Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grigo

    őstag

    Sziasztok. Kezd megfoganni bennem egy asztali gép igénye és ideje elkezdenem olvasgatni. Utoljára 10 évvel ezelőtt volt dolgom asztali géppel, szóval gyakorlatilag újszülött vagyok ismét. Ebben kérném a segítségeteket, mert valamiért az a képzet alakult ki bennem, hogy először a rendszer szívét kell eldönteni a többit majd ahhoz kellene választani.
    A játék rész nem nagyon érdekel, megoldom konzolról ami igen, cserébe photoshop és fotós utómunka nagy mennyiségben. Anyagilag nem tudok bankot robbantani, viszont meguntam a laptopos melókat, végre lesz saját munkaszobám. Rövid összefoglalva kellene egy jó ár/értékű asztali gép valamikor 2021-ben ami megfelel nekem otthoni munkára úgy, hogy pár évig nem kell hozzányúlnom. Csodát nem várok, de nem is szeretnék csodát fizetni. Előre is köszönöm ha valaki legalább annyiban tud segíteni, hogy hol és mit kezdjek el olvasni, vagy legalább azt megmondjátok hogy ha HA-n komplett pc-ket keresek akkor milyen processzort keressek. Azt tudom, hogy a ram-ot soha nem adom többet 16GB alá :)

    1. Milyen célra használnád elsődlegesen - munka, fotókidolgozás, PS, LR, Capture One, később videós utómunka
    2. Pontos konfigurációd leírása - teljesen nulláról indulok
    3. Mennyi pénzt szánsz rá - igazából pont erre vagyok kíváncsi, hogy milyen anyagi kihívásokkal szembesülök majd a jövőben ha elkezdek építkezni
    4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz - nem zárkózom el a használtól, akár a komplett használt pc-től is ha nincs benne olyan rizikó hogy kidobtam a pénzem, azaz vásárláskor ellenőrizhető, hogy mit veszek
    5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled - távol áll tőlem, nem szeretek semmibe belenyúlni, az a fajta vagyok aki a telefont az alap csenggőhanggal is elhasználja évekig :)

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • grigo

    őstag

    válasz palfitom #94453 üzenetére

    Köszönöm szépen, ez esetben nyugodtan offolj be vagy töröld. A hivatkozott hsz-t elmentettem, most szépen végigguglizom amik benne vannak :)

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • grigo

    őstag

    Sziasztok. Alapvetően egy 5600x-re épülő konfiguráció építésén gondolkodtam, nem is foglalkoztam mással mígnem a főnököm nekem szegezte, hogy miért ragaszkodok hozzá mikor a 12600k körbeveri mindenhol. Felmentem összehasonlító oldalakra és valóban van valapja annak amit mond. Szeretném a segítségeteket kérni.
    Szeretnék egy olyan gépet, ami korszerű, és bírja a photoshop lightroom munkát nagy mennyiségű állományokkal is, ami sokáig nálam marad mert értékálló (azaz teljesítményálló) tehát sokáig nem kell azzal foglalkoznom hogy most akkor újra fejleszteni. Szóval keresem a lehető legtovább kiszolgáló procit. Hitkérdésbeli és trend elvárásaim nincsenek, abszolút technokrata módon választanék irányt.
    Köszönöm ha tudtok segíteni.

    1. Milyen célra használnád elsődlegesen?
    - fotó utómunka (photoshop, lightroom, capture one)
    - később videó utómunka
    - minden más alap irodai munka és alap szórakozás
    - játszani nem igazán játszottam, mondjuk nem is volt soha modern gépem hozzá, szóval ki tudja...de nem prioritás
    2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!
    - nincs semmim, mert most indulok az úton, most venném,
    - úgy döntöttem, hogy ki tudja hogy alakul majd az ár és a készlet, elkezdem megvenni amit tudok. Kezdeném a processzor alaplappal és utána ezekhez a többit, tehát viszonylag nagy a szabadság
    3. Mennyi pénzt szánsz rá?
    - nem tudom, 120k körül gondolkodtam, így van betervezve a költségvetésbe, valamennyire
    Eddig a két felmerült 5600x vagy 12600k
    4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
    - újban gondolkodom
    5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
    - totálisan meg sem fordult a fejemben
    - a gyári állapot híve vagyok

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

  • grigo

    őstag

    válasz palfitom #99016 üzenetére

    Köszi a megerősítést, azaz a választ. Nem szempont hogy olcsóbb legyen a rendszer, akármelyik is lenne az egészhez viszonyítva nem lesz számottevő a különbség. Nem szeretek spórolni ilyen dolgokon, főleg ha nem túl nagy összegről van szó és a döntés több évre szól.

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Új hozzászólás Aktív témák