-35K köröl lehetnek a jók) és egy sima 2600-as CPU, azt kicsit húzva kb majdnem a 2600X jön ki belőle. Attól több nem kell neked. Egy ilyen B450 lapba ( pl MSI Gaming plus/ Tomahawk) később egy 3700X még gond nélkül belemegy, az meg már a 2700X-től is kb 20%-al erősebb. Aztán jövő év elején még jön egy újabb Ryzen generáció CPU, abból is a kisebbek belemennek majd egy B450 lapba.

    Ajánlásként azt az i5 9400-et már többször láttam.

  • csiga8

    senior tag

    válasz zsoika #86103 üzenetére

    Paxker315 fórumtárs korrektül leírta.

    A tuning elég lutri az AMD-nél, viszont 6 mag +6 szálon futtat, ami időtállóbb szerintem.

    A tuning ( vagy inkább optimalizálás?) egy kicsit más, és - szerintem - az AMD azt "kéri" is.

    Részemről ( előszőr csak) olvasgattam a fórumát, pár dolgot, amit fontosabbnak ítéltem, elmentettem, és amikor megvettem a konfigot, kézségesen segítettek a fórumon. Jó arcok vannak arrafelé. Egyetemi végzettség nem kell hozzá, de kicsit más. Összerakás után elcsodálkoztam, ( nagylánynak kellett az a gép) hogy van élet az Intel után is, akkor vettem magamnak is AMD konfigot, majd még egyet össze kellett dobni. Csalódni egyikben sem csalódtam, csalódtak.

    Szerszámgépeknél, gépeknél, haditechnikában használatos a hülyeálló kifejezés. Nem negatív értelmű a szó, tévedés ne essék. Az Intel - egyenlőre - szerintem hülyeállóbb, kiforrottabb, támogatottabb. ( memória, szoftver, játék)

    Ha inkább Intel felé húz a szíved, én nem beszélnélek le róla. Az AMD egy jó alternatíva Intel HELYETT, sokszor olcsóbban úgy, hogy később fejleszthető. Csodák nincsenek, az AMD se tud csodát.

    A B450 kategóriában kifejezetten az MSI lapokat ajánlották az alaplapos fórumon, ott néztem ki én is ( ajánlották) , azt vettem, tényleg jó, ezért mertem én is ajánlani. Szerintem ez ez a Giga lap nem az igazi, de az alaplaposba Milka segít.

    CPU hűtőnél akár Intel, akár AMD, én mindig jó nagyot és halkat veszek rá. Évekig azt (nem ) hallgatom, hallgatják.
    Amit az AMD-hez adnak, hát... Részemről mindegyik a dobozában van, én nem erőltetném.

    Bármelyik CPU-t választod, összességében nem fogsz csalódni. Az AMD konfighoz a topikjában segítenek, ha arra adod a fejed. Intel részről meg gondolom az Inteles topikban segítenek, én már az elején kizártam azt a vonalat, ( fejleszthetőség és az akkori árszabás miatt) ezért azt nem ismerem.

    [ Szerkesztve ]

  • csiga8

    senior tag

    válasz VirsLee #86140 üzenetére

    Én azért az I5 9600K-ra és a Ryzen 3600-ra is egyformán egy 15K-s hűtőt raknék. ( nekem a Brocken3 bejött)

  • csiga8

    senior tag

    válasz Raz3raddict #86815 üzenetére

    i5 2500K-ról váltottam Ryzen 2700-ra. A kártya maradt a Nitro+ 580. FHD felbontáson már kevés volt a 4200 MHz-en járatott 2500K. Sajnos. Most - még - minden fut az 580-on, ha nem is ultrán, de High beállításokkal fix 60 fps-en.

    Nagylánynak is Nitro+ 580-a van Ryzen 2600-al. Nincs gond vele, most még mindenre is elég, ( FHD szintén) de ha most tennék össze ( AMD-s) gépet, akkor sima 2700-at ( akár apróról, kis tuninggal), vagy 3600-at ( kis tuninggal) raknék össze, ha költséghatékony szeretnék maradni. Ha egy jó B450 lapot választassz, később egy 3900X is belemegy.

    Nagylány vőlegényének MSI B450 Tomahawk max lapba egy 3700X proci ment, ( röhögve bírja, a VRM max 49 C fokos) de a lap bírni fogja a 3900X-et is, ha pár év múlva cserélni kell, vagy cserélni szeretné a CPU-t. Ebbe belemegy a 2600, 2700, vagy a 3600 is természetesen.
    X-es procit akkor érdemes venni, ha nincs nagy különbség árban. A nonx-es procit pici tuninggal majdnem az X-es szintjére lehet hozni.

    Egy 2700, vagy 3600 pedig azt a 3-5 évet könnyedén kiszolgálja, addigra lemegy a 3900x ára is.

  • csiga8

    senior tag

    válasz VirsLee #87110 üzenetére

    Értem, amit írsz, de azt is, amit zsoika akart írni, bár lehet rosszul fogalmazott.

    Az igazság itt van a soraidban:

    "nem azzal van baj, hogy valaki azt mondja, hogy érdemes beállítani optimálisra a feszültséget. Azzal van a gond, hogy azt mondod, hogy MUSZÁJ bemenni a BIOS-ba és ott valamit mókolni, hogy jó legyen"

    Ha sarkosra vesszük, igazad van, de kár ezért "leharapni" valaki fejét, mert rosszul fogalmazott.

    Minden működik hibátlanul úgy, ahogy megalkották, de tényleg érdemes finomhangolni.
    ( memória frekvencia beállítása, esetleg +dram calculátor, feszültség és MHz összehangolása)

    Mondom ezt egy 2600, egy 2700 és egy 3700X-es géppel a hátam mögött ami csak a családban van.

    Sőt. A 2500K-s Intel gépem is negatív offsettel megy a mai napig 4200MHz-en, tehát nem gyári beállításokon.

    Mondjuk mindenki más, én pl. szeretek "mókolni". A családban kidobásra ítélt FX6300-as gépet néhány ezer Ft-ból talpra állítottam, ( BIOS-ban a lehető legkisebb fesz. -1.2V - mellett egy élhető 3800 MHz-re állítva, CPU 31-33 C fok ) vendégszobába netezős és/vagy asszonynak könyveléshez tatalék gépnek. 60-70 VA ( netezés közben) amit a konnektorból kivesz.

    [ Szerkesztve ]

  • csiga8

    senior tag

    válasz zsoika #87115 üzenetére

    Igazából a gyári beállítások is hibátlanok és jók, ugye azokon mennek a tesztek is.
    Ahhoz képest lehet pozitív irányba elmozdulni, abszolut nem ördöngős BIOS beállítással.

    A memória frekvenciára érzékeny az AMD, igen pozitív hatással van rá a magasabb frekvencia. Ez ugye az Intelre nem igaz, más rendszere miatt. Tudatosan érdemes minimum 3200 MHz CL16 memóriát venni ( azok már igen jó áron vannak) és ha van bennük még szusz, azt érdemes kipréselni, esetleg az alidőzítésket feszesebbé tenni. ( no, az alidőzítés változtatását már tényleg lehet mókolásnak nevezni) Igen jó hatással van pl a minimum FPS-re.

    Sokan panaszkodtak az ingadozó idle hőfokra és az emiatt felpörgő CPU ventilátorra.
    Rém egyszerű venti profilt módosítani és fix feszültséggel fix allcore-t beállítani.

    Itt némi tesztelés is kell, hogy hol a stabil határ, de ha az Intelt nézzük, ott sem más ez,
    ha ott nem probléma, akkor itt sem.

    Amit leírtam, rövidebb idő beállítani, mint amennyi idő alatt leírtam.
    Viszont némileg gyorsabb és/vagy hűvösebb rendszert lehet összehozni.

    Részben szilikonlottó függvénye is, hogy mennyit nyerünk plusszban.

    Az átlag egybegép vásárló soha nem fog a BIOS-ban változtatni, de kényszerűen nem is kell.

    Aki már magának rak össze gépet, itt a fórumon érdeklődik, azok nagyrészének viszont a fenti pontok nem okoznak gondot. ( legalábbis szerintem) Ha meg elakad, tényleg segítőkész és jó arcok vannak a topikjában akik segítenek nekik.

    [ Szerkesztve ]

  • csiga8

    senior tag

    válasz Intruder A 6 #87421 üzenetére

    Szerintem nem, én ha cserélem a 2700-at, akkor minimum 3700X lesz, de inkább 3900X lesz az. Majd... Egyenlőre a 2700 ( fix 3900 MHz) mindenre IS elég.

Új hozzászólás Aktív témák