Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    válasz mmdms #95925 üzenetére

    Figyu nem vészes de csak árához képest.
    A procihűtő újonnan 30 euró, a táp újonnan 50-60 euró, a memória ha valami normálisabb 1600-as akkor önmagában megér 50-55 eurót.
    Ezek, ha nem egyidősek az alaplap és procival, ha a táp csak 1-2 éves, a hűtő sem kerreg még akkor ebből többet tudsz kiárulni mint amennyibe kerül, de ha régi cuccok el kell felejteni, megtartani meg semmiképp.
    De az alaplap is egy tök alap deszka ráadásul 10 éves, a proci sem egy nagy durranás ma már az is 10 éves. A 4 magja együtt tud annyit, mint egy mai modern 6-8 magos proci egyetlen magja egyedül.

    Amit én össze ebay-kleinanzeigeneztem meg hardverapróztam:
    - HP gép i5-4570+2x4giga ram hdd nélkül 55€ (ez jobb és újabb mint az)
    - bele egy I7-4770 65€
    - az I5- elment 12500-ért, tehát ott tartunk hogy I7-es gép 85€-ból
    - eléggé fölment a 2x8-as DDR3 kitek ára, a fapadosok 20-asért mennek, találtam egy 2400MHz-es nagy hűtőbordás Geilt 21000-ért (lealkudtam 20900-ra :DDD ) az még 60 euró az mondjuk nem kevés
    - de még ott a 2x4 giga ram, az egy 6-7 ezret még megér de odaadtam a fiamnak egy i5-2400 társaságában, hogy szerezzen egy alaplapot mert nem birom nézni hogy szenved a Core2-vel
    ha eladnám az mondjuk 18€
    Akkor ez így összesen 125€ volt és évekkel újabb, sokkal erősebb annál.
    Az más kérdés, hogy cseréltem tápot meg tettem bele vga-t, az már egy másik biznisz.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák