Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vasgyuszi

    csendes tag

    Sziasztok,
    az alábbiakról kérkem a véleményeteket:

    E8600 (2x3,33GHz, TDP 65W)
    vagy
    Q9650 (4x3GHz, TDP 95W)

    Melyiket vegyem?
    A jól beüzemelt XP-met nem tervezem lecserélni az elkövetkezo években sem. A gép már 3 éves, anno egy E6400-assal vettem (2x2,13 GHz, TDP 65W) és most 3 GB RAM van benne. Játszani ritkán szoktam, inkább internet, video-konvertálás, sok brózerablak, párhuzamosan firefox, opera, bitcomet, flashfxp,... szóval tudjátok...
    Erre melyik lenne az ütosebb processzor?
    Ja, a gép passzív hutésu, nincs benne mozgó alkatrész a vinyón kivul (az is beburkolva).
    A magok általában 55-65 fok körül vannak, ha jól emlékszem.

    Elore is köszönöm a tanácsokat!!!

    Minden jót:
    vasgyuszi

    [ Szerkesztve ]

  • vasgyuszi

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat E8600 vs. Q9650 ügyben.

    A melegedés nekem is szöget ütött a fejembe, hiszen a négymagosnak eleve nagyobb a TDP-je.
    A jelenlegi konfogurációban szerintem még 2-3 évig használom a gépet, amíg kényelmetlen nem lesz az XP támogatottságának csökkenése. Utána gondolom w7-esre váltok és akkor úgyis beruházok az akkor már nem olyan új i7-er architektúrára. 3 év múlva már azok is a kisebb csíkszélességu változatnál járnak, ha tartja az intel a menetrendet, sot, elérheto árban lesznek. Szóval ezt a Vista, 1.gen i/-es dolgot egy az egyben kihagynám ;)
    Mondjuk a mobilom is csak egy Motorlola v360, szóval nem cserélgetem havonta :)))

    További kérdésem lenne, hogy melyek k.b. azok a programok, amik kihasználják a töbmagosságot? Nem a játékokra gondolok, hanem ismertebb felhasználói programokra.

    A melegedés és esetleg az ár miatt gondoltam az E8600-ra, hiszen az XP-vel elketyeg még egy ideig szó nélkül. Habár ha már 238 Eurót elqrok procira, akkor 282 Euróm is lenne a négymagosra, ez nem perdönto.

    Köszi mégegyszer a gyorsaságot is!

    Minden jót:
    vasgyuszi

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz bartucc #15666 üzenetére

    A task manager alapján úgy vettem észre, hogy nem különösebben dedikálja egyik programot sem egy-egy magnak, hanem tényleg mindegyik magon futtatja az összes programot.
    Van egy (sok) kis alkalmazás (taskassign.exe), amivel ebbe kézzel bele tudok babrálni, de átüto (értsd észreveheto) sikert nem értem el. Pl. a firefox-ot és az oprá-t külön magra tettem, meg a flashfxp-t és a bitcomet-ot is "szétültettem" egymástól ;) De semmi extra, viszont ehhez a kézimunkához nincsen kedvem minden egyes újraindításkor (felhasználóbarát...). A magok közötti kommunikáció nem vesz el túl sok kraft-ot, ha mindent mindenhol futtat az op.rendeszer? (XPhome, 32 bites)
    Tulajdonképpen ami nagyon fúrja az oldlamat, hogy a kétmagos órajelelonye, vagy a négymagos magelonya, amit észre vennék eme két processzor esetében. Ha egyezo lenne az órajelük, akkor nem nyaggatnálak benneteket, csak így határozatképtelen vagyok...

    Minden jót:
    vasgyuszi

    u.i.: ki meddig dolgozik pénteken? :)))

  • vasgyuszi

    csendes tag

    válasz vasgyuszi #15652 üzenetére

    Még egy kérdés:
    most tudatosult bennem, hogy míg az alaplapom (Asus P5Bdeluxe) FSB-je csak 266MHz, az általam kinézett procersszorok mind 333-asok. Akkor cseréljek alaplapot is, hogy a teljes gyorsulást kihasználjam, vagy azért a régi alaplapomon is gyorsabb lesz a rendszer az új processzorral?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák