Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaci84

    őstag

    válasz Mauddip #50173 üzenetére

    Ha Intelt választasz azért jobb a 4-eseket választani, de nagy sebesség nincs az előzőhöz képest. Az AMD valóban olcsóbban adja a teljesítményt, de ennek ára van.Számít-e, hogy akarsz-e tuningolni és, hogy mennyire zavar a hűtőventilátor zaja vagy van-e estleg már külön hütőd vagy szándékozol-e venni.
    Az AMD-hez csak akkor nem kell + hütő ha kimondottan nem zavar a terhelés alatti zaj. Nyugalmiban nem vészes, de nem is néma. Másik az alaplap. FX ekhez minimum 970-es chipkészletü lap kell FX-8xxx hoz meg minimum 22-23-élrt kell lap.
    Szóval AMD olcsóbb valóban, egy FX-6300 alulról karistolja tuningal az i5 3470(talán) teljesítményét, (chinebench 11.5 5.66pont), de nekem egy 6ezres hütő van rajta és így is éppen kordában lehet tartani a hőmérsékletet. (65-70C) terhelés alatt. Szóval AMD akkor éri csak meg ha tuningolsz és mindeképp kb ennyiért vennél lapot és hütőt is vennél mindenképp.
    Nem írtad milyen VGA-t tervezel az sokat számít.
    7850-ig egy X4 750k is megteszi még egy olcsób lappal is. (18e+12e)
    270x-ig egy FX-6300 is megteszi alapon is 970-es lappal. (27e+18e) esetleg hütő 6-8e
    i3 nem rossz, de inkább ne, mert akkor X4 750k vagy FX-6300
    F8xxx szerintem ezt se akkor inkább i5
    i5 mindenre elég legolcsóbb lap is jó kis melegedés nem kell + hütő

    De az i5 csak akkor lesz versenyképes árban ha a legolcsóbb lappal veszed és nem veszel hűtőt. Bár még így is kicsivel az FX-6300 felett lesz árban 3-5 ezer attol függ melyik típus.

    Remélem segített a leírás, próbáltam átláthatóan körülírni, remélem nem zavartaéak össze... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Kaci84

    őstag

    válasz Mauddip #50175 üzenetére

    Egy minőségi 400w tàp elbír egy középkategóriàs vga cput. Ugy làtom van hűtőd, nem ismerem de így képbe kerülhet az fx 6300 is, bàr amit kinéztél i5 erősebb dràgàbb. Amit nézték i5 bőven elég lesz a 760ra. Megfontolandó még a 270x amely alig marad elvés egy 10sel olcsobb. Vagy màr nem? 50ért lehet kapni. És ha a Mantleből lesz valami lehet h jó vilàg lesz.
    Az intekeknél van mindbe igp amdnél nem. pl. fx ekbe nincs.

  • ViZion

    félisten

    válasz Mauddip #50254 üzenetére

    Nem csak csatlakozókban, de alkatrészekben, biosban is más. Pl. M5A97 és az LE változat: LE-n nincs VRM borda, a biosban sokkal kevesebb lehetőség van -> kevésbé lehet tuningolni, vagy alig, a VRM háűtés hiánya miatt. Ugyan ez a chipset EVO vagy PRO lapon komoly(abb) VRM hűtéssel, biosban tápellátás részletes beállítással, stb... És a chipset, tehát kvázi a tudása mindnek ugyan az, de mégis óriási az eltérés...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák