Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz szabolcs1975 #90931 üzenetére

    A 4/4 már nem ajánlott nagyon, a 4/8 vagy a 6/6 viszont igen, a 6/12 pedig a legjobb választás jelen pillanatban, afelett meg bármi.

  • M4T4D0R

    tag

    válasz szabolcs1975 #90931 üzenetére

    "Igaz nála a cpu alapórejelen ment, tehát ha pár éves játékokkal szeretnél játszani, akkor az optimalizáltsága miatt a 3770k full hd-ban és ultra-ban egy-két játékot leszámítva jobban szinkronban lesz egy 1070es szintű vga-val mint egy ryzen5 1600os vagy 2600 (3600 más)."

    Ne haragudj meg, de ez nagy butaság amit írtál.

    Egyrészt olyan nincs, hogy szinkronba van egy processzor egy videokártyával. Mivel a két feldolgozó egységnek külön feladata van, a processzor "feltérképezi, hogy mit kell megjelenítsen" küldi azt tovább a VGA nak ami újabb feldolgozást igényel, hogy aztán képként jelenjen meg a monitoron vagy jelen esetben mozgókép, vagyis valós időben 3d rendert végez a videokártya.
    Tárhely>memória>processzor>videokártya>monitor (nagyon leegyszerűsítve)

    A processzor mint mondtam, a nyers adatokat küldi a VGA nak. Tehát a lényeg, amit sok ember szokott mondani, hogy "kihajcsa" a videókártyát inkább az lenne a helyes fogalom, hogy kiszolgálja a videokártyát. Mivel, hogy továbbítja neki a feldolgozott adatokat. Ha nem képes kiszolgálni a videokártya nem lesz kihasználva és ilyenkor szokott lenni az FPS Drop.

    Másrészt, a 2600 már minden téren jobb, mint az i7 3770k. Az 1600 valószínű, hogy lassabb egyszálas teljesitményben(de ezt is lehet tuningolni) ami a régebbi játékokban jól jön, de ott van még plusz 2 mag, 4 szál. A 3600 ról pedig ne is beszéljünk...

    Harmadrészt, a felbontásnak nem sok köze van a processzornak játékokban. Hiába emeled a felbontást a processzor nem fog többet dolgozni. A VGA kapja a terhelést. Ezért van az, ha feljebb veszed a grafikát(legtöbb beállításnál), általában lejjebb esik a processzor kihasználtsága, mivel kevesebbet kell dolgoznia ahhoz, hogy megtermelje az FPS t a GPU-nak. Mivel a GPU vért izzad, hogy megtermelje az 50 FPSt, míg a processzor vígan elvan magába, hisz 100 FPS t is képes lenne megtermelni. Innen is látszik, hogy a két feldolgozó egység teljesen más feladatokat lát el.

    [ Szerkesztve ]

  • Hauptmann

    addikt

    válasz szabolcs1975 #90931 üzenetére

    Én most váltottam 3770K-ról 8700K-ra. Egy darabig elég lesz. Ha mégsem, még ott van a 9900K.

    Gondolkodtam nagyon az AMD-n, eg 3600X-en, de mivel egy Barton kivételével végig Inteleim voltak, maradtam a bevált vonalnál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák