Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wowpegazus

    tag

    válasz Qwertrt #79009 üzenetére

    Szia!

    Ez alapján nem nagyon szabadna extra gondot okoznia a játéknak:
    http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=20635&game=Cities:%20Skylines

    A 4 mag biztos jobb, mint a 2, ramból meg 6 gb kell a játéknak, valószínű nem az lesz a probléma.
    Amúgy szvsz 8 gb azokra a játékokra mikkel játszhatsz a jelenlegi proci mellett mindenben elégnek kellene lennie.

    Ha meg tudod oldani, olcsóból egy használt 3470, 3550, 3770 frankó lenne - de ezeket már valószínű csak használtan kapod meg, s nem biztos, hogy ebbe a platformba már érdemes fejleszteni.

    Mekkora keretben gondolkozol? Mert lehet a használt cuccok eladásával egy új platform belépőszintjét meg tudnád venni, ahol később még mindig van bővítési lehetőség (g4600 stb., amd apu).

    SSD hány éves? Nem lehet, hogy az kezd haldokolni? (3-5 év /xxx TB teljesítmény után az ssd lekukázódik)

  • hegegabi80

    addikt

    válasz Qwertrt #79009 üzenetére

    Sokat dob az a 4 mag, érdemes i5-re váltani. Én is i3-4160-ról i5-4440-re váltottam és ez még nem is a legerősebb i5 és már ezt is éreztem játékok alatt. Pedig vga maradt ugyan az.

  • válasz Qwertrt #79009 üzenetére

    Egyetértek ez előzőekkel. A proci limit elkerülése miatt én i7-3770-re váltanék és mást nem költenék erre a viszonylag olcsón pénzzé tehető gépre... és használnám amíg tudom.

    A maghasadás' miatt egyre olcsóbbak a régi procik. A DDR3-asok egy kicsit túlárazottak, így a 3-as és 4-es széria is... de ha böngészed az hardveraprót, akkor előbb utóbb találsz jó 3-mas I7-et.
    Az I5-re való váltás szerintem játék alatt nem kirobbanó ugprade..., de azért érezhető. 4 szál így is... úgy is... Nem fogod összepisilni magad a váltás hozta élménytől... Ez van.

    Ha masszív a terhelés... értsd kódolás, renderelés lenne hosszú időn át, akkor ott a valós 4 szál, a kamu 2+2 szálas megoldással szemben 50%-al jobb. Példa: Az I7-ek általában +50%-al jobban az I5-nél... Mert valósan és tartósan terhelve a +4 HT-s szál... inkább 2 fizikai mag szintjét hozza.
    Nagyon erőltetett példa, de egy régi I3 az kb. 3 magos proci, egy I5 meg 4 magos, az I7 meg 6 magos. Tehát a HT számokat felezni érdemes és szintetikus tesztek is kb. ezt támasztják alá.

    Tehát inkább 3770 illetve hasonló irányba keresgélj és könyveld el, hogy ez lesz az utolsó upgrade a gépeden. Max VGA-t, tápot és SSD-t cserélhetsz benne, mert az átmenthető későbbi konfigba is.

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák