Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VZT

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Segítséget szeretnék kérni egy probléma feloldásban.

    Számítógép platformot kellene választanom, egy az igényeimnek megfelelő processzorral (CPU). A CPU feladat elsődlegesen játékok és általános felhasználás. De még mielőtt mindenki sikítva i5-t ajánlana, szolgálnék némi mellékessel. Játékok alatt MMO-kat, moba, régebbi single playereket értek. Újdonságok, mint bármi (assassin creed, division, GTA5 , meg még nem tudom mik) az nem lesz játszva. Elsősorban időhiány miatt. Amit vinnie kellene Guildwars2 Diablo3 stb ilyenek, 2-3 éves játékok a jelenlegi forma szerint.

    Én ehhez az új ddr4 G4400 találtam mint ideális alany. Olcsó, későbbiekben fejleszthető friss platform. A platformnak 3-6 évet kellene bírnia. Első körben g4400, de ha később további erő kellene akkor mehet bele az akkor még bizonyára kapható (1151) i5. és a még több ddr4 ram. (feltételezés szerint a drr3 és a régi 1150 platform 3 év múlva teljesen halott).

    Néztem amd-t is, FX 6300 tök jó ajánlat, de az nem túl időtálló történet, mármint az am3plusz. Vagy lehet FM2-t venni 860K-t ami nem más mint egy kvázi emelt órajeles Deneb kisebb csíkszélességen, a kötelező plusz hűtő költség pedig rossz vicc, ami a 25000-s CPU-ból 30000-t csinál. Annyit meg már megint nem ér. És bár négy magos meg minden, de ddr3 miatt kicsit visszásságot érzek, bár FM2-nél ez a legkevesebb, mert a platform frissebb mint az am3+.

    A probléma feloldás pedig ahhoz kell, hogy már most senki nem ajánlj 2 magos gépet semmilyen játékhoz. A trend szerint előtérbe kerülnek a többmagos cuccok támogatása, DX12 is errefele megy. Elvi kérdés, hogy első nekifutásra nem veszek i5-t (nem pénz kérdése), mert overkill, és mert kapja be az intel, hogy 2 magért 20000-t kér 4ért pedig 60000-t. (i3 ahol a 2 maghoz képest 30% a teljesítmény javulás pedig 40000-t kér, röhej). Ilyen alapon egy FX4300 2 mag 4 szál 25000-ért.

    A monitor felbontásom jelenleg 1280x1024. Később lehet lesz FHD is, majd...

    mindig más

  • VZT

    tag

    válasz solfilo #67573 üzenetére

    Köszi,

    Megfordult az én fejemben is az APU vásárlása, de arról meg ismerős beszélt le, hiába vannak jó tesztek, hogy mennyire erősek, vinné DIO3-t meg GW2-t is valszeg, de más játékok esetében az optimalizáció hiánya kivérezteti, annak ellenére, hogy a konzol vonal miatt az AMD APU-k némiképpen ismertebbek és elfogadottabbak a fejlesztők körében. Ezért marad inkább egy kis dVGA (gtx 750 ti 2gb).

    [ Szerkesztve ]

    mindig más

  • VZT

    tag

    válasz VirsLee #67575 üzenetére

    hmm hmm, ha ddr4-s AMD technológia megjelenne nyárig igazából simán kivárható, és ki tudja mit hoz sors, nem vagyok egyik gyártó felé se elszegődve, ergo mindegy. Amúgy nagyon színpatikus az APU fogalma, dVGA nélkül játszani eléggé snobbos. Itt az ami mindig behúzza a kéziféket, hogy hosszabb távon mennyire időtálló. Bár a kis felbontást nem látom akadályát, hogy ne bírná.

    derive: neked is köszi a javaslatot, cimbora mesélte, hogy az ő baráti körében fordult elő az APU játékgép története, és hogy kipróbálva pár játékot ilyen 20-30 fps volt low beállításon. Konkrét részleteket nem tudok, csak a következtetést, hogy a modern játékokhoz tetszik, nem tetszik kell dVGA. És ezt én valahol meg is értem.

    Apropó zen technológiánál mi volt a legutóbbi ígéret, hogy megjelenik?

    [ Szerkesztve ]

    mindig más

Új hozzászólás Aktív témák